نایب رئیس اتحادیه جهانی زنان مسلمان:

مشارکت پرشور زنان در انتخابات، نه تنها تکلیف که حق مسلم شهروندی است

مشارکت پرشور زنان در انتخابات، نه تنها تکلیف که حق مسلم شهروندی است

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، به اعتقاد نایب رییس اتحادیه جهانی زنان مسلمان،  آزادی، رویش و رشد اندیشه و عمل انقلابی، در سایه مشارکت فعال بانوان، در مجلسی شورایی، اسلامی و کارآمد محقق خواهد گردید.


دکتر زینب طیبی در گفتگو با ایسنا، از آزادی، کرامت، عزّت، وقار، کارآمدی و تحول­ آفرینی بانوان مسلمان ایرانی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می­ گوید: نظر به جایگاه مجلس شورای اسلامی در مسائل داخلی، جهانی و بین المللی، انتخاب نمایندگان اصلح، انقلابی، کارآمد و اطمینان بخش برای تحقق مأموریت­های انقلاب اسلامی در گام دوم همچون کوشش برای توسعه و گسترش علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزّت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، حائز اهمیت می باشد. دراین میان نقش بانوان برای ترسیم آینده انقلاب و تحقق نظام پیشرفته اسلامی نیازمند تأمل جدی و طراحی راهبرد برای عملیاتی شدن است.
وی با اشاره به اینکه بانوان جوان، پرامید و پرانگیزه بعنوان نیمی از سرمایه اجتماعی کشور و یکی از ظرفیت­ های بالفعل موجود برای رساندن کشور به قله ­های پیشرفت معنوی و مادی کشورند تصریح کرد: انتظار می رود زنان با شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن و به ­عنوان معلم ثانی زنان جهان، با حضور در زمینه انتخابات و مشارکت جدی و فعال سیاسی در مجلس شورای اسلامی، نهال امید به آینده را در خود، خانواده، جامعه و کشور پرورش دهند و ترس و نومیدی را از خود و دیگران برانند و هویت و شناسنامه اصیل فرهنگ اسلامی در استواری، کارآمدی، ایثار، فداکاری، نشاط و ترویج امید به آینده و تولی­ گری عرصه­ های علمی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را به نمایش گذارند.
نایب رییس اتحادیه جهانی زنان مسلمان در ادامه لازمه ایفای نقش بانوان در ایجاد مجلسی کارآمد، جریان ساز و تحول ­آفرین را با مشارکت فعال سیاسی بانوان میسر دانست و اظهار داشت: برای اینکار شناخت عرصه، پذیرش نقش تحول آفرینی، تعریف مأموریت بانوان در حکمرانی شایسته و تبیین و شفاف سازی نقش بانوان، زمان شناسی و نیازشناسی مشارکت آنها در گام دوم انقلاب اسلامی ضروری می باشد. امروز باید به آنانکه به ­قول خودشان برای شعار «زن، زندگی، آزادی» می ­جنگیدند و این شعار را دستمایه اهداف شوم خود ضد نظام جمهوری اسلامی قرار داده بودند، گفت اگر خواستار کرامت، عزت، شخصیت و آزادی حقیقی زنان ایرانی هستید، انتخابات مجلس شورای اسلامی، نمایشگر اقتدار ملی و جایگاه زن مسلمان ایرانی برای تبیین آزادی حقیقی زنان در سایه نظام پیشرفته اسلامی ایرانی است.
طیبی تصریح کرد: زنان باید در انتخابات، آگاهانه و آزادانه شرکت نمایند. سرنوشت کشور متعلق به همه ملت شامل زن و مرد است و مشارکت پرشور زنان در انتخابات، نه تنها تکلیف که حق مسلم شهروندی و مبین آزادی حقیقی در جمهوری اسلامی است. اگر خواستار حقیقی آزادی بانوان مسلمانیم، امروز باید حامی زنان ایرانی برای حضور بانشاط و با طراوت پای صندوق­های رای و نمایندگی مجلس شورای اسلامی باشیم. این یک تکلیف و حق مسلم زنان ایرانی است و این گونه نیست که از یک سو شعار واهی « زن، زندگی، آزادی» سر دهیم و از دیگر سو بگوییم نمی­ خواهیم از حق آزادی و انتخاب آزادانه و آگاهانه برای تعیین سرنوشت کشور با حضور پرشور زنان باطراوت و طراز انقلاب اسلامی استفاده نکنیم؛ خیر، سرنوشت نظام و ایران سرافراز، بسته­ به احقاق و استفاده این حق است. این تکلیف همه بانوان ایرانی است و همه باید از این حق که نظام جمهوری اسلامی در اختیار همة زنان و مردان قرار داده است، استفاده نمایند.
عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان ضمن اشاره به این که بانوان باید توجه داشته باشند که هر زمان، تکلیفی دارد و اگر بموقع انجام نشود، فرصت فوت خواهد شد اظهار نمود: این خانه، خانه همه ملت است. این مملکت متعلق به همه زنان و مردان ایرانی است. این خاک مملو از برکت و ثروت­ های عظیمی است که متعلق به یکایک مردم و نسل­های آینده کشور است. این همه علم، استعداد، آگاهی، خلاقیت، کرامت، آزادی، عزت و استقلال، به برکت اسلام، فرهنگ کهن اسلامی و سوابق این ملت، آماده استفاده و بهره برداری است. آنانکه حائز شرایط دادن رای هستند، باید پای صندوق­ های رای آیند و بانوانی که آماده کار و عمل برای حضور در مجلس شورای اسلامی ­اند، باید کمر همت ببندند و با کمال شوق و امید، قدرت و توان نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای سرعت ­بخشی به حل مشکلات و پیشرفت کشور بالا ببرند و زمینه ­های عبور از فضای بی ­ثباتی و ناامنی کشور را فراهم نمایند.
او در آخر اظهار داشت: زنان با تولید اقتدار و اثبات استقامت نظام اسلامی، قدرت چانه ­زنی با دشمنان و احقاق حقوق ملی و تجدید قوا و تقویت روند کارآمدی نظام با مشارکت فعال سیاسی بانوان را رقم زنند؛ چون که به ­تعبیر مقام معظم رهبری(دام ظله العالی)، اگر زنان در حرکت اجتماعی یک ملتی حضور نداشته باشند، آن حرکت به جائی نخواهد رسید. اگر زنان در یک حرکت حضوری جدی، آگاهانه و از روی بصیرت پیدا کنند، آن حرکت به ­طور مضاعف پیشرفت خواهد نمود.
منبع:

1402/12/09
14:50:30
0.0 / 5
334
تگهای خبر: حامی , حكم , مجلس , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام