یوسف نژاد ؛

تشریح عملكرد مجلس دهم، 175 قانون تصویب گردید

تشریح عملكرد مجلس دهم، 175 قانون تصویب گردید

به گزارش خبرگزاری نام عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از مجموع 716 طرح و لایحه كه به مجلس دهم جهت بررسی ارائه شد، 175 قانون در مجلس تصویب و جهت اجرا به دولت ابلاغ گردید.علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح عملكرد مجلس دهم در امور قانون گذاری، اظهار داشت: در این دوره نمایندگان مجلس ۴۸۳ طرح را تهیه كردند، دولت ۲۲۱ لایحه و شورای عالی استانها ۱۲ طرح به مجلس ارائه كردند.
وی با اعلان اینكه بر این اساس در كل ۷۱۶ طرح و لایحه جهت بررسی در مجلس دهم به هیئت رئیسه ارائه شد، اضافه كرد: از این مجموع، ۶۲۸ طرح و لایحه به صورت عادی، ۷۰ مورد به صورت یك فوریتی، ۱۷ مورد به صورت دو فوریتی و یك مورد به صورت سه فوریتی در دستور كار مجلس قرار گرفت.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: از مجموع ۷۱۶ طرح و لایحه كه به مجلس دهم جهت بررسی ارائه شد، ۱۷۵ قانون در مجلس تصویب و جهت اجرا به دولت ابلاغ گردید.
یوسف نژاد اضافه كرد: از مجموع ۱۷۵ قانونی كه در مجلس دهم به تصویب رسید، ۶۹ مورد مربوط به طرح نمایندگان بود و همین طور ۱۰۶ مورد مربوط به لوایحی بود كه به مجلس ارائه شده بود.
وی اشاره كرد: مجلس اول ۳۸۴، مجلس دوم ۳۲۳، مجلس سوم ۲۳۶، مجلس چهارم ۳۴۹، مجلس پنجم ۳۶۱، مجلس ششم ۳۹۸، مجلس هفتم ۳۴۱، مجلس هشتم ۳۵۲، مجلس نهم ۲۰۹ و مجلس دهم ۱۷۵ قانون را به تصویب رساندند.
عضو هیئت رئیسه مجلس اشاره كرد: البته تعداد قوانین مصوب در مجلس نمی تواند شاخصی برای عملكرد نمایندگان در آن دوره باشد چونكه گاهی اوقات برخی قوانین مواد بسیاری دارند و مجلس باید زمان زیادی را جهت بررسی آن اختصاص دهد.منبع:

1399/01/30
16:32:09
5.0 / 5
3101
تگهای خبر: ابلاغ , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام