مروری بر عملكرد وزارت دفاع دولت سیزدهم

شناسایی با مهاجر، مقابله با صیاد، نقطه زنی با خرمشهر

شناسایی با مهاجر، مقابله با صیاد، نقطه زنی با خرمشهر

به گزارش خبرگزاری نام، سومین سال فعالیت دولت سیزدهم در حالی شروع شده که دیپلماسی تعامل با همسایگان و رفع اختلافات با کشورهایی مانند عربستان سعودی به بازگشایی سفارت خانه ها و دعوت ملک سلمان از رئیس جمهوری ایران برای سفر به این کشور منجر گردیده است. در بعد فرامنطقه ای هم توسعه روابط با کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین در دستور کار است. همزمان آمریکا به افزایش تنش ها در خلیج فارس دامن می زند و با تحولات ۲ سال گذشته گروهک های تکفیری به مرزهای کشور نزدیک تر شده اند. رخدادهایی که ترکیب شان با نظریه پردازی در رابطه با «نظم نوین جهانی»، می تواند ذهنیت افزایش توانمندی دفاعی ایران را بیشتر از پیش تقویت کند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، هرچند روند پیشبرد پروژه های سازمان صنایع دفاع در قالب اولویت بندی دولت ها تعریف نمی گردد، متأثر از تغییر آنها نیست و از سیاستگذاری های کلان نظام تبعیت می کند اما در دوره هایی، پیشبینی از تحولات آینده، افزایش سرعت وقوع رخدادها، تغییر معادلات منطقه ای و فرامنطقه ای به افزایش حساسیت ها نسبت به کیفیت پیشروی در عملی کردن پروژه های تعریف شده در این بخش منجر می شود؛ شرایطی که برنامه ریزی های مجموعه وزارت دفاع در دولت سیزدهم را هم به اقدامات بیشتر در قسمت دیپلماسی دفاعی و امنیتی و هم به تمرکز بر افزایش کمّی رونمایی از دستاوردهای تازه نظامی هدایت کرده است.
اولین اقدام وزارت دفاع دولت سیزدهم در این حوزه رونمایی از جدید ترین نسخه سامانه موشکی باور ۳۷۳ است. ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ همزمان با روز صنعت دفاعی و در اولین هفته های آغاز کار دولت سیزدهم، سردار مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع در برنامه ای تلویزیونی از طراحی جدید ترین نسخه سامانه موشکی باور ۳۷۳ خبر می دهد و تاکید می کند این سامانه بزودی رونمایی می شود. سامانه ای که اولین بار دو سال پیش تر بعنوان نخستین سامانه دفاع موشکی بردبلند تولید ایران رونمایی شده بود. ساخت سیستم پدافندی این سامانه شباهت هایی به اس ۳۰۰ روسی دارد.
رژه سامانه های رزم زمینی، هوایی و دریایی در صنایع دفاع
قبل از رونمایی از نسخه جدید سامانه باور ۳۷۳ اما وزارت دفاع در ۲۳ بهمن ۱۴۰۰، نمایشگاهی از دستاوردهای سازمان صنایع هوایی در حوزه پهپادی برپا کرد و امیرسرتیپ محمدرضا آشتیانی در بازدید از این نمایشگاه ضمن اشاره به ارتقای نسل های مختلف تسلیحات و تجهیزات رزم هوایی، اظهار داشت: امروز نقش پهپادها در صحنه های جنگ، انواع مأموریت های اطلاعاتی و عملیاتی همچون مراقبت، شناسایی اپتیکی و سیگنالی، رزمی، جنگال غیرقابل انکار است و این محصول راهبردی بعنوان یکی از سامانه های اصلی در همه صحنه های رزم زمینی، هوایی و دریایی نقشی کاربردی و کلیدی دارد.
وزیر دفاع در نمایشگاه دستاوردهای سازمان صنایع هوایی در حوزه پهپادی


منبع:

1402/06/06
09:59:20
0.0 / 5
197
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام