طحان نظیف:

550 نفر دیگر از داوطلبین انتخابات مجلس تایید شدند

550 نفر دیگر از داوطلبین انتخابات مجلس تایید شدند

به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: 550 نفر دیگر از افراد ردصلاحیت شده انتخابات مجلس تایید شدند و تعداد کلی تاییدصلاحیت شده ها به 13200 نفر رسید.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی از تایید صلاحیت بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان آگاهی داد.
وی اشاره کرد: این ۵۵۰ نفر در مراحل پیش از سوی هیات های نظارت صلاحیت شان تایید یا احراز نشده بود که اعتراض خودرا به شورای نگهبان اعلام نمودند. شورای نگهبان بعد از انجام بررسی های دقیق صلاحیت ها آنها را تایید نمود. با احتساب این تعداد، کاندیداهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که این انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود، از ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت.
طحان نظیف تصریح کرد که بررسی صلاحیت ها و اعتراضات در مرحله شورای نگهبان به انتها نرسیده و تا روز ۱۹ بهمن ادامه دارد. چنانچه داوطلبان دیگری تایید صلاحیت شوند، به اطلاع مردم و داوطلبان رسانده خواهد شد.
وی در همین راستا اعلام نمود که اسامی تایید صلاحیت شده های جدید امشب به وزارت کشور ارسال می شود و به اطلاع داوطلبان تایید شده نیز رسانده خواهد شد.
سخنگوی شورای نگهبان درباب انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم اظهار داشت: زمان اعتراض به نتایج بررسی صلاحیت های داوطلبان این انتخابات ساعاتی پیش به انتها رسید. بررسی به اعتراضات به مدت ۱۰ روز توسط فقهای شورای نگهبان صورت خواهد گرفت.
گفتنی است؛ قبل از این نیز یک هزار و ۶۹۲ داوطلب که در هیات های نظارت صلاحیت شان تایید یا احراز نشده بود، توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند که اخبار آن طی دو مرحله اعلام و در دو فهرست ۱۰۱۴ نفری و ۶۷۸ نفری به وزارت کشور ارسال شد.


منبع:

1402/11/09
09:22:42
0.0 / 5
297
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام