استاندار سمنان عنوان كرد:

65 درصد مردم استان سمنان از صنعت ارتزاق می كنند

65 درصد مردم استان سمنان از صنعت ارتزاق می كنند

به گزارش خبرگزاری نام ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به اهمیت صنعت در این استان اظهار داشت: حدود 65 درصد مردم استان از محل صنعت ارتزاق می كنند.


علیرضا آشناگر در دیدار با اعضای شورا و بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولیعصر (عج) استانداری سمنان حفظ صنایع در شرایط دشوار تحریم را ضروری خواند و اظهار نمود: باتوجه به جایگاه صنعت در استان سعی كردیم با كاستن از اثرات تحریم های ظالمانه امریكا، صنعت و تولید را در استان سرپا نگهداریم.
وی از كوشش برای توسعه صنعتی در استان با وجود تحریم ها اطلاع داد و اضافه كرد: خوشبختانه توفیقات خوبی هم در این بخش داشتیم به صورتی كه علیرغم تمام فشارهایی كه دشمنان به كشور وارد می كنند، ما توانستیم كارخانجات زیادی را باردیگر وارد مدار تولید نماییم.
آشناگر از سمنان بعنوان یك استان صنعتی یاد كرد و اظهار داشت: باتوجه به اینكه درصد بالایی از بیمه شدگان استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده و طیف گسترده ای از مردم استان در فضاهای صنعتی مشغول به فعالیت اند حمایت و پشتیبانی از این بخش از اهمیت مضاعفی در استان برخوردار می باشد.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان از حمایت مالی و تسهیلاتی از فعالان صنعت و تولید در استان اطلاع داد و اظهار داشت: طی یك سال گذشته در همین راستا افزون بر یك هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان، اعتبار از محل طرح رونق تولید به كارخانجات و واحدهای تولیدی مشكل دار استان تزریق شد.
وی با اشاره به اینكه حمایت های دولت در این بخش محدود به این تسهیلات نبوده اضافه كرد: از محل طرح اشتغال زایی روستایی و مشاغل خانگی هم با هدف پیشگیری از صدمه به تولید تسهیلات بسیار خوبی در استان پرداخت گردید.
استاندار سمنان با اشاره به نزدیك بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس بر لزوم بسترسازی برای مشاركت حداكثری مردم در این انتخابات تاكید و خاطرنشان كرد: همه و همچون بسیجیان وظیفه دارند هركسی كه دارای اقبال عمومی، برنامه و توانایی لازم در این بخش است را فارغ از اینكه به كدام تفكر سیاسی متعلق می باشد را به حضور در انتخابات پیش رو ترغیب نماییم.
بن بست ها با حضور مردم شكسته می شود
وی با اشاره به اینكه ثبت نام از كاندیداها انتخابات مجلس شورای اسلام از دهم تا 16 آذرماه جاری شروع می شود تصریح كرد: یكی از گام های اصلی حضور و مشاركت مردم در انتخابات، تعدد كاندیداها است.
آشناگر با اذعان به اینكه خیلی از بن بست ها با حضور مردم شكسته می شود خطاب به بسیجیان اظهار داشت: كمك كنید افراد فارغ از نگاه های سیاسی وارد عرصه انتخابات شوند، چون كه شرایط بین المللی ما بگونه ای است كه هرچه حضور پرشورتر و حماسی تر باشد می تواند بیشتر از پیش به حقانیت جمهوری اسلامی كمك نماید.
این مقام ارشد اجرایی، از نظام جمهوری اسلامی بعنوان نظامی مردمی نام برد و اظهار داشت: در همه چهار دهه گذشته همواره حضور مردم در حمایت و پشتیبانی از نظام مطلوب، و برای دلدادگان نظام، روحیه بخش و برای دشمنان این نظام الهی مأیوس كننده بوده است.
وی با اشاره به اینكه نرخ مشاركت مردم نشان دهنده میزان تعلق خاطر مردم به نظام است اضافه كرد: همه باید تلاش نماییم كه این نرخ را در انتخابات اسفندماه افزایش دهیم.
آشناگر با اشاره به اینكه مسئولان به وجود برخی مشكلات اقتصادی و معیشتی آگاهی دارند افزود: علیرغم این مشكلات باور داریم كه مردم ایران، هیچگاه خسته نشده و از كیان انقلاب و كشور دفاع می كنند.
نباید سختی ها به اختلاف بی انجامد/ صف انقلاب، یك صف است
استاندار سمنان با اشاره به اینكه باید همه كمك نماییم تا سختی ها ما را گرفتار مشكل و اختلاف نكند تصریح كرد: همه باید بدانند كه صف انقلاب، یك صف است ازاین رو باید هوشیار باشیم تا خدای ناكرده دشمنان موفق به اختلاف افكنی در میان فرزندان انقلاب نشوند ؛چرا كه تجربه نشان داده دشمنان هرجا گسست و اختلافی را بیابند در همانجا زیست كرده و این گسست را فعال می كنند.
آشناگر افزود: آنها به دنبال انشقاق و ایجاد اختلافات منطقه ای، قومی، مذهبی هستند و هرجا كه زمینه این اختلاف افكنی فراهم نبود، در صدد دامن زدن به اختلافات سیاسی برمی آیند.
این مقام ارشد اجرایی ضمن تبریك هفته بسیج از این نیرو بعنوان یك نیروی بسیار موثر در دوران دفاع مقدس نام برد و اظهار داشت: نهاد بسیج و مردمی كه در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی با تفكر بسیجی پا به میدان گذاشتند، بی اغراق از موثرترین عوامل تعیین كننده در سرنوشت جنگ بودند.
آشناگر با اشاره به اینكه اگر بسیج به میدان نمی آمد و تا آخر نمی ایستاد چه بسا دفاع ما در جنگ، سامان نمی یافت تصریح كرد: تفكر بسیج، پس از جنگ و دفاع هم نه تنها برای جامعه ایرانی كه برای مردم منطقه همواره رهایی بخش و نجات دهنده بوده است.
این رزمنده دوران دفاع مقدس به بازخوانی تعاریف و تعابیر امام راحل و مقام معظم رهبری از "بسیج" پرداخت و اظهار داشت: امام راحل و مقام معظم رهبری فرازها و تعابیر بلند، عمیق و زیبایی در توصیف بسیج دارند و این تعابیر گویای جایگاه بلند و ممتاز بسیج است.
وی با اشاره به اینكه بسیج بعد از جنگ هم در ادوار مختلف به بهترین نحو به ایفای نقش پرداخته اضافه كرد: بسیج در دوره های سازندگی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و... همواره فعال بوده و نقش خویش را به خوبی ایفا كرده است.
آشناگر با اذعان به اینكه تفكر بسیجی، تفكر نابی است كه مختص و محدود به یك مقطع نیست افزود: مسئولین، علما و كسانیكه در این كشور مسئولیت دارند باید در همه مقاطع از این تفكر ناب و بدیع بهره برده و به اضلاع و پایه های این مبانی بیاندیشند.
استاندار سمنان با اشاره به بهره گیری برخی كشورها از تفكر بسیج تصریح كرد: امروز شاهدیم كشورهای منطقه هم وقتی گرفتار بحران می شوند، این تفكر بسیجی است كه كمك حال آنها می شود. همچنانكه این تفكر در حزب الله لبنان، حشدالعشبی عراق، انصار الله یمن و نیروها و تشكل های مردمی سوریه بود و از قضا به عامل پیروزی و مقاومت مردم در مقابل گروه های تكفیری كه با حمایت مالی و تسلیحاتی غرب برای نابودی اسلام و تفكر دین آمده بودند، بدل شد.
منبع:

1398/09/06
16:25:53
5.0 / 5
4493
تگهای خبر: دولت , زندان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام