رییس شورای اطلاع رسانی دولت

کوشش برای عصبی کردن مردم مقابل جمهوری اسلامی در جریان است

کوشش برای عصبی کردن مردم مقابل جمهوری اسلامی در جریان است

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با اشاره به اینکه «جنگ جهانی رسانه ای مقابل دولت، تشدید و پیچیده شده است»، اظهار داشت: باید با ابزار رسانه در مقابل آن قرار بگیریم.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، به نقل از دولت سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در افتتاحیه همایش سه روزه روابط عمومی های وزارت ارتباطات، استانها، شرکتها و سازمان های تابعه، با اشاره به اینکه «یکی از وظایف اصلی من و شما تبیین است»، اظهار داشت: با تبیین می توان ابهام و شبهه را برطرف کرد.
وی با اشاره به اینکه «کار روابط عمومی برمبنای اطلاعات و ارتباطات است»، اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم دولت بزرگترین تولیدکننده خبر در کل کشور است و نمی توان خبر را بدون دولت تصور کرد. به عبارتی بیشترین کنشگری ارتباطی و تولید اطلاعات را دولت دارد و وظیفه ما طراحی خبر و رویداد است تا تصویرسازی از آن سازمان و دستگاه صورت بگیرد. در شرایطی هستیم که بدلیل طراحی هایی که مقابل جمهوری اسلامی می شود در آماج حملات شدید با پایه رسانه هستیم و کوشش برای عصبی کردن مردم در جریان است که گاه این استمرار در عصبی کردن و اعمال خشونت موجب از میان رفتن سازمان رسانه ای ما می شود.
وی وظیفه روابط عمومی ها را ایجاد امید و امیدآفرینی عنوان نمود و اضافه کرد: امیدآفرینی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و باید از همه ظرفیتهای رسانه برای این منظور استفاده نمائیم.
رئیس شورای اطلاع رسانی دولت اقدامات سازمان فضایی کشور را نمونه ای از مصادیق امیدآفرینی عنوان نمود و اظهار داشت: اقدامات این سازمان در عرصه فضایی باید درست برجسته سازی شود و در معرض دید عموم قرار گیرد.
وی به جنگ جهانی رسانه ای مقابل جمهوری اسلامی که از سال ها پیش راه افتاده اشاره نمود و اضافه کرد: امروز این جنگ تشدید شده و اشکال پیچیده ای به خود گرفته و باید با ابزار رسانه درجهت خنثی سازی آن کار نماییم که هدف آن آماج قرار دادن جمهوری اسلامی است و القای ناکارآمدی در مسایل اقتصادیست تا به نقاط امید مردم کمتر توجه نمایند. البته همه آن چه که باید صورت گیرد بوسیله رسانه نیست و باید در میدان اتفاقی بیفتد تا بوسیله رسانه آنرا منعکس نماییم.
وی در مورد کارکرد صنعت هالیود برای غرب نیز اضافه کرد: غرب صنعت هالیوود را برای تصویرسازی هیمنه قدرت آمریکا و جا انداختن فرهنگ و سبک زندگی آمریکایی راه اندازی نمود. آن یک فریم عکسی از جوان پاسدار جمهوری اسلامی در خلیج فارس که ۱۰ نیروی آمریکایی را دستگیر کرده، ۱۰۰ سال فعالیت صنعت تصویرسازی قدرت آمریکا را از بین برد که این نشان میدهد باید از ابزار رسانه به خوبی بهره برد.
خلجی با تأکید بر اینکه «در این مسیر باید هماهنگ عمل کنیم»، اضافه کرد: طراحی دشمن این است که در یک پروژه امنیتی و رسانه ای با ناامیدسازی مردم و در ادامه با به هم ریختن تعادل بازار بدنبال ایجاد نارسایی، القای ناتوانی و ناکارآمدی کنند. در این سال ها آرایش رسانه ای دشمن تغییر اساسی کرده و به حالت آفندی درآمده و در این آرایش نه فقط به نقاط ضعف بلکه به نقاط قوت ما نیز مثل سفر گوناگون رئیس جمهوری به استانها حمله می کنند.1402/04/06
11:08:09
0.0 / 5
302
تگهای خبر: پروژه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام