گلایه جدی عارف از رد صلاحیت كاندیدهای شاخص جریان اصلاح طلب

گلایه جدی عارف از رد صلاحیت كاندیدهای شاخص جریان اصلاح طلب

خبرگزاری نام: رئیس فراكسیون امید مجلس با اشاره به اینكه در تایید صلاحیت ها باید مر قانون رعایت شود اظهار نمود: متاسفانه در بعضی استانها در رد صلاحیت ها افراط صورت گرفته است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در دومین نشست شورایعالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان با رابطان استانی با تاكید بر این كه هنر اصلاح طلبان پیروزی در شرایط دشوار می باشد، اظهار داشت: حوادث آبان ماه سبب شرمندگی همه مسؤلان شد. در اجرای تغییر نزخ بنزین بی تدبیری صورت گرفت.
وی ادامه داد: حرف و حدیث های فراوانی درباره حوادث آبان ماه وجود دارد كه متاسفانه تابحال هیچ مرجع رسمی در این خصوص پاسخگو نبوده است.
عارف افزود: از هیات های اجرایی كه با محوریت دولت شكل گرفته اند برای رد صلاحیت كاندیدهای شاخص جریان اصلاح طلب گلایه جدی داریم، هیات نظارت جبران كند. هیات های اجرایی و نظارت انتخاب را به مردم واگذار كنند. در تایید صلاحیت ها باید مر قانون رعایت شود. در بعضی استانها در رد صلاحیت ها افراط صورت گرفته است؛
مردم به ما اعتماد كردند.
رئیس شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تصریح كرد: ما یك وظیفه خاص برای خودمان قائل شدیم كه یك گزارش خوب از مجمع نمایندگان تهران عرضه دهیم كه در كنار گزارش فراكسیون امید، ظرف یك ماه آینده منتشر خواهیم كرد، كه ان شاءالله فضای منفی كه امروز با آن روبه رو هستیم تعدیل شود.
وی با اشاره به لازمه اتحاد و وحدت در جبهه اصلاحات اظهار داشت: مثلا در یك شهرستان ما باید از بین دو نفر یك نیرو انتخاب كنیم؛ هر دو خوب هستند اما یك نفرشان به مجلس راه پیدا می كند؛ آن نفر دوم چه كاری باید انجام دهد؟ آیا راهی جز كوتاه آمدن با منش اصلاح طلبانه كه وجود دارد و می توانیم انجام دهیم؟ اگر كوتاه نیاید چه اتفاقی می افتد؟ نتیجه اش این است كه ما برای رقیب كار كرده ایم. می بینیم كه دو نفر را آورده ایم اما هردویشان شكست می خورند و كاسه كوزه را سر یكدیگر می شكنند كه آثارش در انتخابات و همكاریهای بعد مشخص می شود.
رئیس شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تصریح كرد: احترام به خرد جمعی باید گذاشته شود. البته باید با رایزنی و همفكری مناسب ترین فرد انتخاب گردد اما هنگامی كه در حوزه ای كه ۵ نفر آدم با شرایط وجود دارد، یك نفر بیشتر نمی توانیم انتخاب نماییم، راهكار چیست؟ مثلا مشكلی كه در شورای شهر تهران داشتیم این بود كه افراد همه بسیار قدرتمند بودند. ما یك فهرست ۱۵۰ نفره داشتیم و از نظر ما هر ۱۵۰ نفر می توانستند عضو شورا باشند اما یك جلسه گذاشتیم و به این افراد گفتیم خودتان به یك جمع بندی برسید و ۳۰ نفر را انتخاب كنید، كه گفتند شورایعالی این كار را انجام دهد ولی دیدیم پس از تهیه فهرست و انتخابات شورها یك سال هجمه صورت گرفت آن هم نه به اصلاح طلبان و شورایعالی سیاست گذاری بلكه به مردم. آن هم به مردمی كه یك سال قبلش به فراكسیون امید كه به آن حمله شد رای داده بودند، باز همان مسیر را ادامه دادند و به فهرست كامل رأی دادند و با فاصله رأی میلیونی نسبت به مجلس قبلی (نهم) به شورای شهر رأی دادند. در تهران بطور قطع نمی توانیم به جای ۳۰ نفر ۳۱ نفر انتخاب نماییم و نفر ۳۱ با نفر ۳۰ تفاوتی نخواهد داشت. ما باید این مساله را بپذیریم كه اگر غیر از این انجام دهیم، بازی در زمین رقیب خواهد بود.
عارف تصریح كرد: مخاطب ما مردم هستند و این واقعیتی است كه با آن روبه رو هستیم. جوانان باانگیزه باید در میدان قرار بگیرند.
وی با بیان این كه مردم را باید به مشاركت تشویق نماییم، اظهار داشت: حضور آنان بسیار مهم می باشد. انقلاب ما یك انقلاب مردمی بوده است كه با اتكای انتخابات به اینجا رسیده است. مردم با صندوق های رأی حرفشان را می زنند و مهمترین راهبرد ما باید این باشد كه مردم به پای صندوق های رأی بیایند.
رئیس شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان افرود: مساله بعدی حفظ تقویت و انسجام در درون جبهه اصلاحات است. ما نباید این وحدت و انسجام را قربانی یك نفر نماییم. نباید بگوییم كه رفیق من نیامد بكشم كنار و دعوا كنم و تفرقه در ایجاد نماییم. مساله ما حفظ انسجام است. در دهه ۹۰ اتفاقات خوبی صورت گرفت؛ بله، اشكالاتی هم وجود داشت كه باید برطرف شود. ما باید به یك جمع بندی روشن برسیم و ضعف ها را صدمه شناسی نماییم. ما باید وحدت را حفظ نماییم. احتیاج به همدلی داریم كه در آن نمی توانیم گزینشی عمل نماییم. همه باید در زمینه حفظ انسجام و وحدت با یكدیگر همكاری داشته باشند.
عارف با اشاره به شاخصهای انتخابی برای كاندیدا عنوان كرد: در زمینه معرفی كاندیداها سندهای مهمی نهایی می شود و شاخصه های مهمی برای كاندیدا صورت می گیرد تا بتوانیم كاندیدای اصلح را انتخاب نماییم.
وی تصریح كرد: ما چهره های اثرگذار با محبوبیت نه فقط منطقه بلكه با مقبولیت ملی انتخاب خواهیم كرد چونكه مسئولیت نمایندگی منطقه ای نیست.
گرچه به علت آنكه كاندیدا در زمان انتخابات قول ها و تعهدات منطقه ای می دهند، پس از انتخاب شدن هم به دنبال آنها می روند و وظیفه ملی خویش را فراموش می كنند، نماینده از هر جایی بیاید یك مسئولیت ملی دارد ازاین رو ما باید فردی را انتخاب نماییم كه با عنایت به این شاخصه ها اقدام نمایند.
رئیس شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان این كه پیش فرض ما نباید پیروزی در انتخابات باشد بلكه باید برای پیروزی برنامه ریزی نماییم، اظهار داشت: باید ببینیم چه ساز و كارهایی باید به كار گیریم تا در حوزه های انتخابیه پیروز شویم.
وی تصریح كرد: ان شاءالله با توكل بر خداوند تلاش خواهیم كرد كه مردم به صحنه انتخابات بیایند و پای صندوق های رأی حاضر شوند.
عارف افزود: باید ببنیم راهبردهای ما چیست، شعارمان باید ایجاد انگیزه كند و آنان را تشویق به حضور نماییم.
وی با اشاره به میثاق نامه نامزدها اظهار داشت: میثاق نامه نسبتا قابل قبولی در مجلس دهم داشتیم كه در شوراها اصلاح كردیم.
رئیس شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در ادامه اظهار داشت: جوانان اصلاح طلبان طرح خوبی برای انتخاب كاندیدا مطرح نمودند كه اگر اجرایی شود هزینه های غیر ضروری را در بستن فهرست كه مطرح می شود جلوگیری می شود. شورایعالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و هیأت رئیسه بسیار بر روی این طرح وقت گذاشته است تا نامزدهای اصلح انتخاب نماییم.1398/10/05
15:31:03
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام