تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرائی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرائی کشور

خبرگزاری نام: یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس خطاب به مسئولین اجرائی کشور را قرائت کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سیدمحسن دهنوی در ابتدای جلسه علنی نوبت عصر امروز یکشنبه (۱۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس خطاب به مسئولان اجرائی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم نوسازی و تجهیز مدارس در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل.
حسن نوروزی نماینده رباط کریم به رییس جمهور: لزوم برخورد وزارتخانه ورزش با ورزشکاران هنجارشکن.
ابراهیم رضایی نماینده دشتستان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت جهاد.
محمدرضا احمدی نماینده رشت به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به وضعیت نامناسب و کمبود امکانات آموزشی مدارس خصوصاً در استان گیلان، به وزیر تعاون در خصوص ضرورت راه اندازی ساختمان بازنشستگان تامین اجتماعی استان گیلان و شهرستان رشت.
پرویز اوسطی نماینده قروه به رییس جمهور: ضرورت تسریع در شروع عملیات اجرائی ساخت پایگاه امداد جاده ای هلال احمر قروه.
مهدی عسگری نمایناه کرج به وزیر ورزش: ضرورت تسریع در راه اندازی خانه جوانان کلانشهر کرج و فردیس.
مهدی شریفیان نماینده تهران به وزیر امور خارجه: ضرورت پاسخدهی قاطع به اقدامات مداخله جویانه فرانسه و آلمان در امور داخلی کشور.
حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزرای امور اقتصادی و جهاد کشاورزی: لزوم جایگزینی پول ملی با دلار در مبادلات جهانی همچون با کشورهای روسیه، چین، پاکستان و هند، به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم جایگزینی پول ملی با دلار در مبادلات با سایر کشورها، به وزیر صمت در خصوص لزوم ارائه گزارش شفاف از نحوه مدیریت شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران، به رییس جمهور درباب لزوم رعایت در عدالت توزیت آرد یارانه ای.
کمال حسین پور نماینده پیرانشهر به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تسریع در نوسازی و تجهیز مدارس بسیار نامناسب دو شهرستان سردشت و پیرانشهر، ضرورت جمع آوری و جایگزینی مدارس کانکسی در دو شهرستان سردشت و پیرانشهر، به وزیر راه در خصوص ضرورت بهسازی، زیرسازی و آسفالت راه های روستاهای و بین شهری دو شهرستان سردشت و پیرانشهر.
بهزاد رحیمی نماینده سقز به وزرای امور اقتصادی و صمت: لزوم کاهش سود 18 درصدی بانکها و تولیدکنندگان لوازم خانگی در طرح جهاد کالا و اجرای قانون تسهیل ازدواج و طرح جوانی جمعیت.
جعفر قادری نماینده شیراز به وزرای امور اقتصادی و دادگستری: لزوم جلوگیری از تضییع حق سهامداران خرد شرکت زنجیره ای فروشگاه های رفاه.
مهدی شریفیان نماینده تهران به وزرای دفاع و صمت: ضرورت بارگیری ظرفیت های علمی نیروهای مسلح در تولید فناوری خودرو.
محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان به وزیر فرهنگ و ارشاد: لزوم تسریع در تکمیل ساختمان تالار مرکزی کرمان تا آخر سال جاری، به وزیر نفت منبی بر لزوم افزای توجه به جایگاه سوخت جهت جلوگیری از قاچاق سوخت.
محمدحسن آصفری نماینده اراک به وزیر صمت: لزوم تدبیر برای جلوگیری از افزایش قیمت فوم، به وزیر نفت در خصوص لزوم جلوگیری از افزایش قیمت گاز ال پی جی و کپسول های خانگی در کشور.
عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر صمت: ضرورت تسریع در برگزاری انتخابات اصناف اتاق اصنفاه اصفهان.
غلامعلی کوهساری نماینده رامیان به رییس جمهور: لزوم انتقال سایت دفن زباله آزادشهر به مکانی دیگر.
عبدالناصر درخشان نماینده ایرانشهر به وزیر ورزش: لزوم توزیع عادلانه امکانات و زیرساخت های ورزشی در مناطق محروم به ویژه ایرانشهر.
علیرضا ورناصری نماینده مسجد سلیمان به وزیر بهداشت: ضرورت تسریع در رسیدگی به گرانی و کمبود دارو در سطح کشور و لزوم برخورد با محتکرین و دلالان دارو.
کمال حسین پور به وزیر بهداشت: لزوم جدیت در حذف مافیای دارو و تسریع در ساماندهی بازار داروی کشور.
منبع:

1401/09/13
15:13:43
0.0 / 5
524
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام