مراسم یادبود مرحوم شیخ الاسلام

ظریف: حسین شیخ الاسلام در همه زمان ها اخلاص داشت

ظریف: حسین شیخ الاسلام در همه زمان ها اخلاص داشت

به گزارش خبرگزاری نام وزیر امور خارجه كشورمان در مراسم یادبود مرحوم حسین شیخ الاسلام از دیپلمات های با سابقه وزارت خارجه اظهار داشت: اخلاص حسین در همه زمان ها از دوران دانشجویی كه با او آشنا شدم تا وقتی در وزارت خارجه یا مجلس شورای اسلامی بود، زبانزد همگان بود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف در پیام ویدیویی در مراسم یادبود حسین شیخ الاسلام اظهار نمود: اخلاص و صراحت در بیان نظراتش همیشه مورد نظر بود و گاهی اگر در بحث ها تلخ هم می شد اما از عشق و صداقت بین ما چیزی كم نمی شد.
وی اظهار داشت: حسین عاشق خاندان (ع) بخصوص حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بود و امروز كه مراسم یادبود او برگزار می گردد سالروز شهادت حضرت زینب (س) است. وی در ساخت حرم حضرت زینب (س) و شكل دهی به جبهه مقاومت و باور به خود و توان مردم در منطقه و اینكه نظام پوشالی استكبار بدون مقاومت از بین نمی رود راسخ و استوار بود و معتقدم او با همین اعتقاد دعوت حق را لبیك گفت.
ظریف با اشاره به اینكه در سه ماه گذشته اسطوره های مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و حسین شیخ الاسلام را از دست دادیم اظهار داشت: صداقت و اخلاص مرحوم شیخ الاسلام همه را مجذوب خود می كرد و با همه اختلاف نظر و تفاوت دیدگاهی كه امكان دارد وجود داشته باشد اما یك نفر را در وزارت خارجه نمیشناسم كه حسین را دوست نداشته باشد.
وزیر امور خارجه كشورمان سابقه دوستی اش با حسین شیخ الاسلام را به دوران دانشجویی در آمریكا مربوط دانست و اضافه كرد: از همان زمان او را بعنوان فردی پاك، مخلص و مجاهد می شناسم و همگان با این خصوصیات از او یاد می كنند. افتخار من در دوستی با حسین به یك سال پیش از انقلاب باز می گردد كه در جلسه ای در دانشگاه بود. او با پای شكسته و عصا آنجا حاضر شد و با فریاد "خمینی (عكس) كجاست" وارد جلسه شد. از حاضران خواست تا عكس امام را بیاورند. عشق به خمینی از روز اول در دل او بود و با همان عشق هم به امام و شهدا پیوست. او مرا تشویق كرد كه رشته تحصیلی ام كه كامپیوتر بود را تغییر دهم و روابط بین الملل بخوانم، معتقد بود هر كس می تواند كامپیوتر بخواند اما برای انقلاب و ایران به كسانی نیاز داریم كه در این رشته ها كار كرده باشند.
وی افزود: پس از حوادث لانه جاسوسی كه حسین نقش زیادی در آن داشت او به وزارت خارجه آمد و من او را در همه زمان ها تا زمانی كه ما را ترك كرد به اخلاص و صداقتش شناختم.
ظریف در انتها درگذشت حسین شیخ الاسلام را ضایعه ای بزرگ برای خانواده وزارت خارجه و تمامی همكاران و دوستدارانش در جبهه مقاومت دانست و به خانواده، همسر. و فرزندان وی تسلیت گفت.1398/12/20
18:13:33
5.0 / 5
3535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام