كدخدایی در واكنش به سخنان علی لاریجانی:

شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد كه جزئیات پرونده ها را به افكار عمومی اعلام نماید

شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد كه جزئیات پرونده ها را به افكار عمومی اعلام نماید

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان ممنوعیت قانونی دارد كه جزئیات پرونده ها را به افكار عمومی اعلام نماید.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، عباسعلی كدخدایی اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان، نمایندگان رد صلاحیت شده را پذیرفتند و جزئیات پرونده ها یكایك برای آنان روشن شد.

وی اضافه كرد: در قانون انتخابات مباحث مربوط به سوءاستفاده های اقتصادی، اخلاقی و مقابله با حاكمیت را داریم و مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات خارج از اینها نیست. انتظار این است نمایندگانی كه در شورای نگهبان حضور پیدا می كنند و از جزئیات پرونده شان باخبر می شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به صحبت های امروز رئیس مجلس درباره رد صلاحیت ها اظهار داشت: اگر رئیس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته اشكال از نمایندگانی است كه بازگشت كردند، اما جزئیات را اعلام نكرده اند. ما بعنوان شورای نگهبان از جهت قانونی ممنوعیت داریم كه جزئیات پرونده ها را به افكار عمومی اعلام نماییم.

كدخدایی اشاره كرد: مراجع چهارگانه پس از اعلام نظر هیات های اجرایی نسبت به ۱۵ هزار ثبت نام انتخابات مجلس اظهار نظر كردند. نظراتی كه شورای نگهبان داده بسیار دقیق و مبتنی بر مستندات متقنی است كه در پرونده وجود دارد. ممكنست اسناد جدیدی به دستمان برسد كه می تواند درباره تغییر نظر اعضای شورای نگهبان هم موثر باشد.

وی اضافه كرد: اگر قانون انتخابات را اصلاح می كردند به چنین وضعیتی نمی رسیدیم. نمایندگان مجلس در اصلاح قانون انتخابات كم لطفی كردند.

به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، امروز علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در انتقاد از علت های بیان شده در مورد رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی از جانب شورای نگهبان اظهار داشت: مطلبی از جانب سخنگوی شورای نگهبان از طرف رسانه ها منتشر گردید كه علت رد صلاحیت را سوء استفاده اقتصادی بیان می كرد، این مطلب درست نیست.

منبع:

1398/10/29
15:56:21
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: پرونده , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام