گزارش خبرگزاری نام؛

اقدامات منتخبان تهران قبل ازجلوس بركرسی سبز

اقدامات منتخبان تهران قبل ازجلوس بركرسی سبز

خبرگزاری نام: در صورتیكه هنوز سوت اختتام مجلس دهم به صدا در نیامده، منتخبین مردم تهران در مجلس یازدهم برای گذر از چالش های اقتصادی و كرونایی كشور دست به كار شده اند.خبرگزاری مهر، گروه سیاست - زهرا علیدادی؛ با بیان نتایج انتخابات مجلس یازدهم و پیروزی كامل لیست وحدت اصولگرایان در تهران و موفقیت نیروهای انقلاب در بیشتر حوزه های انتخابیه، یكی از مسائلی كه از طرف بعضی از سیاسیون بخصوص جناح رقیب گاه و بیگاه زمزمه می شد، آن بود كه همراهی و وحدت نیروهای انقلاب صرفاً مربوط به زمان انتخابات و برای پیروزی در این حوزه بوده و آنان به محض اینكه جواز حضور خود در بهارستان را بگیرند، مسیرشان را از هم جدا می كنند.
با نگاهی گذرا به این گزارش، می توان به خوبی دریافت كه علیرغم اینكه اصلاح طلبان مدام بر طبل تفرقه و تشتت در بین اصولگرایان می كوبند، اما نیروهای انقلابی از الان و قبل از آغاز رسمی مجلس یازدهم، همدلی و وحدت مثال زدنی خودرا برای حل مشكلات ملت به اثبات رسانده اند و در مقابل، نمایندگان فعلی تهران در مجلس دهم با تعطیلی مجلس بجای «خدمت» به مردم راه «خانه» را در بحران كرونا و مشكلات اقتصادی روزهای اخیر پیش گرفته اند.
در این گزارش تلاش كردیم با گفتگوهای جداگانه با منتخبان تهران و یا بررسی اخبار مربوط به آنان عملكردشان را مورد بررسی قرار دهیم تا ببینیم كه آنها در این روزها مشغول چه كارهایی هستند.
محمدباقر قالیباف
منتخب اول مردم تهران در روزهایی كه كشور در مقابله با بیماری كروناست، فعالیتهای گسترده ای بخصوص در این حیطه انجام داده است. وی در وهله اول بر لزوم بهره گیری از ظرفیت گروه های جهادی برای شكست كرونا تصریح كرد و در همین راستا قرارگاه جهادی امام رضا (ع) متعهد شد كه اقلام بهداشتی مورد نیاز را جهت توزیع در مناطق كم برخوردار تولید نماید كه این وعده محقق و طبق گفته قالیباف حدود ۷۰۰ هزار ماسك تولید و ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی كننده توزیع شد.
علاوه بر این، قالیباف از راه فضای مجازی راهكارهایی را به مسئولان ذیربط برای مقابله جدی با این بیماری ارائه كرد و اظهار داشت: كرونا با تعلل كنترل نمی گردد و فقط یك راه یعنی قرنطینه شدید و اعمال محدودیت های سراسری و موقت در این حوزه كارساز است.

قالیباف در این ایام بر لزوم پشتیبانی از كسانی كه كسب و كارشان به علت انتشار كرونا لطمه دیده است، تصریح كرد و اظهار داشت: مدارا در دریافت عوارض، مالیات و حق بیمه از صاحبان كسب وكارهای خرد، دست فروش ها و كارگران روزمزد تا اردیبهشت نه فقط آثار مثبت اقتصادی دارد، بلكه در كنترل كرونا مؤثر واقع خواهد شد.
در همین راستا وی پیشنهاد كرد كه دولت، شركت های وابسته به آن و نهادهای حاكمیتی تا دو ماه آینده نیازهای مصرفی عمده خودرا از بازار خرده فروشی كه بر اثر اپیدمی كرونا لطمه های جدی دیده اند، تامین كنند.
سید مصطفی میرسلیم
یكی از دغدغه های میرسلیم در این روزها آن است كه راهكارهای جدی برای تحقق شعار سال در نظر گرفته شود و وی در این حوزه اظهار داشت: مجلس برای تنقیح قوانین و رفع كمبودهای قانونی در مورد كارآفرینی و تسهیل كسب و كار باید به صورت جدی و بدون فوت وقت وارد عمل شود تا بتوان بر تحقق شعار سال یعنی «جهش تولید» امید بست.
از سوی دیگر، میرسلیم برای كنترل انتشار ویروس كرونا در كشور تابحال سفارش های زیادی به مسئولان ذیربط و گفته است: قرنطینه فوری شهرهای اصلی منشأ ابتلاء به كرونا و انتشار آن در كشور، با همكاری ستاد مشتركی زیر نظر رئیس جمهور و با حضور بهداری سپاه و ارتش، بسیج و هلال احمر عملیاتی شود. همین طور این منتخب مردم تهران از دولت درخواست نمود كه با احتكاركنندگان لوازم بهداشتی برخورد قاطع كرده و سریعاً آنان را تسلیم قانون كند.
البته وی در این روزهای كرونایی از وضعیت اقشار كم درآمد جامعه هم غافل نشد و تصریح كرد: كرونا گریبان خیلی از صاحبان مشاغل را گرفته و خطر ورشكستگی و بیكاری تهدیدشان می كند و دولت نباید فراموششان كند.
الیاس نادران
نادران بعنوان یك چهره اقتصادی مجلس، فعالیتهای زیادی در این عرصه انجام داد. همچون اینكه همراه با تیم اقتصادی لیست تهران در نامه ای به رئیس جمهور با فرض وسعت آثار معیشتی و تداوم كرونا تا ابتدای تابستان ۹۹ و با علم به تنگناهای بودجه ای كشور، پیشنهادات اقتصادی لازم را ارائه نمود.
علاوه بر این، وی به همراه جمعی دیگر از منتخبان مجلس جلساتی را با مسئولان وزارت اقتصاد و نفت، بانك مركزی و سازمان برنامه و بودجه با هدف همسان سازی اطلاعات راهبردی حوزه اقتصاد، اعلام آمادگی ظرفیت كارشناسی مجلس برای برداشتن موانع تولید و واكاوی ظرفیت های بسیار زیاد داخلی برای تحقق جهش تولید برگزار كرد.

نادران به همراه منتخبان ملت جلساتی را با مدیران دولتی و كارشناسان مركز پژوهش های مجلس برگزار كرد تا در مورد اولویت های مجلس یازدهم قدم های اولیه برداشته شود به این منظور كه دولت خودرا برای تغییر ریل اقتصادی آماده كند.
مجتبی توانگر
مجتبی توانگر با هماهنگی با قرارگاه جهادی امام رضا (ع) و با جمعی دیگر از منتخبان تهران، از محله امامزاده یحیی بازدید به عمل آورد. بازدید از آجرپزخانه های اطراف تهران و مدرسه كودكان كار از دیگر اقداماتی بود كه از طرف توانگر و همراهانش انجام شد و در این بازدیدها اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با ویروس كرونا مانند مواد ضدعفونی كننده و ماسك بین اقشار ضعیف توزیع شد.

وی در سیزدهمین روز فروردین، با تعدادی از مسئولان معاونت اقتصادی مركز پژوهش های مجلس تشكیل جلسه داد كه در آن جلسه بحث هایی در حوزه هایی چون تولید ملی، بیكاری و بهره وری عنوان شد.
سید محمود نبویان
حجت الاسلام نبویان در روزهای نوروز تمركز اصلی خودرا روی مطالعه درباره راهكارهای حل مشكلات معیشتی و اقتصادی مردم و همین طور اصلاح نظام بانكداری گذاشت تا در مجلس آینده پیگیری شود. همین طور وی در جلساتی با موضوع اصلاح نظام بانكداری و پیشبینی راهكارهای لازم برای تحقق شعار سال حضور یافت و پیشنهادات خودرا جهت اجرا، ارائه نمود.
این منتخب مردم تهران، وضعیت انتشار كرونا در خیلی از استان ها بخصوص تهران، قم و مازندران را از راه مسئولان ذیربط همچون نمایندگان وزیر بهداشت و درمان پیگیری كرد.
عبدالحسین روح الامینی روح الامینی یكی از كسانی است كه با توجه تخصصش و سابقه ریاست بر انستیتو پاستور از همان روزهای ابتدایی انتشار كرونا در كشورمان، مسئله اول خودرا كوشش برای مقابله با كرونا قرار داد. مهمترین اقدام وی در ایام كرونایی كمك به اطاق های فكر و شركت در جلسات مختلف مقابله با كرونا در تهران است تا از راه این ستاد بتواند به مردم تهران خدمت كند. وی از همان روزهای ابتدایی اعلام ورود كرونا به ایران، مجموعه كاملی از نظرات اپیدمی لوژیست ها و كارشناسان مطرح كشور را جمع بندی كرد و به اطلاع خیلی از مسئولان عالیرتبه نظام رساند تا جدیت و حساسیت ها و اهتمام لازم به موضوع انتشار كرونا در نظر گرفته شود.

همچنین وی برای در جریان قرار گرفتن و قدردانی از نیروهای خط مقدم جبهه مدافعان سلامت در تشخیص و اپیدمیولوژی ویروس كرونا، با كاركنان انستیتو پاستور ایران ملاقات و گفتگو كرد. روح الامینی به همراه یكی دیگر از منتخبان مردم تهران، از قرنطینه بیمارستان مسیح دانشوری بازدید و با مدیران و اطبا آن مركز گفتگو نمود و پیگیری هایی در این حوزه داشت.
از دیگر اقدامات این منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم تشویق و همفكری با مجمع خیرین كشور و نیروهای مسلح است. روح الامینی می گوید تلاش كردم موضوع گیری های بموقع داشته باشم و از راه اطلاع رسانی بین دستگاه های مختلف قوای كشور هم افزایی ایجاد كنم.
زهره الهیان
الهیان به همراه بعضی از منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در این مدت برنامه ریزی های لازم را برای شروع یك مجلس قوی و تعیین اولویت های اساسی كشور انجام داد. وی از قرنطینه بیمارستان مسیح دانشوری و همین طور كارگاه های تولید ماسك و اقلام بهداشتی بازدید به عمل آورد و با گروه های جهادی، نیروهای بسیج و خیرین كه برای مقابله با كرونا اقداماتی را در دستور كار دارند، ملاقات كرد.
یكی از دغدغه هایی كه این روزها از طرف این منتخب مردم تهران مطرح می شود، آن است كه باید از گروه های جهادی حمایت های ویژه شود تا با استفاده از این ظرفیت بتوانیم مشكلات كشور همچون ویروس كرونا را حل و فصل نماییم.
محسن پیرهادی
پیرهادی در این ایام به همراه تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم جلساتی با گروه های جهادی برگزار و با خانواده های لطمه دیده و كمتر برخوردار دیدار نمود و در فضای مجازی نوشت: در میان كسانی كه در خانه مانده اند حتما افرادی وجود دارند كه جایشان در خط مقدم، خالی است. زمان جنگ است و خانه نشینی توانمندان در رزم، صحیح نیست و كسانی كه گمان می كنند كاری از دستشان برمی آید، برای پس زدن دشمن، باید با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی به میدان بیایند.
فارغ از بحث كرونا، پیرهادی و چند تن دیگر از منتخبان تهران در مجلس یازدهم، در روزهای نوروز جلسات تخصصی داشتند و در حوزه مسائل اقتصادی و گشایش در این حوزه بحث و تبادل نظر كردند و در نهایت هم كارگروه اقتصادی مجمع نمایندگان تهران در مجلس یازدهم تشكیل شد تا طرح ها و برنامه های منتخبان تهران در حوزه اقتصاد را چكش كاری كنند.
سید نظام الدین موسوی
موسوی درباره موضوع مقابله با كرونا نكات و راهكارهای لازم را در فضای مجازی و رسانه ای مطرح و به مسئولان اجرایی تذكراتی داد. علاوه بر این، وی با تعدادی از جوانان و نوجوانانی كه در شرایط كرونا، خودجوش بسته های بهداشتی تهیه می كنند و به نیازمندان می دهند، دیدار و از زحمات آنان تشكر كرد.
این منتخب مردم تهران، از آنجایی كه به علت شیوع كرونا امكان ارتباط رو در رو با مردم كمتر شده است، از راه فضای مجازی ارتباط گسترده ای را با آنان برقرار كرده تا با استماع مشكلات مردم، حل این موارد را در مجلس آتی پیگیر كند.
با توجه به اینكه مقام معظم رهبری سال ۹۹ را سال «جهش تولید» نام گذاری كردند، موسوی مطالعات ویژه ای را در عرصه تولید آغاز و با صاحب نظران اقتصادی در این حوزه و همین طور راهكارهای تحول در نظام بانكی، مالیاتی و گمركی تبادل اطلاعات كرده است و همین طور در حال بررسی گزارش تفریغ بودجه سالیان گذشته و سرفصل های بودجه ۹۹ است تا در مجلس یازدهم اصلاح گردد.
اقبال شاكری
شاكری از راه پایگاه های بسیج بعضی از مناطق تهران با خانوارهایی كه به دلیل انتشار كرونا از لحاظ اقتصادی گرفتار لطمه شده اند، دیدار و از راه كمك های مردمی حمایت هایی از آنان كرد. وی به همراه خانواده اش در خانه به تهیه ماسك پارچه ای و بسته بندی مواد ضدعفونی پرداخت و بخشی از این محصولات را از راه یك خیریه به دست گروه های لطمه پذیر رساند.
از آنجایی كه قیمت لباس های پزشكی و مورد نیاز پرستاران در ابتدای انتشار كرونا بسیار بالا بود، شاكری به اتفاق تعدادی از همكاران خود این مورد را پیگیری و با تولیدكنندگان پارچه و همین طور خیاط های این لباس ها دیدار نمود كه نتیجه این پیگیری ها منجر گردید كه این محصولات با یك سوم قیمت قبلی در اختیار كادر پزشكی قرار گیرد.
همچنین این منتخب مردم تهران با كمك بعضی از مؤسسات خیریه تحت عنوان مؤسسه های خیریه نذر اشتغال، به اقشار یارانه بگیر و بخصوص كسانی كه كسب و كارشان در این ایام لطمه خورده است، كمك های مالی ارائه داد تا این افراد بتوانند همچنان مشاغل خودرا ادامه دهند.
ابوالفضل عمویی
عمویی به همراه جمعی دیگر از منتخبان مجلس یازدهم جلساتی را به صورت مجازی برگزار كرد و موضوعات مختلفی همچون راهكارهای مقابله با كرونا را مورد بحث و تحلیل قرار داد. بازدید از مدرسه «صبح رویش» ویژه بچه های كار در دروازه غار و كوره های آجرپزی حاشیه تهران هم از اقداماتی بود كه انجام داد و در این بازدیدها اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله به كرونا به این دسته از مردم كه جز اقشار كم درآمد جامعه هستند، داده شد.
بازدید از شركت های دانش بنیان كه در این روزها در حال تولید مواد ضدعفونی كننده و اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با كرونا هستند، از دیگر اقداماتی بود كه در این مدت از طرف این منتخب مردم تهران انجام شد.
عمویی در این ایام نسبت به مسائل كلان اقتصادی كشور هم غافل نبود و درباره لزوم اصلاح لایحه بودجه ۹۹ و نظام بانكی كشور با كارشناسان ذیربط جلساتی را برگزار كرد تا ماحصل این جلسات را در مجلس یازدهم پیگیری كند.
مالك شریعتی
شریعتی در این ایام به همراه منتخبان مجلس جلساتی را با مسئولان وزارت اقتصاد، نفت، بانك مركزی و سازمان برنامه و بودجه داشت كه در این جلسات بر لزوم افزایش راندمان نیروگاه ها و توسعه پایین دستی پتروشیمی تاكید گردید.

علاوه بر این، وی با بعضی از منتخبین تهران از دو مجموعه فناور درحوزه كاتالیست و بیوتكنولوژی در گرمدره بازدید كرد و در این بازدیدها بر این نكته تصریح كرد كه با تولید داخل می توان زنجیره محصولات پایین دستی پتروشیمی را كاملاً پشتیبانی كرد. همین طور آنان از شركت تولیدكننده محصولات بیوتكنولوژی و داروی خاص بازدید به عمل آوردند.
وی با سورنا ستاری در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و با عبدالناصر همتی در بانك مركزی دیدار و تصریح كرد كه اگر اقتصاد دانش بنیان حمایت و هدایت شود تا در خدمت تولید داخل نیازهای اساسی كشور قرار گیرد، یكی از مهمترین مصادیق جهش تولید رقم خواهد خورد.
روح الله ایزدخواه
ایزدخواه با بعضی از گروه های فعال مردمی و جهادی كه برای مقابله با كرونا اقدامات قابل توجهی انجام داده اند، ملاقات و گفتگو كرد. دغدغه اصلی این منتخب مردم تهران آن است كه به مشاغل غیررسمی و روزمزد كه به علت شیوع كرونا ضربه خورده اند، رسیدگی شود كه در اینباره با چند نهاد و دستگاه ذیربط در تعامل و گفتگو است تا هر چه سریع تر راهكاری برای حل مشكلات این افراد اندیشیده شود.

علاوه بر این تحقق شعار سال یكی از اولویت های كاری این منتخب مردم تهران در این روزهاست و وی با بیش از ۱۰ اندیشكده مختلف جلسات تحلیلی در اینباره برگزار كرده است. این منتخب مردم تهران موضوع جهش تولید را هم با صاحب نظران مورد بحث و بررسی قرار داده و در حال تهیه طرحی است تا مجلس از لحاظ قانون گذاری و نظارتی اقداماتی را برای تحقق شعار سال انجام دهد.
پیگیری موضوع شفافیت آرای نمایندگان مجلس هم از دغدغه های اصلی ایزدخواه است و پیش نویس طرحی را در این حوزه با تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم تهیه كرده است تا این مورد در مجلس یازدهم تصویب شود.
سیدرضا تقوی
حجت الاسلام سید رضا تقوی، راهكارهای لازم برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم را مورد ارزیابی قرار داده و راهكارهای عملیاتی كردن رفع بیكاری و تحقق جهش تولید هم از دیگر اولویت هایی است كه درباره آن مطالعات و بررسی های لازم را داشته است. وی در حال تهیه پیشنهادی برای طرح در مجلس یازدهم است تا نظام بانكی و مالیاتی كشور اصلاح و مشكلات این عرصه هر چه سریع تر مرتفع شود.
سید احسان خاندوزی
خاندوزی به همراه چند نفر دیگر از منتخبان اقتصادی مردم تهران در مجلس یازدهم، ۱۴ پیشنهاد اقتصادی مشخص برای ترمیم اثر اقتصادی انتشار كرونا بر زندگی مردم به رئیس جمهور ارائه كرد و همین طور در جلسه ای با تعدادی از مدیران پژوهشكده های برتر كشور، درباره راهكارهای برون رفت از مشكلات اقتصادی بحث و تبادل نظر كرد.
وی به اتفاق تعدادی از نمایندگان مجلس آینده، از شركت خوارزمی كه خط تولیدش را برای محصول ضدعفونی كننده مجانی تغییر داده، بازدید كرد و همین طور توانمندی ها و گرفتاری های یك شركت تولید داروهای بیوتكنولوژیك و یك شركت تولید كاتالیست و محلول ضدعفونی كننده را از نزدیك مورد ارزیابی قرار داد.
این منتخب مردم تهران، در جهت كنترل اثر كرونا بر كاهش رونق بازار و با هدف كمك به فعالان اقتصادی از بانك مركزی درخواست نمود كه اجرای آیین نامه حذف سود مركب بانكی را كه با تأخیر انجام شد، تا بهار ۹۹ تمدید كند.
در واپسین روزهای اسفند ماه، خاندوزی با جمعی دیگر از منتخبان تهران با چند خانواده ها كه در نقاط بسیار محروم تهران و با شرایط سختی زندگی می كنند، دیدار و تصریح كرد كه مجلس آینده صدای مردم ضعیف و كم درآمد جامعه خواهد بود.
عزت الله اكبری تالارپشتی
اكبری با بعضی از مسئولان وزارت بهداشت و درمان و همین طور ستاد مقابله با كرونا بطور مرتب در ارتباط می باشد و پیام های مردم و همین طور پیشنهادات لازم برای مقابله با كرونا را به آنان ارائه می كند. همین طور وی از راه فضای مجازی جلساتی را جهت بررسی راهكارهای برون رفت از كرونا و حل مشكلات اقتصادی مردم برگزار كرده است.
مجتبی رضاخواه
رضاخواه در جهت تحقق شعار سال پیشنهاد كرد كه جهش تولید مستلزم اصلاح قانون كار، بیمه و مالیات است و باید در این راستا اقدام عملی صورت گیرد. این منتخب مردم تهران در فضای رسانه ای و در جلساتی كه در این ایام برگزاری شد، بیان كرد كه دستفروشان، كارگران روزمزد و بطور كلی افرادی كه استخدام نیستند، در معرض بیشترین لطمه از ناحیه كرونا هستند و دولت باید راهكارهای حمایتی از اینگونه افراد ارائه نماید.

وی و بیش از ۴۰ نفر از منتخبین جوان مجلس یازدهم، اخیراً اولین جلسه جوانان منتخب مجلس یازدهم را تشكیل دادند و در این نشست تاكید نمودند كه مجلس باید موتور محرك جهت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب باشد.
رضاخواه به همراه جمعی دیگر از منتخبان تهران به صورت مكرر جلساتی را برای تهیه برنامه های اقتصادی مجلس یازدهم تشكیل داده اند و به قول وی یك گروه ۷۰ نفره به اعضای اقتصادی فهرست تهران در این حوزه مشورت می دهند.
علی خضریان
خضریان با بعضی از منتخبان مجلس یازدهم جلساتی را به صورت مجازی برای بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مهم كشور برگزار می نماید و طبق گفته وی، گاهی اوقات از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و صاحب نظران دعوت می شود تا در این جلسات حضور یابند و نظرات خودرا درباره حل مسائل كلان كشور عرضه كنند تا در مجلس آینده پیگیری شود.

بازدید از مناطق مختلف تهران و حضور در جمع گروه های جهادی و مردمی كه برای مقابله با كرونا اقدامات ویژه ای انجام می دهند، از دیگر اقداماتی است كه این منتخب مردم تهران در دستور كار خود قرار می دهد.
زهره سادات لاجوردی
لاجوردی علیرغم اینكه درگیر بیماری كروناست و در قرنطینه به سر می برد، به همراه جمعی دیگر از منتخبان مجلس یازدهم جلسات مختلفی را از راه فضای مجازی برگزار كرده است كه در این جلسات درباره موضوعات مهمی از قبیل لزوم رفع ایرادات بودجه ۹۹، بررسی وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، تعیین راه های عملیاتی كردن شعار سال یعنی جهش تولید، پیشبینی راهكارهای مقابله با كرونا و در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای دوران پساكرونا مباحثی مطرح گردیده است و مقرر است در مجلس یازدهم پیگیری شود.
علی یزدی خواه
یزدی خواه با تعدادی از گروه های جهادی كه در این مدت اقدامات زیادی را برای مقابله با كرونا انجام می دهند، دیدار و همین طور از چند بیمارستان كه بیماران كرونایی را پذیرش می كنند، بازدید نمود. این منتخب مردم تهران با پیگیری هایی كه انجام داد، سبب شد كه تعدادی از كشاورزان با استفاده از تراكتور و سمپاش های خود، ایستگاه های اتوبوس و مترو و بعضی از معابر تهران را ضدعفونی و گندزدایی كنند.
سید محسن دهنوی
دهنوی در وانفسای اپیدمی كرونا با تعدادی از جهادگران، از روستای كوره فرنگی حاشیه تهران بازدید و اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با كرونا را میان آنان توزیع كرد. علاوه بر این وی به همراه گروه جهادی گفتمان، با حضور در یكی از روستاهای محروم اطراف تهران، بسته های ضدعفونی كننده و بهداشتی را میان مردم توزیع كردند.

وی به همراه جوانان خیریه حنیفا، اقلام بهداشتی و لوازم التحریر را در اختیار كودكان كوره پزخانه های محمودآباد قرار داد و تصریح كرد كه پشتیبانی از این استعدادها و سرمایه ها باید اولویت نمایندگان باشد.
احمد نادری
نادری نیز با وجود اینكه خود و خانواده اش درگیر بیماری كرونا بودند، اما از راه فضای مجازی با دیگر منتخبان مجلس یازدهم پیرامون برنامه های اصلی مجلس آینده بطور مرتب تشكیل جلسه می دهند. در این جلسات درباره راهكارهای مقابله با كرونا پیشنهاداتی طرح و به اشتراك گذاشته شد تا وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مقابله با كرونا ترتیب اثر دهند و یكی از مباحثی كه از طرف نادری عنوان شد، آن بود كه دولت برنامه ریزی مؤثری برای پشتیبانی از فقرا و اقشاری كه به جهت كرونا لطمه شده اند، انجام دهد.
فاطمه قاسم پور
قاسم پور به همراه جمعی دیگر از منتخبان جوان تهران در این مدت بازدیدهایی را از حوزه انتخابیه در دستور كار قرار داد تا بیش از پیش با مشكلات و دغدغه های مردم تهران آشنا شود و برنامه ریزی های لازم را برای رفع مشكلات آنان در مجلس آتی ترتیب اثر دهد.
همچنین از آنجایی كه تخصص قاسم پور، مسائل مربوط به حوزه زنان، خانواده و جمعیت است، وی در این ایام جلساتی را با نخبگان این عرصه برگزار كرد تا این مسائل را از جنبه قانون گذاری و نظارت در مجلس یازدهم پیگیری كند. وی جلساتی را هم با دیگر منتخبات تهران درباره مسائل كلان اقتصادی و بخصوص جهش تولید و لزوم اصلاح نظام بانكی و مالیاتی برگزار و راهكارهایی در این حوزه ارائه داد.
مباحث مطروحه كاملاً گویای آن می باشد كه منتخبان مردم تهران در مجلس یازدهم علیرغم اینكه هنوز به صورت رسمی مسئولیت نمایندگی ندارند، اما از حل مشكلات مردمی كه آنان را برای خانه ملت برگزیدند، دریغ نمی كنند و با این شرایط می توان امیدوار بود كه گره های زندگی ملت در مجلس یازدهم كه شاكله اصلی آنرا نیروهای اصولگرا می سازند، باز شود.
منبع:

1399/01/27
17:32:53
5.0 / 5
3232
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام