امام جمعه موقت تهران:

آمریکا امروز از ایران می ترسد

آمریکا امروز از ایران می ترسد

به گزارش خبرگزاری نام، از تهران امام جمعه موقت تهران با اشاره به ترس استکبار از جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز آمریکا به مفهوم واقعی کلمه از  جمهوری اسلامی ایران می ترسد و نیروهای جمهوری اسلامی ایران نظیر حزب الله لبنان خواب را از استکبار ربوده اند.


آیت الله کاظم صدیقی قبل از ظهر امروز چهارشنبه ۳۰ آذر ماه در آیین استقبال از هفته بصیرت شهرستان ورامین در زمینه علمیه امام صادق (ع) اظهار داشت: قدرت خداوند بالاتر از هر قدرتی است و اگر انسان بر قدرت خداوند متعال باور داشته باشد و بداند هر کجا می رود، تحت حاکمیت الهی است، خیلی از رفتارها را انجام نمی دهد.
امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: اگر انسان با خداوند باشد، هیچ قدرتی نمی تواند آنرا از بین ببرد.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب افزود: بهترین فردی که نزدیکترین شخص به وجود امام زمان(عج) باشد، به عنوان ولی فقیه جامعه، نیابت امام عصر(عج) را برای هدایت جامعه بر عهده می گیرد و فردی که نائب امام زمان(عج) می شود مورد عنایت خود حضرت خواهد بود و برای من یقین است این فرد را دشمن نمی تواند بشکند.
صدیقی افزود: وجود امام عصر، روحانیت را در مقابل گرگ های درنده حفظ نموده و حفظ خواهد کرد، چونکه روحانیت، مرزبان دین و اعتقادات تشیع هستند.
امام جمعه موقت تهران متذکر شد: پیش از انقلاب اسلامی، علمای بزرگی نظیر مرحوم شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم را داشته ایم. رضاخان کوشش کرد تا روحانیت و حوزه علمیه را نابود کند و انواع توهین ها را به مقام مرجعیت و روحانیت کرد و کسی حق اعتراض نداشت.
وی اضافه کرد: پیش از انقلاب، مراجع تقلید قدرتی نداشته و اجازه نداشتند، جلوی ف منکرات را بگیرند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی، روحانیت دارای قدرت و صلابت است.
امام جمعه موقت تهران متذکر شد: امروز به برکت انقلاب اسلامی و نقش بی بدیل امام راحل و مقام معظم رهبری، ایران اسلامی به عنوان یک حکومت شیعه، قدرت اول منطقه است.
وی افزود: خطر فتنه ۸۸، کمتر از جنگ هشت ساله نبود. خیلی از امکانات و شبکه ها در اختیار سران فتنه ۸۸ قرار داشت و اگر ولایت فقیه نبود، چیزی از روحانیت و ارزش های دینی نمی ماند.
صدیقی اظهار داشت: در فتنه ۷۸ خیلی از متدینین فکر می کردند کار انقلاب اسلامی تمام است اما به برکت ولایت فقیه و نقش بی بدیل مقام معظم رهبری، این توطئه و فتنه هم خنثی شد.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اگر قدرت در دستان ولی خدا نباشد، چیزی از ایران و قدرت ایران باقی نخواهد ماند و ما باید قدر نعمت ولایت را بدانیم.
وی با اشاره به ضرورت روحیه داشتن در مقابل فتنه های مختلف اظهار داشت: باید با شجاعت در مقابل فتنه گران ایستاد و ترس و واهمه ای به خود راه نداد.
صدیقی با اشاره به عظمت حماسه ماندگار ۹ دی افزود: حماسه ۹ دی یک عنایت بزرگ الهی بود و اساسا دست عنایت امام زمان(عج) پشت این حماسه بود و بساط فتنه ۸۸ را جمع کرد.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: ولایت فقیه استمرار حرکت انبیا و مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است و جهان به سرعت درحال نزدیک شدن به ظهور است.
صدیقی، جهاد تبیین را یک رسالت دانست و اظهار داشت: امروز باید به داد آموزش وپرورش رسید و روحانیت باید در امتداد جهاد تبیین در بین دانش آموزان حاضر شوند و به شبهات آنان پاسخ دهند و هرکس کوتاهی کند، روز قیامت باید پاسخگو باشد.
وی در آخر با تجلیل از مردم ورامین اظهار داشت: ورامین همیشه با علما و روحانیت پیوند داشته است و در ادوار مختلف انتخابات همیشه حضور باشکوه در صحنه داشته و شهدای ۱۵ خرداد این منطقه در تاریخ انقلاب اسلامی می درخشند.
منبع:

1401/09/30
13:44:58
0.0 / 5
459
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام