دریادار ایرانی:

مبارزه با تروریسم دریایی هدف مشترک ایران و پاکستان است

مبارزه با تروریسم دریایی هدف مشترک ایران و پاکستان است

به گزارش خبرگزاری نام، فرمانده نیروی دریایی ارتش درباب اهداف سفر به پاکستان اظهار داشت: یکی از اهداف این سفر مربوط به حوزه امنیتی خصوصاً در بحث تروریسم دریایی بود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به دعوت فرمانده نیروی دریایی پاکستان به این کشور سفر کرده در گفت و گویی، اشاره کرد: ما با کشور پاکستان قبل از این نیز تعاملات خوبی از قبیل رزمایش های دریایی مشترک داشتیم. علاوه بر این ایران و پاکستان عضو اجلاس آیونس هستند. این اجلاس نشست فرماندهان نیروی دریایی حاشیه ی اقیانوس هند است.
دریادار ایرانی درباب اهداف سفر به پاکستان اظهار داشت: یکی از اهداف این سفر مربوط به حوزه امنیتی خصوصاً در بحث تروریسم دریایی بود.
ایشان سپس اظهار داشت: ایران و پاکستان در کمیته های سه گانه آیونس فعال می باشند. مسئولیت کمیته ی امنیت آیونس با جمهوری اسلامی ایران است. نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که سه دوره رییس این کمیته بوده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: سال قبل ما مرکز امنیت دریایی را در چابهار افتتاح و فعال کردیم. بگفته دریادار ایرانی این مرکز در پاکستان نیز فعال گردیده است.
دریادار ایرانی در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص چگونگی افزایش همکاریهای آموزش دفاعی بین ایران و پاکستان اظهار داشت: یکی از برنامه های ما در طول این سفر، بازدید از توانمندی نیروی دریایی پاکستان است.
وی با اعلان اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهوری اسلامی ایران توانسته است ناوشکن تولید نماید که این نشان از بلوغ صنایع دفاعی ماست اضافه کرد: پاکستان دراین زمینه ها مشتاق همکاری بیشتر است و برنامه ریزی طولانی مدت در بحث آموزشی و همین طور در عرصه صنایع دفاعی از دیگر اقدامات ما خواهد بود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در عرصه رزمایش مشترک دریایی بین ایران و پاکستان اظهار داشت: ما یک رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی را داشته ایم که تا حالا با حضور کشورهای چین و روسیه و ایران سه دور برگزار شده است. در دوره ی سوم پاکستان به این رزمایش ها ناظر اعزام کرده بود و ان شاءالله در دوره ی چهارم که در اواخر سال جاری برگزار می شود، پاکستان در این دوره حضور عملی خواهد داشت و یگان نظامی اعزام خواهدنمود.
دریادار ایرانی در آخر اضافه کرد: ما مسابقات نظامی را هم در پیش داریم که کشور پاکستان با اعزام تیم در این دوره از مسابقات نیز شرکت خواهدنمود.
منبع:

1402/04/01
20:19:35
0.0 / 5
347
تگهای خبر: آموزش , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام