نادران:

در بررسی صلاحیت ها باید برخورد مسئولانه اعمال شود

در بررسی صلاحیت ها باید برخورد مسئولانه اعمال شود

به گزارش خبرگزاری نام یكی از نمایندگان پیشین مجلس شورای تصریح كرد كه با برخورد سلبی و نقدكردن مشكلی حل نمی گردد، بلكه همه باید تلاش نماییم كه با اولویت خدمت به مردم مشكلات را حل نماییم.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، الیاس نادران در جلسه پویش اقتصادی راه نو با موضوع اولویت های اقتصادی مجلس یازدهم بیان كرد: ما باید بپذیریم كه انتقال بین نسلی در حال رخ دادن است و نسل های سوم و چهارم دارند وارد عرصه تصمیم گیری می شوند كه امری مبارك است. درباب بحث بررسی صلاحیت ها من فكر می كنم اگر كسی جیب او بسته باشد نباید به سایر مسائل او حساسیت نشان داد.

ایشان سپس اظهار نمود: فساد اعتقادی یعنی كسی كه محكمات اعتقادی را قبول نداشته باشد. بجای برخورد سلیقه ای باید برخورد مسئولانه داشته باشیم تا مشكلات حل شود. واقعیت این است كه ما یك انقلاب در حوزه های مختلف كردیم و تحولات مباركی در كشور رخ داد. باید قدر پیشرفت ها كشور را دانست اما در حوزه اقتصادی ما كاستی ها فراوان داشتیم و علت اصلی تناقضات درونی در حوزه نظام رانتی است و اینكه افرادی كه صاحبان رانت هستند باید تصمیم بگیرند رانت منتفی شود.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: بنده نسبت به آینده سیاسی كشور بدبین نیستم و البته مشكلات كشور را در حوزه های اجتماعی و سیاسی متاثر از بافت غلط اقتصادی را می بینم. در نظام تصمیم گیری كشورهای دنیا به رای مردم احترام می گذارند و همه مردم احساس می كنند كه در حاكمیت نقش آفرین هستند. در نظامات دنیا خدمت به مردم در اولویت است.

ایشان سپس اشاره كرد: با برخورد سلبی و نقدكردن مشكلات مشكلی حل نمی گردد. همه باید تلاش نماییم كه مشكلات را حل نماییم. مجلس بعنوان یك نهاد باید از مصوبات خود دفاع كند. ما در داخل یك قطاری هستیم كه باید از داخل اصلاحات را انجام دهیم با اولویت اینكه مردم كم ترین لطمه را ببینند.

وی ادامه داد: مسئولیت های اجتماعی دولت و حاكمیت در قانون اساسی نباید مخدوش شود تا شكاف ها و فاصله ها بیشتر شود. مسائل با تصمیم و اراده سیاسی قابل حل است. چاره مشكلات صرفا در دست مجلس نیست، بلكه نیاز به یك وفاق ملی داریم.

او در آخر بیان كرد: بحث معیشت مردم و حاشیه نشینی ها و افزایش مشكلات اجتماعی را باید در یك چارچوب پیش برد و از طرف دیگر باید به دنبال اصلاحات ساختاری طولانی مدت در ساختار باشیم.
1398/11/11
21:20:20
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: حكم , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام