فرصت یك ماهه به رانندگان وانت بارها برای دریافت كارت هوشمند

فرصت یك ماهه به رانندگان وانت بارها برای دریافت كارت هوشمند

خبرگزاری نام: ایرنا نوشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به كلیه رانندگان و مالكان وانت بارهای بین شهری سفارش كرد هرچه زودتر به مراكز مجاز صدور كارت هوشمند در استان محل سكونت خود بازگشت و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند تا در ماه های آتی از بابت فعالیت حمل و نقلی و اختصاص سوخت ناوگان خود گرفتار مشكل نشوند.


از آنجایی كه دریافت سهمیه سوخت برمبنای پیمایش به ستاندن بارنامه نیازمند است و بدون داشتن كارت هوشمند امكان دریافت بارنامه از شركت های حمل ونقلی وجود ندارد؛ سازمان راهداری از ماه گذشته با تسهیل شرایط دریافت كارت هوشمند از رانندگان وانت بارهای شهری خواسته تا كارت هوشمند وسیله نقلیه خودرا دریافت نمایند. براساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری كالا منوط به استفاده از اسناد حمل یعنی بارنامه است اما هنوز وانت بارهای زیادی هستند كه در طول روز برای جابجایی بار هیچ باربرگی دریافت نمی كنند و برمبنای روش سنتی حمل بار با تفاهمی شفاهی بین صاحب بار و راننده، حمل كالا انجام می شود. این روش سنتی حمل كالا بارها با افزایش نظارت سازمان راهداری و بخشنامه های مختلف همچون الزامی بودن دریافت كارت هوشمند و بارنامه توسط ناوگان وانت بار از سال ۹۴ مورد مخالفت قرار گرفته است اما هنوز بارهای زیادی از طرف وانت بارها بدون بارنامه جابجا می شود. بر طبق اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ماه آینده در صورتیكه وانت بارهای بین شهری نسبت به دریافت اسناد حمل (بارنامه) اقدام نكنند با كاهش سهمیه سوخت مواجه خواهند شد. متقاضیان جهت اطلاع از نشانی مراكز ثبت نام و مدارك مورد نیاز می توانند به ادارات كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و نمایندگی شهرستان ها و همین طور سایت سازمان به آدرس www.rmto.ir بازگشت كنند.
حالا كلیه زیر ساخت های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از جانب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برقرار است و رانندگان مشمول بعد از ثبت نام و دریافت رسید كارت می توانند برای ستاندن بارنامه به كلیه شركت های حمل و نقل كالا در سراسر كشور بازگشت كنند. البته صدور بارنامه توسط خود راننده و بوسیله اپلیكیشن و وب سایت نیز در دستور كار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد كه با ستاندن مجوزهای لازم و بعد از اطلاع رسانی عمومی عملیاتی خواهد شد. بنابراعلام شركت ملی پخش فرآورده های نفتی و برمبنای تصمیمات كارگروه مربوطه؛ برای وانت بارهای كم مصرف ۳۰۰ لیتر و پرمصرف ۴۰۰ لیتر به صورت علی الحساب تخصیص داده شده است. با توجه به این كه مقرر شده است تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها برمبنای پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت گیرد كلیه رانندگان و مالكین وانت بار برای فعالیت در جاده های برون شهری بایستی اسناد حمل وانت بار (كارت هوشمند راننده، كارت هوشمند وانت بار، بارنامه و... و.) به همراه داشته باشند. در غیر این صورت با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. ۲۲۳۲۲۳


منبع:

1398/10/20
16:24:08
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: قاضی , قانون , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام