رئیسی در دیدار روسای سازمان های اسلامی اندونزی:

رابطه ایران و اندونزی با هیچ تکانه ای متزلزل نخواهد شد

رابطه ایران و اندونزی با هیچ تکانه ای متزلزل نخواهد شد

خبرگزاری نام: خبرگزاری نام: رییس جمهور فهم و اعلام موضع بموقع علمای اندونزی نسبت به مسائل جهان اسلام را بسیار مهم توصیف و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سازمان های اسلامی اندونزی با هدف ارتقای همزمان سطح تعاملات فرهنگی و اقتصادی با این کشور تاکید نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در دیدار روسای سازمان های اسلامی اندونزی که قبل از ظهر امروز چهارشنبه به وقت محلی، در ادامه برنامه های سفر رسمی به اندونزی برگزار شد، ضمن اشاره به افزایش گرایش به خداپرستی و خداباوری در ملت ها به رغم دین ستیزی و تلاش غربی ها برای فاصله انداختن میان مردم و دین، تربیت انسان های مستعد و مبارزه با انحراف، فساد، بی عدالتی و تبعیض را وظیفه سنگین علمای اسلام عنوان نمود.
وی ضمن اشاره به وحدت و انسجام موجود میان علمای اندونزی، علاقه به دین و دین مداری را از خصوصیت های برجسته مردم اندونزی عنوان نمود و همکاری علما با دولت برای توسعه اخلاق و معنویت در جامعه را موثر و حائز اهمیت دانست.
وی فهم و اعلام موضع بموقع علمای اندونزی نسبت به مسائل جهان اسلام را بسیار مهم توصیف و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سازمان های اسلامی اندونزی با هدف ارتقای همزمان سطح تعاملات فرهنگی و اقتصادی با این کشور تصریح کرد.
رئیس جمهور ضمن اشاره به رهنمودهای رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، تنها راه صیانت از نسل جوان در مقابل هجوم ضد فرهنگی غرب را گسترش معنویت، اخلاق و ارزش های الهی در جوامع عنوان نمود و اظهار داشت: بزرگترین سرمایه مردم اندونزی، ایمان به خدا و ارادت به اهل بیت(ع) است و از این منظر روابط ایران با اندونزی نه فقط یک رابطه دیپلماتیک سیاسی و اقتصادی بلکه رابطه ای عمیق و مستحکم است که ریشه در باورها و اعتقادات دو ملت دارد و با هیچ تکانه ای متزلزل و گسسته نخواهد شد.
منبع:

1402/03/03
14:09:27
0.0 / 5
458
تگهای خبر: برنامه , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام