در نشست با علما و نخبگان اهل تسنن سراسر كشور

رئیسی: هرکسی در جهت تضعیف وحدت اسلامی اقدام کرد در راهبرد دشمن قدم برداشته است

رئیسی: هرکسی در جهت تضعیف وحدت اسلامی اقدام کرد در راهبرد دشمن قدم برداشته است

به گزارش خبرگزاری نام، سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: هرکسی دانسته یا ندانسته در جهت تضعیف وحدت اسلامی اقدام نمود در راهبرد دشمن قدم برداشته است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ظهر امروز در نشست با علما و نخبگان اهل تسنن سراسر کشور با گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی، شهدای اهل سنت و شیعه، شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و خدمت، اظهار نمود: جلسه بسیار پرارزش و مغتنمی است و از نظرات علما استفاده کردیم. اگر فرصت بیشتری بود از دیدگاه علمای بیشتری استفاده می کردیم. نشستن پای سخن کسانی که سخن از دین و مشکلات جامعه می گویند و دغدغه مذهبی دارند، مغتنم است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: نخستین شاخص امت اینست که جامعه ای منسجم و متشکل به سمت هدف حرکت می کند. امت هیچ وقت توقف و ایستایی ندارد و همواره پویا و درحال حرکت است. حرکت کردن، هدفدار بودن و مقصد داشتن و وجود پیامبر (ص) که محور وحدت همه مسلمانان است، خصوصیت امت اسلامی است. خصوصیت علمای اهل اسلام اینست که دنبال رضای خداوند بوده و توجه به مردم داشته و همراه مردم هستند. جاری کردن سخن مردم بر زبان و دنبال حق مردم بودن بسیار اهمیت دارد.
رئیسی تصریح کرد: همه باید به منافع ملی بیندیشیم. هرچه به نفع عزت کشور و مردم است باید به آن سمت حرکت نماییم. یک جامعه متحد اسلامی بزرگترین مانع برای استکبار و نظام سلطه است. پس از جنگ جهانی اول و دوم که دو قدرت شرق و غرب شکل گرفت و پس از فروپاشی شوروی، نظام سلطه تنها مانع خویش را مسلمانان متحد می دید و دست به اقداماتی زد که این قدرت را بشکند و با فعال کردن امپراتوری رسانه ای خود کوشش کرد بین مسلمانان اختلاف بیندازد. گروههای تکفیری را راه انداخت تا خون ریزی به راه بیندازد و به امت اسلامی ضربه بزند. اقدام دیگر توهین به مقدسات اسلامی همچون قرآن و پیامبر اسلام (ص) و ایجاد ارتباط با رژیم صهیونیستی بود. اهانت به قرآن اهانت به همه ادیان الهی است. این اقدامات همه حلقه های یک زنیجر است. امروز وظیفه مسلمانان افتخار راهبرد وحدت است. پیشرفت اسلام در گرو وحدت و انسجام است. وحدت نه تاکتیک بلکه یک راهبرد است. این راهبرد توسط ایران دنبال می شود.
رئیس جمهور همینطور ضمن اشاره به این که هرکسی دانسته یا نادانسته در جهت تضعیف وحدت اسلامی اقدام نمود در راهبرد دشمن قدم برداشته است خاطرنشان کرد: نظم جدید جهانی با افول قدرت آمریکا درحال رقم خوردن است و ائتلاف های منطقه ای مثل شانگهای در مقابل قدرت آمریکا درحال قدرت گرفتن است. امروز ابتکار عمل در دست مجاهدین فلسطینی است. جریان مقاومت جریان پیروز است و کسانی که سخن سازش می کردند دیگر از سازش نمی گویند. امروز در ادبیات مستکبرین حمله به ایران حذف شده چونکه ایران قدرتمند شده است. خون شهدا و کوشش برای رشد علم و پیشرفت اقتصادی، حضور مردم در صحنه، تولید قدرت کرده است.
رییسی اضافه کرد: کشور ظرفیتهای بسیار دارد و کارهای بسیاری انجام شده است. چهره شهرها و استان ها نسبت به قبل انقلاب متفاوت شده اما باید کارهای زیادی صورت گیرد. باید تلاش نماییم تا مشکلات برطرف شود. مناطق مرزی اولویت دولت می باشد.
ادامه دارد...


1402/06/09
13:29:31
0.0 / 5
180
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام