وزیر امور خارجه:

همیشه از عراق حمایت می نماییم

همیشه از عراق حمایت می نماییم

خبرگزاری نام: کردستان وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی نخستین کشوری است که عراق را به رسمیت شناخت، و امنیت عراق امنیت جمهوری اسلامی است و هموارە از عراق حمایت خواهیم کرد.


حسین امیرعبداللهیان امروز (۲۹تیر) در نخستین اجلاس منطقەای مجمع تقریب مذاهب اسلامی که با حضور مهمانانی از اقلیم عراق در استان کردستان انجام شد اظهار نمود: در این اجلاس علما، اندیشمندان و صاحب نظران و فرهیختگان دو کشور ایران و اقلیم عراق پیرامون وحدت اسلامی تاکیدات و ایده های خودرا بیان خواهند کرد.
وی با اشاره به این که امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران همیشه بر وحدت بین شیعه و سنی تاکید دارند عنوان کرد: دشمنان اسلام هموارە وحدت اسلامی را در منطقه و در جهان نیز اسلام را مورد هدف قرار دادەاند.
وزیر امور خارجه کشور بیان کرد: دشمنان اسلام و ایران با برنامه پیچیده و چند لایە با هدف تجزیه کشورهای اسلامی و وحدت بین مسلمانان به هر نوع توطئه ای چنگ می زنند.
وی ادامە داد: خوشبختانە توطئه دشمنان هموارە ناکام ماندە است، اما باید دانست کە توطئە دشمنان پایانی ندارد.
امیرعبداللهیان در ادامە اضافه کرد: امروز دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان بوسیله شبکه های ماهواره ای برای ایجاد شک و شبهه در نسل جوان اقدام کردەاند.
وی اشاره کرد: خوشبختانە علمای بزرگ اسلامی شامل شیعه و سنی همیشه نسبت به تهدیدات دشمنان روشنگری دارند.
عبداللهیان اشاره کرد: توسعه تروریست تکفیری یکی دیگر از اهداف دشمنان است که ارائه چهره ای نادرست از اسلام رحمانی پیامبر مکرم اسلامی و تصویر نادرست ارائه دادن از رسالت پیامبر عظیم الشان اسلام و تشکیل و پشتیبانی از گروه افراطی داعش از اهداف اصلی این گروه است.
وی بر نرمال سازی روابط اسلام با رژیم صهیونیستی توسط دشمنان اشارە و اظهار نمود: ما هرگونە ارتباط و نرمال سازی روابط با اسرائیل را به شدت محکوم و رد می نماییم.
وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد: بیش از دو دهه گذشته همیشه شاهد این ایده از زبان رهبر انقلاب هستیم که به موضوع فلسطین تاکید دارند و ما در دستگاه دیپلماسی تلاش واحدی را دنبال کردیم که یک طرح سیاسی برای حل مشکل فلسطین به جهان ارائه شود.
وی اظهار نمود: جمهوری اسلامی نخستین کشوری است که عراق را به رسمیت شناخت، و امنیت عراق امنیت جمهوری اسلامی است و هموارە از عراق حمایت خواهیم کرد.
وزیر امور خارجه ایران برحمایت همەجانبە از کشور افغانستان تاکید و بیان کرد: با تلاش جمهوری اسلامی در کنار دبیرکل سازمان ملل شاهد ترک مخاصمه در یمن خواهیم بود.1401/04/29
12:28:42
0.0 / 5
491
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام