قالیباف:

مجلس چهارشنبه کلیات لایحه بودجه را باردیگر بررسی می کند

مجلس چهارشنبه کلیات لایحه بودجه را باردیگر بررسی می کند

به گزارش خبرگزاری نام، رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز اصلاحیه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود و چهارشنبه مجلس مجدداً کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را بررسی خواهد نمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین تقدیر از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی که بامداد امروز (دوشنبه، ۲۷ آذر ماه) بمناسبت هفته پژوهش در محل این مرکز برگزار شد، ضمن تبریک این هفته با اشاره به اینکه وقتی رو در رو با یکدیگر گفتگو می نماییم، خویش را بیشتر از پیش مکلف به اجرای تعهدات خود در جهت پیشرفت ایران عزیز می دانیم، اظهار داشت: پس از حضور در مجلس هرچه گذشت، شناختم از مرکز پژوهشها بیشتر شد و با نگاهی که نسبت به این مرکز و ظرفیت هایش بوجود آمد و با اعتقادی که به جوان گرایی دارم اعتماد بیشتری به این مجموعه پیدا کردم.
وی با اشاره به اینکه اعتقاد به جوان گرایی را از آغاز فعالیتهای خود در زمینه های مختلف نظام داشته ام، اظهار نمود: در هر مسئولیتی که داشتم، تلاش کردم بیشتر از دو سوم افرادی که در آن سازمان فعالیت می نمایند، از جوانانی باشند که حتی به لحاظ سنی از من کوچک تر هستند تا جایی که این رویه گاهی انتقادهایی را از طرف پیشکسوتان به دنبال داشت که در پاسخ به آنها می گفتم خروجی کار خویش را با خروجی کار ما بررسی و مقایسه کنند و نتیجه را ببینند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از این که از توان جوانان و بانوان ما در جامعه آنطور که باید و شاید استفاده نشده است، اظهار داشت: در حوزه مسائل اجتماعی هم در حالیکه اساس انقلاب اسلامی برخاسته از متن و بطن مردم است، آنگونه که باید ندرخشیده ایم و حتی در جاهایی لکنت زبان داشته و فرصت ها را برای جوانان و بانوان فراهم ننموده ایم.
اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه یک لزوم است
وی افزود: اگر می خواهیم بگوییم یک میهن دوست واقعی بوده، دلداده به امام (ره)، انقلاب و مردم و حزب اللهی هستیم و پیشرفت ایران عزیز را می خواهیم باید کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برسانیم اما متأسفانه نتوانسته ایم کارنامه قابل قبولی داشته باشیم، البته نباید گفت هیچ کاری نکرده ایم اما از تمام ظرفیت ها استفاده نشده است.
قالیباف افزود: هرگاه احساس خستگی یا ناامیدی کردید به پشت سر خود نگاه کنید و ببینید چه افتخاراتی در مقیاس جهانی، منطقه ای و ملی رقم زده اید؛ در همه سطوح و همه موضوعات اقدامات افتخارآفرینی داریم که ساعت ها توضیح برای آن کم است اما از طرفی اگر گرفتار غرور شدیم هم باید پیش روی خویش را نگاه نماییم که چقدر کار بر زمین مانده داریم و با از دست دادن فرصت ها، آنها را انجام نداده ایم ازاین رو این دو کار سبب ایجاد تعادل و توازن در اقدامات ما شده و نوعی تنظیم گری به حساب می آید.
وی افزود: فکر می کنم امروز مجدداً بودجه به مجلس تقدیم شود و فردا در صحن مجلس آنرا اعلام وصول می نماییم. کمیسیون تلفیق هم امروز جلسات خویش را برای بررسی دوباره کلیات بودجه تشکیل می دهد و فردا هم جلسه دارد. مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه مجدداً کلیات لایحه بودجه را در صحن بررسی خواهد نمود.


منبع:

1402/09/27
11:55:37
0.0 / 5
311
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام