مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری تهران عنوان كرد

ساخت تم پارک پسردلفینی در بوستان لویزان در انتظار تأیید اداره منابع طبیعی تهران

ساخت تم پارک پسردلفینی در بوستان لویزان در انتظار تأیید اداره منابع طبیعی تهران

به گزارش خبرگزاری نام، مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت ایده ساخت شهربازی در بوستان لویزان توضیحاتی ارائه نمود.


نوید خاصه باف در گفتگو با ایسنا، در مورد راه اندازی شهربازی در جنگل های لویزان با اشاره به اینکه یک شرکت که توانمندی خوبی هم دارد برای ساخت این مجموعه اعلام آمادگی کرده است، اضافه کرد: طرح اولیه به شهرداری منطقه ۴ داده شده است و سرمایه گذار این مجموعه عنوان کرده که با حفظ محیط زیست و درختان می تواند طرح شهر بازی خویش را اجرایی کند.
وی ضمن اشاره به این که شهربازی ها دیگر به مثل گذشته پاسخگو نیستند و بنابراین «اسکای لند» که مجموعه ای از شهربازی، رستوران و فروشگاه ها در کنار یکدیگر قرار دارند رواج یافته است، اظهارکرد: «تم پارک ها» یک قهرمان برای بچه ها درست می کند که بعنوان یک نماد معرفی می شود و در عین حال که افراد در شهربازی تفریح می کنند، در پایان با خرید عروسک ها، کارتون ها و بازیهایی که در ارتباط با آن شخصیت ها درست کرده درآمد کسب می کنند و یک مدل درآمد ترکیبی را ایجاد می کنند و دقت داشته باشید که شرکت هایی همچون والت دیزنی شخصیت هایی را می سازد؛ اما ما در فرهنگمان شخصیت هایی داریم که در گذشته در افسانه هایمان بودند و پشت آن هزاران قصه و داستان دارد که به لحاظ فرهنگی هم می توانیم به آن بپردازیم.
مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران با اشاره به اینکه هم اکنون پارک ها و شهربازی ها در دنیا به سمت «تم پارک» رفته است، اظهار داشت: به چند دلیل این اتفاق رخ داده است، چون شهربازی به خودی خود نمی تواند سودآور باشد و هم اکنون طراحان تلاش می کنند که با تمرکز بر روی یک شخصیتی که تعریف می کنند، شهربازی یا پارک را رونق بدهند که در اسکای لند(مجموعه شهربازی و رستوران) لویزان پس زمینه (تم) قالب که پیشنهاد دادند؛ پسر دلفینی است که البته در کنار آن می توانند از تم های دیگری هم استفاده نمایند.
خاصه باف افزود: تم پارکی که در منطقه ۴ بحث آن مطرح شده سرمایه گذار اعلام نمود که به علت تم پارک و شخصیتی که می خواهم ایجاد نماید، فضای جنگی برایش مهم می باشد چونکه پس زمینه قالب طرحش تم پسر دلفینی است و یک فضای جنگی دارد؛ اما بارها اعلام نموده که حفظ محیط زیست برایش مهم می باشد چونکه جانمایی ها را در بافت جنگلی لازم دارد و مذاکراتی را شهرداری منطقه با محیط زیست و اداره منابع طبیعی تهران داشته است که برپایه ظرفیتهای قانونی جایی را در نظر بگیریم که بدون قطع درخت این کار صورت گیرد.
وی با تاکید بر این که شهرداری تهران نسبت به قطع درخت و بحث حفظ محیط زیست بشدت حساسیت دارد، اضافه کرد: ساخت این «اسکای لند» در بوستان لویزان در اداره کل منابع طبیعی درحال بررسی است تا به این جمع بندی برسد که به محیط زیست صدمه ای نمی خورد و معمولاً یک دفترچه ای را صادر می کند و در آن شرایطی را می آورد و به شهرداری اجازه بهره برداری می دهد.
مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در مورد صدور دفترچه بهره برداری، اظهار داشت: بر مبنای دفترچه بهره برداری از بوستان ها و جنگلها به شهرداری تهران اجازه می دهد که با رعایت شرایطی همچون توجه به نوع سازه، متریال، میزان گودبرداری و.... اقداماتی را انجام دهد البته شهرداری تهران بطور قطع با اقداماتی همچون بتن ریزی مخالف است؛ بلکه در حدی که پایه های شهربازی در آن نصب شود که این مورد هم درحال بررسی است و هنوز اداره منابع طبیعی تهران پاسخ نهایی را نداده است.
وی ادامه داد: اگر نظر اداره کل منابع طبیعی تهران مثبت بود و اجازه بهره برداری صادر شد، سرمایه گذار مطالعات خویش را آغاز می کند و برپایه آن کارشناسی می شود و کارشناسی آورده طرفین و دوره بهره برداری را مشخص می کند؛ البته دقت داشته باشید که جنس این نوع قراردادها مشارکت مدنی نیست چون زمین قابلیت واگذاری ندارد و متعلق به اداره منابع طبیعی است؛ بنابراین جنس این قراردادها یا BOT یا BOLT است.
به قول خاصه باف، سرمایه گذار در این شرایط سرمایه گذاری می نماید و مدت زمانیکه کارشناس تعیین کرده را بهره برداری می کند و تجهیزات را تحویل شهرداری تهران می دهد و خداحافظی می کند و پس از آن شهرداری تهران بهره برداری می کند. اگر در مدلهای مالی این دو مدت زمان ۱۰-۱۵ ساله باشد شهرداری می تواند ادامه اش را انجام دهد. اگر مدل مالی طوری باشد که ببینیم صرفه اقتصادی ندارد و ۳۰ سال طول می کشد مدلش می شود BOO که خدمتی عرضه می دهید و از محل آن بهره برداری می کنید و تجهیزات را تحویل شهرداری نمی دهید چون دیگر ارزشی ندارد و تجهیزات را خودتان جمع می کنید و می روید.
مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت ساخت این «اسکای لند» اظهار داشت: شهرداری منطقه درحال پیگیری مبحث از اداره کل منابع طبیعی تهران است و یک مقدار پیچیدگی دارد.
انهای پیام


1402/11/18
08:07:25
0.0 / 5
341
تگهای خبر: بازی , فروشگاه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام