كمیسیون تلفیق تصویب كرد

افزایش بهره وری شرط پرداخت پاداش سالانه به هیات مدیره شركت های دولتی

افزایش بهره وری شرط پرداخت پاداش سالانه به هیات مدیره شركت های دولتی

خبرگزاری نام: نایب رییس كمیسیون تلفیق بودجه 99 اظهار داشت كه بر طبق مصوبه این كمیسیون پرداخت هر گونه پاداش سالانه به اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شركت های دولتی در سال آینده صرفا بر طبق افزایش بهره وری خواهد بود.


علی اصغر یوسف نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: طبق مصوبه امروز كمیسیون تلفیق تمامی شركت های دولتی و موسسات سوژه ماده ۴ قانون محاسبات عمومی كشور و سایر شركت هایی كه بیشتر از ۵۰ درصد سرمایه و سهام آنها منفردا یا مشتركا به وزارت خانه ها، موسسات دولتی و شركت های دولتی تعلق داشته باشد و همین طور شركت ها و موسسات دولتی كه شمول قوانین و مقررات عمومی به آنها مستلزم ذكر یا تصریح نام است همچون شركت ملی نفت ایران و شركت های تابعه و وابسته به وزارت نفت و شركت های تابعه آنها، بانك مركزی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع و شركت های تابعه، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی و شركت های تابعه مكلف اند:
۱- صورت جلسات تصویب بودجه سال ۹۹ خودرا حداكثر تا ۱۵ خرداد ۹۹ برای ستاندن تاییدیه از سازمان برنامه و بودجه بر طبق ارقام مندرج در این قانون ارائه كند.
۲- مجامع عمومی خودرا برای تصویب صورت های مالی ۹۸ حداكثر تا ۳۱ شهریور ۹۹ برگزار كنند و صورت جلسات مربوط را حداكثر تا ۳۰ مهر ۹۹ به تایید وزارت اقتصاد برساند.
۳- پرداخت هر گونه پاداش سالانه به اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شركت های دولتی در سال ۹۹ با رعایت ماده ۸۴ قانون الحاق دو، صرفا بر طبق افزایش بهره وری خواهد بود. در غیر این صورت پرداخت پاداش به اعضای هیات مدیره و مدیرعامل در حكم تصرف غیر قانونی در وجه و اموال دولتی شمرده می شود. در موارد استثنا كه هر گونه كاهش یا افزایش موارد فوق خارج از اختیارات هیات مدیره و مدیرعامل باشد پس از تایید سازمان برنامه و بودجه، پرداخت پاداش در قالب قوانین مربوط امكان پذیر است.
بگفته وی طبق این مصوبه هر گونه فعالیت خارج از وظایف مندرج در اساسنامه و اهداف تعیین شده برای شركت های دولتی ممنوعست.
وی تصریح كرد: بر طبق این مصوبه مجامع عمومی شركت های دولتی مكلف اند ضمن رعایت كامل ماده ۷۵ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم قسمتی از مقررات دولت. ۲- درباب اصلاح بودجه تفصیلی شركت، از هرگونه تغییر در هزینه های پرسنلی شامل حقوق و مزایا و سایر پرداختی های رفاهی به كاركنان شركت و كاهش هزینه های سرمایه گذاری اجتناب كند.
نایب رییس كمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ تصریح كرد: طبق مصوبه كمیسیون تلفیق بر طبق مصوبه كمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ پرداخت هر گونه پاداش سالانه به اعضای هیات مدیره و مدیران شركت های مشمول این جزء با رعایت ماده ۸۴ قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت و نیز پرداخت هر گونه مزایا به روسا و مدیران این شركت ها از شهریور ۹۹ منوط به انجام تكالیف این جزء خواهد بود و در غیر این صورت پرداخت وجه مذكور در حكم تصرف غیر قانونی در وجه اموال دولتی شمرده می شود. وزارت اقتصاد مكلف است هر ۶ ماه یك دفعه گزارش عملكرد شركت های سوژه این جزو را به كمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس ارائه كند.1398/10/18
18:59:13
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: حكم , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام