آیت الله خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران:

توطئه های دشمنان با تدبیر رهبر انقلاب خنثی شده است

توطئه های دشمنان با تدبیر رهبر انقلاب خنثی شده است

به گزارش خبرگزاری نام، خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: دشمنان رهبری هم ایشان را دوراندیش ترین رهبر جهان نامیده اند و با تدبیر الهی اش در طول این ۴۴ سال توطئه ها خنثی شده است و به فضل الهی همچنان خنثی خواهد شد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، آیت الله احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه ضمن اشاره به مباحث توحیدی، عنوان کرد: همچون صفاتی که برای ذات مقدس ربوبی قرآن مطرح کرده اینست که خداوند به عهد خود وفادار است.
وی با اشاره به اینکه ذات مقدس ربوبی غنی مطلق است، افزود: خداوند وعده هایی داده که پای آن وعده ها ایستاده است. بعضی از این وعده ها وعده های مشروط است، همچون آن این که صبر و تقوا توطئه ها را بی اثر خواهد نمود.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: تا وقتی که دین استقامت دارد، دشمنان توطئه خواهند کرد. این که فکر کنید روزگاری دشمنان دست از کارهایشان می کشند، هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد.
آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: «مقاومت» و «تقوا» دو عنصر ناکام کننده دشمن است. در قرآن واژه «صبر» که بیشتر از ۱۰۰ بار در قرآن و واژه «ثبات» که ۱۱ بار در قرآن آمده است.
وی ضمن اشاره به جنگ بدر، اضافه کرد: در جنگ بدر تعداد نیروهای دشمن سه برابر مسلمانان بود اما مسلمانان در جنگ پیروز شدند.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: حضرت علی (ع) فرمودند از رنگ به رنگ شدن در دین خدا بپرهیزید. پایبندی به دین خجالتی ندارد، بلکه پایبند بودن به دین و حجاب سبب افتخار است.
وی ضمن اشاره به میلاد امام رضا (ع)، اظهار داشت: امام خمینی (ره) فرمودند که آستان قدس مرکز ایران است.
آیت الله خاتمی در ادامه تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تحرک دیپلماسی که در ماه های اخیر دیده می شود، شایسته تحسین است.
وی ضمن اشاره به ۱۴ خرداد ماه، اضافه کرد: افرادی که آن روزها را دیده اند، می دانند که چه خبر بود. مردم به مدت ۳ روز با پیکر امام (ره) وداع کردند.
خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: ۴۴ سال از انقلاب گذشته و راز موفقیت های این ۴۴ ساله ما، ۸ سال مقاومت بود که دشمن دست تسلیم بلند کرد. نماز جمعه جلوه تقواست. مردم ما علیرغم همه مشکلات در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال قبل حضور بهم رساندند.
آیت الله خاتمی اضافه کرد: ۱۴ خرداد روز انتخاب و انتصاب شایسته امام خامنه ای است، ازاین رو انتخاب آن روز انتخابی واقع بینانه و همراه با بصیرت بود. پرچمی را که امام راحل در این کشور برافراشت، جانشین به حق امام (ره) هم همچنان این پرچم را برافراشته نگه داشته است.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: بزرگی را به جانشینی امام راحل برگزیدند که همانند امام راحل هوای ریاست نداشته و ندارد.
آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب همانند امام راحل تکلیف مدار است و هر آن چه خط اصلی امام (ره) را تشکیل می داد، خط اصلی ایشان را هم تشکیل می دهد.
وی با تکیه بر این که افرادی در خط امامند که در خط رهبری باشند، بیان نمود: دشمنان رهبری هم ایشان را دوراندیش ترین رهبر جهان نامیده اند و با تدبیر الهی اش در طول این ۴۴ سال توطئه ها خنثی شده است و به فضل الهی همچنان خنثی خواهد شد. ایشان مفسر عملی خط امام است، بنابراین افرادی که می خواهند خط امام را بدانند سخنرانی های ایشان را بشنوند.
آیت الله خاتمی ضمن اشاره به قیام ۱۵ خرداد، تصریح کرد: قیام ۱۵ خرداد قیامی صددرصد اسلامی بود. در دفاع از حریم ولایت امام راحل این قیام بزرگ شکل گرفت. تنها قیامی که شاه را سرنگون کرد، قیام ۱۵ خرداد بود و قیام های دیگر نتوانست کاری از پیش ببرد.
خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: نسل های پس از انقلاب بدانند راه قیام ۱۵ خرداد انقلاب را به وجود آورد و نگه داشته و ادامه خواهد داد.
آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه امام راحل ما چند خصوصیت منحصر به فرد داشت، اضافه کرد: مسأله ولایت فقیه، مسأله ای نیست که امام آورده باشد و پس از انقلاب مطرح شده باشد. دو جلد کتاب قطور پژوهشگاه آستان قدس منتشر نموده و تمام کلمات بزرگان را آورده و ۱۲۰۰ بار فقها از ولایت فقیه گفته اند؛ بنابراین ولایت فقیه مسأله ای جاافتاده در فقه است. امام دو کار منحصر به فرد انجام دادند؛ ولایت فقیه را برنامه حکومت اسلامی دید و دیگر اینکه امام راحل ۱۰ سال معمار ولایت فقیه شد.
وی افزود: ارمغان امام و حاصل عمر ایشان نظام اسلامی است و محافظت از این یادگار محافظت از خط امام است. نمی توان امام را باور داشت و ولایت فقیه را نپذیرفت و این دروغ است. امروز تجلی ارادت به امام (ره) حمایت عملی از ولی فقیه است.
خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: دیگر خصوصیت منحصر به فرد امام در میان فقها باور کردن مردم و اعتماد به مردم بود. امام مردم را باور داشت و همین مردم جای حکومت فاسد، حکومت اسلامی را گذاشتند. مردم حکومت اسلام را می خواستند.
آیت الله خاتمی بیان نمود: امام (ره) در طول مبارزه با طاغوت از مبارزه مسلحانه دم نزد و فقط روی جهاد تبیین تاکید داشت. امروز نگاه رهبری همین است و شما مردم همه کاره اید؛ بخواهید نظام می ماند و تا هم اکنون خواسته اید و حامی بودید و به فضل خدا حامی خواهید بود. امام (ره) از صمیم جان از شما تجلیل نمود و شما هم خوب استقبال کردید و ۹ میلیون نفر در تهران به استقبال امام رفتید و ۱۱ میلیون بدرقه اش کردید.


منبع:

1402/03/13
14:17:48
0.0 / 5
405
تگهای خبر: برنامه , حامی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام