تذكرات كتبی نمایندگان مجلس به مسوولان اجرایی كشور

مطهری: علت بی توجهی وزارت خارجه به مسلمانان چین چیست؟

مطهری: علت بی توجهی وزارت خارجه به مسلمانان چین چیست؟

به گزارش خبرگزاری نام یك عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذكرات كتبی نمایندگان را قرائت كرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد تذكرات كتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرای كشور در انتها جلسه علنی امروز قرائت كرد. متن این تذكرات به شرح ذیل است:
قاضی پور نماینده ارومیه و محجوب نماینده تهران به وزیر نفت: ضرورت تسریع در پرداخت خسارات انفجار گاز در ساختمان جهاد دانشگاهی ارومیه، همینطور به ریاست جمهوری: لزوم توجه به حقوق ایثارگران مطابق قوانین مصوب خصوصا اولویت های استخدامی و پرداخت مزایا. همینطور به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: ضرورت اختصاص یك روز در هفته روسای دانشگاه ها برای ملاقات با دانشجویان.
مطهری نماینده تهران به وزیر امور خارجه: علت بی تفاوتی وزارت امور خارجه به مساله بوجود آمده برای مسلمانان چین چیست؟
علیرضا سلیمی نماینده محلات به ریاست جمهوری: چرا درباره آلودگی هوا كه باعث خسارت جانی و مالی به كشور و مردم شده صرفا تماشاچی هستید و یا منتظر وزیدن باد یا بارش باران هستید.
سید جواد ساداتی نژاد نماینده كاشان به وزیر كار و رفاه اجتماعی: چرا زنان قالیباف كه بخشی از آنها سرپرست خانوار هم هستند بیمه نشدند؟
جبار كوچكی نژاد نماینده رشت به وزیر كار، و رفاه اجتماعی: چرا سبد كالای خانوار با ارز 4200 تومان تامین نمی شود؟ همینطور به وزیر آموزش و پرورش: چرا لایحه رتبه بندی معلمان به مجلس عرضه نمی شود؟ چرا مطالبات فرهنگیان پرداخت نمی شود؟ همینطور به وزیر راه و شهرسازی: چرا سهمیه قیر مورد نیاز ادارات كل راه و شهرسازی و سازمان پایانه ها تخصیص داده نمی شود؟
حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر و قاضی پور نماینده ارومیه و محجوب نماینده تهران به وزیر كار: مقتضی است ادامه طرح معروف به اداری شدن بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی برپایه تفاهم نامه آن و سایر قوانین بالادستی متوقف كنید.
حسینعلی حاجی به وزیر راه و شهرسازی: با پرداخت یارانه بنزین به جامعه هدف یعنی اقشار كم درآمد و متوسط عمل كرده چون كه اقشار زیادی از مردم از عدم واریز یارانه معیشتی به حسابشان ناراضی هستند. همینطور به وزیر آموزش و پرورش: معوقات چند ماه معلمان خرید خدمت آموزش و پرورش را پرداخت نماید.
سید هادی بهادری نماینده ارومیه و سعیدی نماینده تبریز به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت توجه به تونل تحت سطح آزاد راه تهران- تبریز.
روح الله بابایی صالح نماینده بوئین زهرا به وزیر نفت: علت كاهش و قطع سهمیه گاز مایع شهرستان بوئین زهرا كه سبب ایجاد مشكل در این فصل از سال شده چیست؟ به وزیر نفت: علت كاهش سهمیه سوخت كامیون ها و كافی نبودن مقدار سوخت تخصیصی چیست؟
حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر به وزیر كار: تسریع در تكمیل طرح آزاد راه شرق اصفهان كه مدت هاست بعضی از نقاط آن غیر فعال است.
امیر حسن خوانی نماینده فردوس به وزیر راه و شهرسازی: تاكید جدی بر اصلاح راه های عشایری شهرستان سراوان.
سید قاسم جاسمی نماینده كرمانشاه به وزیر علوم: ضرورت استفاده از ظرفیت های بومی در جذب هیات های علمی در دانشگاه های سراسری استان ها. به وزیر نفت: علت عدم توجه به گاز رسانی به مناطق سردسیر چیست؟ به وزیر ورزش و جوانان: علت به كارگیری افراد فاقد تخصص در رشته های مدال آور كه سبب فروپاشی تیم گشته است چیست؟
نیاز آذری نماینده بابل به وزیر كشور: ضرورت نظارت بیشتر بر طرح های توسعه در شهرستان بابل كه اكثرا به علت عدم توجه تعطیل شده است.
منبع:

1398/09/26
19:20:04
5.0 / 5
4609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام