قادری در گفت وگو با خبرگزاری نام:

مجلس دوازدهم سه فراکسیون سیاسی خواهد داشت

مجلس دوازدهم سه فراکسیون سیاسی خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری نام، منتخب مجلس دوازدهم اظهار داشت: مجلس دوازدهم سه فراکسیون سیاسی متشکل از دو فراکسیون برای اصولگرایان و یک فراکسیون برای اصلاح طلبان و مستقلین خواهد داشت.«جعفر قادری» نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره ی میزان تحقق شعار ۱۴۰۲ در خصوص «مهار تورم و رشد تولید»، اظهار داشت: دولت و مجلس شورای اسلامی اقدامات مهمی را برای تحقق شعار سال ۱۴۰۲ انجام دادند.
وی افزود: برای مثال، مجلس شورای اسلامی یک سری قوانین کلیدی همچون «قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار» و «طرح بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» را به تصویب رساند که در امتداد تحقق شعار سال ۱۴۰۲ بود؛ در حقیقت، ما معتقدیم باید ریشه های تورم را که همان افزایش پایه های پولی و رشد نقدینگی است، کنترل نماییم که این کار تا حد زیادی در سال ۱۴۰۲ صورت گرفت چونکه با تصویب طرح بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک مرکزی ابزار لازم را برای برخورد با تورم پیدا کرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: همین طور «طرح تامین مالی و جهش تولید» بسیار مهم بود و این قانون می تواند در تامین مالی واحدهای تولیدی بسیار مؤثر باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این وجود، هنوز واحدهای تولیدی ما یک سری مشکلات دارند که باید کارهای جدی تری برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی صورت گیرد.
وی درباره ی آرایش سیاسی مجلس دوازدهم، اظهار داشت: اکثریت مجلس بعدی متشکل از افرادی با جریان اصولگرایی است، البته تعداد افراد اصلاح طلب و مستقلین مجلس دوازدهم نسبت به مجلس یازدهم بالا رفته است اما باز هم اکثریت و قاطبه افرادی که به مجلس بعدی راه یافته اند، اصولگرا هستند.
منتخب مردم شیراز در مجلس دوازدهم در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا مجلس دوازدهم مجلسی پُر چالش خواهد بود، اظهار داشت: اختلاف نظرهای داخلی حتما وجود خواهد داشت و احیانا اصولگرایان مجلس دوازدهم «دو فراکسیون سیاسی» تشکیل دهند. پیش بینی ام آنست که مجلس دوازدهم سه فراکسیون سیاسی متشکل از دو فراکسیون برای اصولگرایان و یک فراکسیون برای اصلاح طلبان و مستقلین خواهد داشت.منبع:

1402/12/29
14:14:38
0.0 / 5
302
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام