مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام كرد

رشد ۴۰ درصدی رجوع اتوبوس های شرکت واحد به مراکز معاینه فنی تهران

رشد ۴۰ درصدی رجوع اتوبوس های شرکت واحد به مراکز معاینه فنی تهران

به گزارش خبرگزاری نام، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران اظهار داشت: تحلیل نتایج آزمون خودرو های سنگین رجوع کننده به مراکز شهر تهران نشان داده است 47 درصد از خودرو های سنگین دارای نقص فنی و ایمنی بوده و در بار نخست موفق به دریافت معاینه فنی نمی شوند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید محمد مهدی میرزایی قمی با اشاره به مراجعه ۱۲۱۰دستگاه اتوبوس شرکت واحد به مراکز معاینه فنی پایتخت در دو ماهه نخست امسال اظهار داشت: ذرات معلق یکی از با اهمیت ترین آلاینده ها در شهر تهران هستند که برمبنای سیاهه انتشار سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران اتوبوس های شرکت واحد در انتشار آن سهم ۵.۷ درصدی دارند.
وی با اعلان اینکه شهر تهران از بضاعت سه مرکز تک خطه معاینه فنی خودرو های سنگین برخوردار بوده که دو مرکز آن در توقفگاه های شرکت واحد قرار دارد، اضافه کرد: باتوجه به اهمیت موضوع کاهش آلودگی هوا و حفظ ایمنی و سلامت شهروندان برای مدیران شهری، جهت تدقیق در کنترل دوره ای وضعیت آلایندگی و ایمنی این خودرو ها بنا بر هماهنگی انجام شده با شرکت واحد اتوبوسرانی امسال نسبت به برنامه ریزی جهت اعزام اتوبوس های شرکت واحد به مراکز معاینه فنی شهر تهران اقدام شده است که خوشبختانه آمار نشان میدهد در دو ماه نخست امسال در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل حداقل میزان مراجعات ۴۰ درصد افزایش داشته است.


امسال در مقایسه با سال قبل میزان مراجعه تاکسی های پایتخت به مراکز معاینه فنی یک چهارم کم شده است

مدیرعامل ستاد معاینه فنی با اشاره به مراجعه ۵ هزار و ۳۵۷ دستگاه دستگاه تاکسی پایتخت در دو ماهه نخست امسال اظهار داشت: در حدود ۶۰ هزار تاکسی در شهر تهران فعال می باشند که بیش از ۵۰ درصد آن با سن بالای ۱۰ سال بوده و سالانه بایستی چهار مرتبه و مابقی آن سالانه دو مرتبه به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند. با لحاظ تعداد و سن تاکسی های پایتخت باید مراجعه حداقل سالانه ۱۸۰ هزار نوبت این خودرو ها به مراکز معاینه فنی صورت گیرد که باتوجه به آمار مراجعات در سال قبل سهم مراکز معاینه فنی شهر تهران از این تعداد تنها ۱۶ درصد می باشد. برای خودرو های تاکسی تهران در مراکز معاینه فنی شهر تهران شرایط ویژه در نظر گرفته شده و هزینه مراجعه نخست این خودرو ها رایگان است.
طبق گزارش سایت شهر، وی درباب مراجعه تاکسی های پایتخت به مراکز خارج از تهران اظهار داشت: بر اساس اعلام سامانه یکپارچه معاینه فنی کشوری سیمفا، مراکز معاینه فنی خودرو های شهر تهران در مقایسه با سایر مراکز کشور بصورت دقیق تر و ضابطه مندتری نسبت به پایش خودرو ها از نظر آلایندگی و ایمنی اقدام می کند. پیش بینی راهکارهای قانونی و ضابطه مند جهت الزام مراجعه خودرو های پایتخت به مراکز معاینه فنی شهر تهران می تواند در افزایش اثر بخشی معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا و تصادفات خصوصاً برای خودرو های پرپیمایش در کلان شهر تهران موثر باشد.1403/03/12
10:46:27
0.0 / 5
180
تگهای خبر: آزمون , برنامه , سایت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام