مدیركل امور بانوان شهرداری تهران:

آزادی به شرط اشتغال زنان زندانی تهران

آزادی به شرط اشتغال زنان زندانی تهران

به گزارش خبرگزاری نام، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی از ۹ تا ۱۸ شهریور در بوستان گفتگو اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، مریم اردبیلی در اینباره اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری برنامه های مختلفی در حوزه زنان اجرا و دنبال شد، دبیرخانه «ریحان شهر» هم به صورت مداوم فعال بود، تابحال از چندصد طرحی که به دبیرخانه رسیده، پس از بررسی ۵۸ طرح در محله ها با مشارکت مردمی اجرایی شد.
وی ضمن اشاره به این که در حوزه توانمندسازی زنان، دوره ها، برنامه ها و اقداماتی انجام شده است، افزود: هدف نمایشگاه زنان و تولید ملی عرضه محصولات ملی بانوان سرپرست خانوار است و در فضای نمایشگاهی به متراژ ۴۷۰۰ متر در دو بخش فضای نمایشگاهی داخلی و بیرونی در بوستان گفت و گو برگزار می گردد.
وی بیان نمود: بیشتر غرفه داران از مجموعه های کارآفرین، مشاغل خانگی زنان و تولید کنندگانی هستند که از زنان سرپرست در کارگاه های تولیدی خود بهره برده و اشتغال برای آنها بوجود آورده اند.
به گفته اردبیلی، ۴۶۵۲ نفر محصولات خویش را در نمایشگاه سال جاری در ۳۱۰ غرفه عرضه می کنند.
وی با اشاره به اینکه محصولات زنان سرپرست خانوار شهر تهران در این نمایشگاه عرضه می شود، تصریح کرد: کارهای دیگری که برای زنان سرپرست خانوار انجام داده ایم اجرای دوره های مشاور رایگان، سلامت محور و ایجاد بازارچه های دائمی و فصلی برای عرضه محصولات زنان سرپرست خانوار است.
مشاور امور بانوان شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: برای فرزندان زنان سرپرست برنامه ریزی برای ارتقای شغلی و آموزشی و پرورش استعداد آنها دنبال می شود.
وی ضمن اشاره به عرضه آموزش هایی در حوزه اشتغال زنان سرپرست خانوار اضافه کرد: یکسری طرح ها برای آموزش مشاغل خانگی برای خانم های جوان گذاشته شده است و اردوی کارآفرینی برای دختران در چارچوب طرح های هزار امید برای این قشر در محدوده سنی ۱۳ تا ۱۸ سال برگزار کردیم.

اجرای طرح «خانواده امن» در تهران
اردبیلی با اشاره به اینکه مجموعه طرح های نوآوری و کنش گری دختران جوان هم برگزار شده است، افزود: به هزار دختر تهرانی در این حوزه آموزش هایی داده شد و در نظر داریم در روز دانش آموز نمایشگاهی که دستاورد این آموزش هاست را برگزار نماییم.
وی ضمن اشاره به اجرای طرح «خانواده امن» در تهران بیان نمود: رویکرد خانواده محوری و کنش گری خانواده های تهرانی شروع شده و تسهیلگرانی در محله های شهر تهران با سوال از شهروندان برای دستیابی به شاخص ها مطالعاتی را انجام می دهند.
اردبیلی با اشاره به اینکه ویژه برنامه تهران به روایت دختران برگزار شد، تصریح کرد: در محرم و صفر مجموعه زیر آسمان روضه را در بوستان ها و مراکز شهربانوها برگزار کردیم.

آزادی به شرط اشتغال زنان زندانی برپایه تفاهم نامه جدید
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در بخش دیگر صحبت های خود اظهار داشت: تفاهمنامه با زندان زنان داشتیم بر این مبنا که برای ایجاد حداکثر امکانی که می تواند وجود داشته باشد تا زنان زندانی در خانواده خود بیشتر حضور داشته و به شکلی آزادی به شرط اشتغال داشته باشند.
وی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم امور بانوان شهرداری تهران برای زنان زندانی رای باز ایجاد اشتغال می کند و این زنان به شرط حضور در محل کاری که برای آنها در نظر گرفته می شود، مابقی دوره محکومیت خویش را طی می کند.
مشاور امور بانوان شهرداری تهران افزود: همانطور که می دانید در استان تهران ۸۰۰ زن زندانی داریم و تعهد کردیم برای ۲۰۰ زن امکان اشتغال را فراهم آوریم که قوه قضاییه هم قبول کردند و بسته های آموزشی و مشاوره ای و اشتغال را در این حوزه فراهم کردیم.
به گفته وی هم اکنون ۱۶۵ زن زندانی در این طرح زیر پوشش این طرح قرار گرفته اند.

حضور دختران دانشجو در کنش گری اجتماعی با طرح «به وسعت یک شهر»
اردبیلی ضمن اشاره به اجرای طرح حضور دختران دانشجو در کنش گری اجتماعی در اداره شهر تهران بیان نمود: با همکاری دانشگاه الزهرا(س) و وزارت علوم طرح دانشگاهی «به وسعت یک شهر» را برگزار می نماییم تا دختران دانشجو در سطح شهر تهران مقطعی را بعنوان کارورزی طی کنند و در سطوح مختلف که دسته بندی می شوند، فعالیت کنند. از ترم مهرماه این طرح اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: تا آخر شهریور ایده های گروههای میانی و محلی برای عرضه طرح های حضور بیشتر و موثر زنان در اداره شهر در رویداد دوم ریحان شهر که دو هفته پیش برگزار شد، بررسی می شود.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در رابطه با دستاوردهای برگزاری ۱۷ دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی تصریح کرد: مجموع تجارب ۱۶ دوره قبل را بررسی کردیم؛ رویکرد ما در این نمایشگاه مبتنی بر زنان و تولید ملی است و تاکید ما بر اساس حضور زنان سرپرست خانوار است.
وی در ادامه اظهار داشت: مسئله دیگر حضور تعدادی استارتاپ در این نمایشگاه است تا فضای مراکز کوثر زیر مجموعه شهرداری تهران را که تعداد آن در تهران ۷۴ مرکز است بهبود بخشیم و از همه مهمتر مدل بهره برداری این مجموعه ها را به سمت فضاهای دانش بنیان ببریم.

امکانات برای حضور زنان در ورزشگاه ها بیشتر شود
بنا بر گزارش سایت شهر، مشاور امور بانوان شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در رابطه با حضور زنان در ورزشگاه بیان نمود: داستان حضور زنان در ورزشگاه مبحث چند سال قبل بود و با عنایت به این که شرایط حضور فراهم شده تاکید می نماییم که باید امکانات برای حضور زنان بیشتر شود و در شهرداری تهران هم هر کاری از دست ما بر آید دریغ نمی نماییم.
منبع:

1401/06/07
13:03:01
0.0 / 5
497
تگهای خبر: آموزش , برنامه , زندان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام