مسئول عراقی:

سفر شخصیت های ایران و لبنان به عراق ربطی به واشنگتن ندارد

سفر شخصیت های ایران و لبنان به عراق ربطی به واشنگتن ندارد

خبرگزاری نام: سخنگوی گردان های حزب الله عراق اصرار كرد كه سفر برخی شخصیت های ایرانی و لبنانی به عراق با موافقت دولت این كشور است و هیچ ارتباطی به آمریكا ندارد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، كاظم الفرطوسی، سخنگوی گردان های حزب الله عراق در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم اصرار كرد كه سفر برخی شخصیت ها به عراق و دادن مشورت های علمی و سیاسی هیچ ارتباطی به آمریكا ندارد.

وی اظهار داشت: اقدام آمریكا در تعیین جایزه برای كسی كه اطلاعاتی در ارتباط با محمد الكوثرانی بدهد، روشی سنتی و شكست خورده است و ضعف امنیتی و اطلاعاتی واشنگتن را نشان میدهد.

الفرطوسی اشاره كرد: شخصیت هایی كه در عراق فعالیت دارند چه ایرانی و چه لبنانی با موافقت دولت عراق در این كشور حضور دارند و سفر برخی شخصیت ها به عراق هیچی ربطی به واشنگتن ندارد.

بر اساس این گزارش، محمد الكوثرانی یكی از رهبران حزب الله لبنان است كه وزارت خارجه امریكا بتازگی اعلام نموده است كه هركس در ارتباط با این فرد اطلاعاتی به ما بدهد ده میلیون دلار جایزه میگیرد.
در بیانیه آمریكا آمده است كه الكوثرانی با برخی گروه های مسلح عراقی مورد حمایت ایران كه قبل از این سردار سلیمانی آنها را سازماندهی میكرد، همكاری دارد.

به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، قبل از این نیز سفارت آمریكا در یمن اعلام نمود: كسانی كه درباره فعالیت سپاه پاسداران ایران در یمن اطلاعاتی بدهند جایزه مالی 15 میلیون دلاری دریافت خواهند كرد.

سفارت واشنگتن اعلام نمود: در امتداد اجرای برنامه "جایزه برای تحقق عدالت" به كسانی كه اطلاعاتی در ارتباط با شبكه های قاچاق وابسته به سپاه پاسداران ایران در یمن بدهند جایزه 15 میلیون دلاری درنظر گرفته شده است.

سفارت آمریكا به جزئیات این برنامه نپرداخته است و طرف های یمنی نیز تابحال واكنشی به این مساله نداشته اند.

منبع:

1399/01/24
23:01:29
5.0 / 5
3198
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام