نماینده مردم اردبیل در مجلس خبر داد؛

افتتاح دارالفنون تا مهرماه

افتتاح دارالفنون تا مهرماه

به گزارش خبرگزاری نام، نمایندگان مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا مهرماه مدرسه دارالفنون در شهر اردبیل تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد.صدیف بدری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: این پروژه آموزشی ۳۰ کلاسه با سالن ورزشی و اجتماعات استاندارد در مرحله اجرا است که بانک عامل برای راه اندازی این پروژه منابع مورد نیاز را تأمین کرده است.
وی خاطرنشان کرد: مدرسه دارالفنون اردبیل در ۱۰ هزار متر مربع زیربنا و در هشت هزار متر مربع زمین واگذار شده درحال راه اندازی است که جا دارد از همراهی آموزش و پرورش، نوسازی، شورا و شهرداری و سایر مجموعه ها در پیشرفت اجرایی این پروژه قدردانی نماییم.
نمایندگان مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدیریت بانک عامل این پروژه قول مساعد داده تا با تزریق ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هر چه سریع تر این پروژه تکمیل و تا مهرماه تحویل آموزش و پرورش شود.
بدری شرایط اجرایی این پروژه را مطلوب و مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد: ساخت دارالفنون بر مبنای زمانبندی مشخص در ۲ شیفت در حال انجام می باشد که امیدواریم با استفاده از فصل کاری این پروژه و روند اجرایی آن سرعت بیشتری هم بگیرد.
وی به کمبود فضای آموزشی در شهر اردبیل اشاره نمود و افزود: با راه اندازی چنین مجموعه هایی امیدواریم در ۲، سه سال آینده به شرایط استاندارد فضای آموزشی در اردبیل دست پیدا نماییم.
بدری از رایزنی ها برای راه اندازی یک واحد آموزشی بزرگ خیرساز با همراهی یکی از بانکهای عامل اطلاع داد و تصریح کرد: مقرر است در ماههای آینده این پروژه در مناطق ۱۳ گانه و محروم اردبیل کلنگ زنی شود تا ساخت این مدرسه خیرساز را در این مناطق شاهد باشیم.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود افزود: در کنار ساخت این پروژه، قرار شده تجهیزات آن هم بموقع خریداری و تحویل نوسازی و تجهیز مدارس قرار گیرد تا بمحض تکمیل و بهره برداری از ساختمان و بنای فیزیکی، این تجهیزات مدرن هم در مدرسه دارالفنون به کارگیری شود.
نمایندگان مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: مقرر شده مدرسه دارالفنون اردبیل به صورت جداگانه برای دختران و پسران راه اندازی شود تا بر مبنای الگوی دارالفنون تهران بتوان از این مجموعه بهره برده و بهره برداری لازم را انجام داد.


منبع:

1402/02/29
15:54:15
0.0 / 5
328
تگهای خبر: آموزش , پروژه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام