در ارتباط ویدئوكنفرانسی با استان های كرمانشاه، فارس، لرستان و بوشهر

روحانی: مردم طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند تا این روزهای سخت را پشت سربگذاریم

روحانی: مردم طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند تا این روزهای سخت را پشت سربگذاریم

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور روز یكشنبه بعد از جلسه هیأت دولت در ارتباط ویدئو كنفرانسی با استان های كرمانشاه، فارس، لرستان و بوشهر ضمن گفتگو با استانداران این استان ها در جریان آخرین وضعیت مقابله با ویروس كرونا و درمان بیماران و همینطور وقوع سیل در این استان ها قرار گرفت.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی همینطور با مدیر و كاركنان یك كارخانه تولید الكل طبی در استان لرستان، درباره میزان تولید و نقش مهم این واحد تولیدی در بهداشت فردی و محیطی گفتگو نمود.
استاندار فارس بعنوان نخستین ارتباط ویدئو كنفرانسی با رئیس جمهور از وضعیت ویروس كرونا در این استان و همینطور اقدامات انجام شده برای مقابله با شیوع این ویروس و درمان بیماران گزارش داد.
عنایت الله رحیمی با اشاره به اینكه روند بیماری در این استان با شیب ملایم رو به كاهش است در پاسخ به سوال رئیس جمهور در مورد وضعیت تخت های بستری و آی سی یو در استان فارس اظهار داشت: تا امروز ۳۰ درصد تخت های بیمارستانی در اختیار بیماران كرونایی بوده است.
روحانی در گفتگو با استاندار فارس از وضعیت مسافران نوروزی این استان و همكاری مردم با طرح فاصله گذاری اجتماعی سوال كرد كه وی در پاسخ اظهار داشت: سال جاری ما با همكاری خوب مردم شاهد كاهش ۸۰ درصدی مسافرت به این استان بودیم
استاندار فارس تصریح كرد: وضعیت سفر به این استان بگونه ای بوده كه ما حتی یك نفر هم در مراكز اقامتی پذیرش نداشتیم و این نشان دهنده همكاری خوب مردم با درخواست برای در خانه ماندن و سفر نكردن بوده است.
رحیمی در پاسخ به سوال رئیس جمهور در مورد وضعیت تأمین مواد غذایی مورد نیاز مردم تاكید كرد كه خوشبختانه با تلاشهای انجام شده، هیچ مشكلی در این حوزه در استان وجود ندارد و انبار كالاهای ضروری و مورد نیاز مردم ذخیره كافی دارد.
روحانی همینطور در مورد جاری شدن سیل اخیر در استان فارس هم از استاندار این استان سوال كرد كه استاندار با ارائه گزارشی، تصریح كرد: متأسفانه بر اثر وقوع سیل اخیر در استان ۷ نفر جان خویش را از دست دادند كه این افراد یك روز پیش از بارندگی برغم هشدارها كوهنوردی كرده و بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در داخل دره گرفتار مشكل شده و جان خویش را از دست دادند.
به قول استاندار فارس، بر اثر این سیل ۶۱۲ میلیارد تومان به بخش كشاورزی و زیربنایی استان زیان وارد شده است.
رحیمی همینطور هجوم ملخ ها به مزارع و اراضی استان را یكی دیگر از مشكلات این استان برشمرد و گفت این آفت ۲۰۷ هزار هكتار از اراضی استان را تحت تاثیر قرار داده است.
رئیس جمهور اظهار داشت: امروز در جلسه دولت تصویب و به وزارت كشاورزی ابلاغ كردیم كه كسب و كارهای مربوط به دفع آفات شامل تهیه و توزیع سموم به فعالیت خود در این شرایط و اجرای طرح فاصله گذاری ادامه دهند و فعال باشند تا كشاورزان در این حوزه برای تولید محصولات خود با مشكلی مواجه نشوند.
رئیس جمهور تاكید كرد: امكانات مورد نیاز و اعتبارات لازم برای مقابله با سیل و همینطور مبارزه با آفات و ملخ در استان تأمین خواهد شد.
روحانی در دومین ارتباط ویدئو كنفرانسی خود با مركز جامع سلامت امام خمینی(ره) در كرمانشاه آخرین تحولات در زمینه مهار بیماری كرونا در این استان و اقدامات انجام شده برای درمان بیماران را جویا شد.
خانم دكتر رضاوند رئیس مركز جامع سلامت گزارشی از اجرای طرح غربالگری در این مركز ارائه كرد و اظهار داشت: علاوه بر این مركز ۲۰ مركز درمانی در این استان به صورت ۱۶ ساعته در زمینه غربالگری سلامت فعالیت می نمایند و بیماران شناسایی شده از جانب مراكز به بیمارستان ها به منظور بستری و درمان معرفی می گردند.
دكتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان هم گزارش جامعی از شیوع كرونا و وضعیت بیمارستان های استان كرمانشاه ارائه كرد و اظهار داشت: تا امروز ۱۱۵۰ مورد بستری داشته ایم كه ۹۸۵ نفر ترخیص شدند و ۱۳۵ مورد هم اكنون بستری هستند.
هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه هم در این ارتباط ویدئو كنفرانسی با قدردانی از دولت به خاطر اجرای طرح تحول سلامت، تاكید كرد: طرح مهم و پرارزش سلامت امروز كارایی خویش را در بحران ویروس كرونا نشان داد و در واقع می توان گفت طرح تحول سلامت كه تحولی بنیادین در وضعیت بهداشت و درمان كشور بوجود آورده است، ضربه گیر موثری در مقابل كرونا بود كه بخاطر اجرای آن از دولت تدبیر و امید قدردانی می نماییم.
استاندار كرمانشاه در پاسخ به سوال رئیس جمهور در مورد وضعیت مسافران نوروزی سال جاری این استان، از كاهش ۸۰ درصدی ورود مسافران به كرمانشاه و همكاری مردم برای اجتناب از سفر و در خانه ماندن اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه مردم همكاری خوبی داشتند و كاهش سفرها در كاهش مبتلا شدن به ویروس كرونا مؤثر بوده است.
روحانی همینطور از استاندار كرمانشاه درباره اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و نحوه همكاری مردم با این طرح پرسید كه بازوند تاكید كرد مطمئنا اجرای این طرح با استقبال و همكاری خوب مردم استان كرمانشاه روبرو شده و تعداد جریمه و توقیف خودرو های متخلف در این استان بسیار محدود بوده است.
رئیس جمهور ابراز امیدواری كرد با همكاری و رعایت بیشتر مردم این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.
روحانی همینطور در گفتگو با استاندار كرمانشاه بر ادامه تلاش مدیران برای تكمیل و به بهره برداری رساندن طرح های گرمسیری در این استان تاكید كرد و اظهار داشت: به وزیران نیرو و كشاورزی برای تكمیل و آخر دادن طرح های گرمسیری در استان هایی كه شامل این طرح هستند همچون استان كرمانشاه تاكید شده است.
شركت تعاونی شهید رسولی واحد تولیدكننده الكل طبی در استان لرستان سومین ارتباط ویدئو كنفرانسی روحانی بود كه در این ارتباط مدیر عامل این كارخانه گزارشی از فعالیت آن برای تولید الكل مورد نیاز كشور ارائه كرد.
آقای نصر آزادانی مدیر عامل كارخانه تولید الكل اظهار داشت: پیش از بحران كرونا این واحد تولیدی با نیمی از ظرفیت خود فعالیت می كرد اما از ماه گذشته با انجام سه نوبت كاری ظرفیت تولید را به روزانه ۸ هزار لیتر الكل ۹۰ درصد رسانده است كه یكصد شركت تولید محصولات ضدعفونی از آن برای تولید محصولات خود استفاده می نمایند.
رئیس جمهور با اشاره به اینكه امروز محصول تولیدی شما برای بهداشت و حفاظت از سلامت مردم بسیار مورد نیاز است، پرسید با این وجود آیا شما قیمت كالای تولیدی خویش را افزایش نداده اید كه مدیر كارخانه در پاسخ تاكید كرد: به هیچ عنوان قیمت محصول خویش را افزایش نداده ایم و حتی الامكان تلاش می نماییم كه محصول را زیر قیمت تمام شده ارائه دهیم.
روحانی همینطور در گفتگو با یكی از كاركنان این واحد تولیدی با تاكید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جانب كاركنان این كارخانه افزود سلامتی و فعالیت ایمن كارگران عزیز در واحدهای تولیدی بسیار مهم می باشد تا از این سختی عبور نماییم.
رئیس جمهور در گفتگو با سید موسی خادمی استاندار لرستان كه در این واحد تولیدی حضور داشت در جریان آخرین وضعیت مقابله با انتشار ویروس كرونا و اقدامات انجام شده برای درمان بیماران قرار گرفت.
استاندار لرستان در مورد وضعیت مسافران نوروزی این استان و همینطور همكاری مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی، اظهار داشت: با همكاری مردم در اجتناب از سفر حدود ۸۰ درصد كاهش تردد در استان را داشته ایم و در مورد طرح فاصله گذاری اجتماعی هم شاهد استقبال خوب مردم هستیم.
روحانی همینطور در گفتگو با استاندار لرستان از وضعیت ناشی از جاری شدن سیل در این استان سوال كرد كه خادمی در پاسخ اظهار داشت: ششم و هفتم اسفندماه بارش های شدیدی در استان داشتیم، اما به علت اقدامات انجام شده پس از سیل سال قبل و لایروبی رودخانه ها همچون در شهر پل دختر، خوشبختانه این بارش های بالا كه تا ۲۰۰ میلیمتر رسید، هیچ خسارتی به همراه نداشت.
رئیس جمهور همینطور با دكتر نیكبخت رئیس دانشگاه علوم پزشكی لرستان هم گفتگو و از وی در باره وضع كنونی مقابله با كرونا سوالاتی مطرح نمود، رئیس دانشگاه علوم پزشكی لرستان گفت روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند اوج بیماری در استان ما بود اما ما از روز اول تلاش كردیم با انجام اقدامات پیشگیرانه ویروس را مهار نماییم.
دكتر نیك بخت همكاری مردم استان از نظر اجرای دستورالعمل های بهداشتی را خیلی خوب توصیف كرد و در پاسخ به سوال رئیس جمهور در مورد وضعیت بیمارستان ها و كادر درمانی استان از نظر تجهیزات، تخت و دارو، اظهار داشت: خوشبختانه مشكل خاصی نداریم اما از دولت محترم تقاضای كمك برای افزایش تخت های آی سی یو در لرستان را داریم.
رئیس جمهور با آرزوی موفقیت برای كادر درمان استان كه فداكارانه برای درمان بیماران و مقابله با ویروس كرونا تلاش می كنند، برای مردم لرستان سالی توأم با موفقیت آرزو كرد.
استاندار و رئیس شبكه بهداشت استان بوشهر در چهارمین ارتباط ویدئو كنفرانسی رئیس جمهور در روز یكشنبه از چگونگی روند مقابله با بیماری كرونا و همینطور سیل در این استان و اقدامات انجام شده گزارش دادند.
عبدالكریم گراوند استاندار بوشهر در ابتدای ارائه گزارش خود از وضعیت استان با اشاره به اینكه تخت های بیمارستانی در استان در دولت تدبیر و امید ۲ برابر شده، استفاده از فناوری ویدئو كنفرانس و برقراری ارتباط مستقیم رئیس جمهور و وزرا با استان ها را همچون دستاوردهای ارزشمند و بسیار مفید و كارساز توصیف كرد.
رئیس جمهور در این خصوص تصریح كرد: بخشی از مدیریت كشور باید به ناچار الكترونیكی شود كه بتوانیم با استفاده از آن، در وقت صرفه جویی نماییم.
روحانی هم تاكید كرد: در تمام جلسات ستاد ملی كرونا در تهران، استانداران سراسر كشور به صورت ویدئو كنفرانس حضور دارند و تصمیم داریم پس از این بعضی از جلسات دولت را هم به همین شكل برگزار نماییم تا پیام های مدیریتی مستقیم و سریع تر به گوش مدیران در سرتاسر كشور برسد.
در ادامه رئیس جمهور از استاندار بوشهر در مورد وضعیت مسافران نوروزی و همینطور اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی سوال كرد كه وی در پاسخ اظهار داشت: خوشبختانه با همكاری خوب مردم با كاهش چشمگیر ورود مسافر به استان مواجه بوده ایم سال قبل ما اقامت ۱۰ میلیون مسافر را در استان داشتیم، اما سال جاری این رقم كاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
گراوند تاكید كرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی هم با استقبال و همكاری خوب مردم روبرو شده و ورودی ها به استان كاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
استاندار بوشهر در مورد بیماری كرونا در این استان هم اظهار داشت: بوشهر در میان استان های كشور كمترین مبتلا را دارد هم اكنون ۴۸ بستری و تابحال ۶ نفر فوتی داشته ایم.
استاندار بوشهر در پاسخ به سوال روحانی در مورد روز اوج بیماری در استان بوشهر، اظهار داشت: اوج مبتلا شدن به بیماری كرونا در استان ابتدای اسفند با تعداد ۱۰ نفر بود.
رئیس جمهور همینطور در این ارتباط ویدئو كنفرانسی با دكتر كشمیری رئیس شبكه بهداشت و درمان استان بوشهر، با قدردانی از تلاش كادر درمانی استان در مورد ابتلای كادر درمانی استان به ویروس كرونا سوال كرد كه وی در پاسخ اظهار داشت: ۴ نفر از پزشكان و پرستاران استان بوشهر به كرونا مبتلا شدند كه خوشبختانه بهبود یافتند. كشمیری تاكید كرد ما آخرین استان كشور بودیم كه مورد مثبت كرونا در آن پیدا شد و كمترین تعداد فوتی بخاطر كرونا را داشته ایم.
رئیس شبكه بهداشت و درمان استان بوشهر از رئیس جمهور برای ساخت یك بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی در عسلویه تقاضای كمك كرد كه رئیس جمهور در پاسخ اظهار داشت: ساخت یك بیمارستان خوب در عسلویه را پیگیری خواهیم كرد.
روحانی همینطور از استاندار بوشهر در مورد وضعیت سیل در استان سوال كرد كه وی در پاسخ اظهار داشت: یكشنبه گذشته شاهد سیل بودیم ۱۶۰ هكتار از باغات در شهرستان جم خسارت دید و در شهرستان كنگان هم شاهد خساراتی بودیم و یك نفر كشته شد.
گراوند مجموع خسارات سیل اخیر در بوشهر را ۶۵ میلیارد تومان در حوزه كشاورزی و زیرساخت های شهری عنوان نمود و اظهار داشت: كمك به خانوارهای درگیر در سیل انجام شده است.
رئیس جمهور در انتها برای همه كسانی كه در زمینه درمان بیماران و همینطور جبران خسارات سیل و تولید در استان تلاش می كنند، قدردانی و برای مردم استان آرزوی موفقیت كرد.
منبع:

1399/01/10
23:57:01
5.0 / 5
3229
تگهای خبر: ابلاغ , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام