اقدامات نیروی زمینی سپاه در مقابله با ویروس كرونا تشریح شد

خدمت رسانی بیمارستان ها در 10 استان

خدمت رسانی بیمارستان ها در 10 استان

به گزارش خبرگزاری نام معاون هماهنگ كننده نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: بیمارستان های صحرایی، بیمارستانهای استندبای و نقاهتگاه های نیروی زمینی سپاه در 10 استان برای مقابله با ویروس كرونا خدمت رسانی می كنند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار علی اكبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ كننده نیروی زمینی سپاه در گفت وگویی درباب اقدامات انجام شده در مقابله با ویروس كرونا اظهارداشت: بیمارستان های صحرایی، بیمارستان های استندبای و نقاهتگاه های نیروی زمینی سپاه در ۱۰ استان برای مقابله با ویروس كرونا خدمت رسانی می كنند.
وی ادامه داد: بیمارستان های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان های قم، گلستان، كاشان، خراسان رضوی، مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و كرمانشاه فعال می باشند.
معاون هماهنگ كننده نیروی زمینی سپاه با تاكید بر فعالیت بیمارستان های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان قم گفت: یك بیمارستان در استان قم آماده است تا در صورت نیاز خدمات پزشكی لازم را عرضه نماید ؛ سی و یك پزشك عمومی و متخصص و ۱۴ پرستار نیروی زمینی سپاه بمنظور كمك برای مقابله با ویروس كرونا به دانشگاه علوم پزشكی قم خدمات لازم را ارائه كردند و سردار مرتضوی بعنوان نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در قم برگزیده شد.
سردار پورجمشیدیان با بیان فعالیت بیمارستان ۲۵۰ تخت خواب نیروی زمینی سپاه در استان گلستان، تصریح كرد: ۳۵ بهیار و پرستار نیروی زمینی سپاه نیز به دانشگاه علوم پزشكی گرگان در زمینه مقابله با ویروس كرونا كمك كردند.
معاون هماهنگ كننده نیروی زمینی سپاه اشاره كرد: در كاشان، بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) به استعداد ۱۵۰ تخت خواب مستقر شده است.
وی افزود: بیمارستان صحرایی ۲۰۰ تخت و نقاهتگاه ۴۰۰ تخت در استان خراسان رضوی و شهر مشهد ؛ بیمارستان ۱۵۰ تخت بستری و نقاهتگاهی در شهر بابل در مازندران با محوریت بیمارستان شهید محلاتی تبریز ؛ بیمارستان ۲۰۰ تخت و نقاهتگاهی در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه و یك نقاهتگاه به استعداد ۱۵۰ تخت در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز توسط نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس كرونا مستقر شده است.
معاون هماهنگ كننده نیروی زمینی سپاه با بیان استقرار بیمارستان ۱۰۰ تخت خواب در استان خوزستان تصریح كرد: این بیمارستان با محوریت بیمارستان شهید بقایی نیروی زمینی سپاه به راه افتاده است. همین طور در استان سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان بیمارستان نبی اكرم (ص) نیروی زمینی سپاه یك بیمارستان و نقاهتگاه به استعداد ۱۰۰ تخت را راه اندازی كرده است.
سردار پورجمشیدیان با تشریح اقدامات بهداری نیروی زمینی سپاه در استان كرمانشاه اظهار داشت: یك بیمارستان صحرایی به استعداد ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان امام حسین (ع) نیروی زمینی سپاه در استان كرمانشاه به راه افتاده است.
سردار پورجمشیدیان با بیان تلاش نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس كرونا در ابعاد پزشكی تجهیزاتی و بیمارستانی تصریح كرد: طبق دستور فوری سردار پاكپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ۷۰ درصد تخت های بیمارستان های نیروی زمینی سپاه به ویروس كرونا اختصاص یافت.
معاون هماهنگ كننده نیروی زمینی سپاه با بیان حضور ۴۰۰ نیروی متخصص پزشكی، بهیار و پرستار نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس كرونا اشاره كرد: ۵۰ یگان نیروی زمینی سپاه نیز برای ضدعفونی معابر در سراسر كشور فعالیت می نمایند.
او در آخر با اشاره به اینكه خدمت به ملت نجیب ایران موجب افتخار نیروی زمینی سپاه است اشاره كرد: برای از بین بردن این ویروس تا اختتام در میدان خواهیم ماند و به وظیفه و تكلیف خود عمل خواهیم كرد.
منبع:

1398/12/27
19:56:43
5.0 / 5
3420
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام