روحانی در گفتگو با وزیر نفت:

تولید فرآورده های نفتی افزایش و از خام فروشی جلوگیری شود

تولید فرآورده های نفتی افزایش و از خام فروشی جلوگیری شود

خبرگزاری نام: رئیس جمهور با قدردانی از تلاش همه كاركنان وزارت نفت، به وزیر نفت دستور داد، تولید فرآورده های نفتی افزایش و از خام فروشی نفت جلوگیری شود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور كشورمان در تماس تلفنی با بیژن زنگنه وزیر نفت، اظهارداشت: باتوجه به برنامه های اقتصادی دولت در یكسال اخیر و تحقق پیشبرد این برنامه ها بدون اتكاء بودجه كشور به درآمدهای نفتی كه برای اولین بار در تاریخ كشور تجربه شد، این فرصت بسیار مغتنم فراهم شده تا بتوانیم هر چه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله بگیریم.
رئیس جمهور با اشاره به نوسات شدید در بازار جهانی نفت و كاهش بهای آن، اظهار داشت: شتاب دادن به برنامه های تدوین شده این وزارتخانه برای برای افزایش تولید فراورده های نفتی و جلوگیری از خام فروشی، می تواند لطمه نوسات شدید بازار جهانی و كاهش بهای نفت را بر اقتصاد نیز به حداقل ممكن برساند.
روحانی سال جاری را سال آماده سازی و بهره برداری از پروژه های بزرگ عمرانی و زیربنایی در كشور خواند و از وزیر نفت خواست به شكلی برنامه ریزی كند كه پروژه های بزرگ نفتی كشور طبق برنامه ریزی و زمانبندی تدوین شده، در موعد مقرر امسال مورد بهره برداری قرار گیرند.
رئیس جمهور اضافه كرد: چنانچه در راه پیشبرد این برنامه ریزی ها نیز مشكل و مانعی وجود دارد سریعاً این مشكلات به ستادی كه برای این منظور در دفتر رئیس جمهور تشكیل شده، ارجاع شود تا هر چه سریع تر این موانع احتمالی با همراهی و همكاری برطرف شود.
وزیر نفت نیز در این گفت و گو گزارشی را درباره روند پیشرفت پروژه های نفتی، بازار جهانی نفت و تبادلات نفتی با كشورهای جهان ارائه داد.


منبع:

1399/01/29
20:45:18
5.0 / 5
2923
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام