رئیس سازمان بازرسی كل كشور خبر داد

پیشگیری از خسارت بیشتر از ۳۲۰ میلیون دلاری به بیت المال در قراردادهای فازهای مختلف پارس جنوبی

پیشگیری از خسارت بیشتر از ۳۲۰ میلیون دلاری به بیت المال در قراردادهای فازهای مختلف پارس جنوبی

به گزارش خبرگزاری نام رئیس سازمان بازرسی كل كشور اظهار داشت كه با نظارت این سازمان از وارد شدن خسارت بیشتر از ۳۲۰ میلیون دلاری به بیت المال در قراردادهای فازهای مختلف پارس جنوبی جلوگیری شده است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی كل كشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در جلسه شورای اداری شهرستان عسلویه با اشاره به نظارت سازمان بازرسی بر قراردادهای مربوط به فازهای پارس جنوبی هم تصریح كرد: با ورود سازمان بازرسی از هدر رفت مجموعاً ۳۲۰ میلیون دلار در قراردادهای مربوط به این فازها جلوگیری شد، به این صورت كه یا از پرداخت وجه به پیمانكار جلوگیری یا به حساب پیمانكاران منظور شده و یا منجر به كاهش مبلغ قرارداد شده است.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با انتقاد از هدر رفت گاز مایع LPG در پارس جنوبی اضافه كرد: در بعضی پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی به علت عدم فراهم آوردن شرایط صادرات گاز LPG علیرغم امكان آن با وجود تأسیسات موجود هم جوار، با عدم النفع روزانه حدود یك میلیون دلار مواجه هستیم. این گاز غالباً به خط تزریق می شود و در مواردی در فلرها سوزانده می شود كه سوختن گازها علاوه بر ایجاد خسارت ناشی از عدم النفع به بیت المال، سبب ایجاد آلودگی هوا و آسیب به محیط زیست هم می شود و پیگیری این مورد در دستور كار بازرسی كل استان قرار دارد.
وی درباره وضعیت بیكاری مردم بومی منطقه عسلویه اظهار داشت: چرا باید نیروی انسانی موردنیاز این منطقه با این حجم سرمایه گذاری و زمینه اشتغال و با وجود بیشتر از ۴۶۰ شركت، از استان های دیگر تأمین شود؟ از آقای فرماندار می خواهیم كه این مورد را پیگیری كنند كه ان شاءالله در اوایل سال آینده در عسلویه از مردم بومی منطقه بیكار نداشته باشیم.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به مشكلات منطقه عسلویه اظهار داشت: مشكلات مربوط به عوارض قانونی آلایندگی منطقه عسلویه، عدم وجود پزشكی قانونی و زندان در شهرستان های عسلویه و جم، تسریع در صدور اسناد اراضی مردم منطقه و عدم وجود بیمارستان مناسب از مشكلات عمده این شهرستان است كه این مشكلات را در جلسه ای كه فردا با حضور ریاست محترم قوه قضاییه تشكیل می شود، منعكس می كنم تا پیگیری شود.
وی با اشاره به مهم ترین اقدامات بازرسی كل استان اظهار داشت: امسال در مبحث تعیین حریم ۶۰ متری دریا در محدوده ۳۰ هزار هكتاری منطقه ویژه پارس جنوبی، برای اولین بار نقشه حریم و بستر آبراهه ها تعیین و به منابع طبیعی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و سازمان ثبت اسناد ابلاغ گردید كه با این اقدام از تصرف و تعرض به اراضی ملی جلوگیری خواهد شد. همینطور در مورد مجموع ۳۷۱ پلاك واقع در این محدوده (بیش از ۱۰۰ هكتار) مقرر شده است وضعیت اسناد آنها جهت اصلاح و یا ابطال بررسی شود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در ابتدای این جلسه، ضمن تبریك فرارسیدن ایام دهه فجر اظهار نمود: از عوامل اصلی شكل گیری انقلاب اسلامی، اعتقاد و باور دینی مردم به اسلام و حضور پررنگ و مداوم مردم عزیزمان در پیش از پیروزی انقلاب و همینطور در ۴۰ سال قبل در صحنه است.
وی با اشاره به تشییع میلیونی شهید سلیمانی تصریح كرد: چه كسی فكر می كرد كه این جمعیت میلیونی مردم در تشییع سردار مبارزه با تروریست، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یابند؟ دشمن وقتی حضور عظیم ملت ایران را مشاهده كرد، جرأت نكرد كه پاسخ اقدام موشكی سپاه را بدهد و به دنبال آن وقتی آن جمعیت بی سابقه در نماز جمعه مقام معظم رهبری حضور پیدا كرد، دشمنان بار دیگر ناامید شدند و بسیاری از توطئه های آنها نقش بر آب شد.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور اضافه كرد: وقتی مردم با همه مشكلات و ضعف هایی كه ناشی از عملكرد برخی مسئولین است، این گونه پای نظام ایستاده اند، آیا مسئولیت ما سنگین تر نمی شود؟ پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب، نه تنها باید در ادارات و دستگاه های ما فساد نباشد، بلكه حتی كمترین كوتاهی و سهل انگاری هم پذیرفته نیست.
درویشیان با تاكید بر امر نظارت بعنوان یكی از عوامل اصلی حكمرانی و مدیریت مطلوب خاطرنشان كرد: وظیفه نظارت در قانون اساسی و قوانین عادی برای همه سطوح مدیریتی پیشبینی شده است. اگر ما شاهد برخی ضعف ها، سوء جریان ها و كاستی ها هستیم، عمدتاً به خاطر ضعف نظارت بخصوص نظارت های درون دستگاهی است.1398/11/16
23:40:30
5.0 / 5
4747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام