یك عضو كمیسیون انرژی مجلس:

ابر پالایشگاه های شهید سلیمانی و مروارید مکران تا اختتام دولت به بهره برداری می رسند

ابر پالایشگاه های شهید سلیمانی و مروارید مکران تا اختتام دولت به بهره برداری می رسند

به گزارش خبرگزاری نام، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مصرف بنزین در سطح کشور بالاست و تاکید مجلس بر کنترل مصرف بنزین و استفاده از ظرفیت های داخلی برای افزایش تولید است.


احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی وضعیت تولید بنزین در سطح کشور، بیان کرد: پالایشگاه های کشور امروز با تمام ظرفیت درحال تولید هستند ولی مصرف بنزین در سطح کشور به نسبت بالاست و تولید بنزین در سطح کشور حالا با میزان مصرف مردم برابری می کند بدین سبب صرفه جویی در مصرف بنزین نخستین اولویتی است که باید از طرف مردم دنبال شود.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اعلان اینکه اساسا تعدادی از پالایشگاه های کشور بصورت دوره ای نیاز به اورهال دارند، اظهار داشت: باید به این سمت برویم که در آینده میزان تولید را در سطح کشور افزایش داده و کیفیت بنزین را بالاتر ببریم و تاکید کمیسیون انرژی به وزارت نفت بر این بوده که تا جای ممکن ما نیاز داخلی به بنزین را در داخل خود کشور تولید نماییم.

نباید در زمینه بنزین وارد کننده باشیم
این عضو کمیسیون انرژی مجلس اشاره کرد: امروز دو ابر پالایشگاه شهید قاسم سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار بشکه در روز تامین مالی شده و بنا است تا اختتام این دولت به پایان رسیده و افتتاح شود. باتوجه به امکانات و ظرفیت های موجود در سطح کشور قاعدتا ما نباید وارد کننده در زمینه بنزین باشیم. نباید اجازه داد که به ایام گذشته بازگشت. اما در هر صورت صرفه جویی در مصرف بنزین یک ضرورت است.
مرادی در آخر اظهار داشت: تاکید ما این است که تولید بنزین در سطح کشور بالا رفته و میزان مصرف آن نیز کنترل شود اما به هر حال اگر در مقطعی نیاز حس گردد واردات نیز باید صورت گیرد. همان طوری که در مقطعی از فصول سرد سال گاز وارد کشور می شود. اما واردات نیز یکسری مسائلی بدنبال دارد و تا جای ممکن باید از ظرفیت داخلی استفاده گردد.




منبع:

1401/06/13
10:37:20
0.0 / 5
523
تگهای خبر: دولت , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام