اظهارات ضدایرانی مقامات رژیم صهیونیستی در مراسم استقبال از بایدن

اظهارات ضدایرانی مقامات رژیم صهیونیستی در مراسم استقبال از بایدن

خبرگزاری نام: مقامات ارشد رژیم صهیونیستی که در مراسم استقبال از بایدن در فرودگاه بن گوریون حضور یافته بودند، موضع گیری مقابل ایران را محور صحبت های شان قرار دادند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، اسحاق هرتزوگ، رییس رژیم صهیونیستی در مراسم استقبال از جو بایدن، رییس جمهور آمریکا عنوان نمود شد: سفر بایدن سفر صلح از اسرائیل تا عربستان است. این سفر عمق روابط ما را نشان میدهد. ما چالش های امنیتی ایجادشده از طرف ایران که اسرائیل و همسایگانش را تهدید می کند، بررسی می نماییم.
همین طور یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در اظهاراتی اظهار داشت: ما با رییس جمهور آمریکا در مورد مسائل امنیتی گفت و گو خواهیم کرد. ما همین طور به گفت و گو درباب تشکیل ائتلافی جدید بمنظور توقف حرکت ایران به سمت دست یابی به سلاح اتمی خواهیم پرداخت.
جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در بدو ورود به اراضی اشغالی اظهار داشت: مایه افتخار است که اینجا بین دوستانم در اسرائیل حاضر شده ام. روابط ما با اسرائیل بسیار قوی تر و عمیق تر از قبل است و ما در کوشش برای تقویت سامانه های دفاعی همچون سامانه گنبد آهنین خواهیم بود.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، اظهارات درباب دستیابی ایران به سلاح هسته ای در حالی مطرح می شود که مقامات ایران تاکید کرده اند تولید و به کارگیری تسلیحات هسته ای در دکترین دفاعی ایران جایی ندارد.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قبل تر در آستانه سفر به منطقه گفته بود، دولت او به «افزایش فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی مقابل ایران ادامه خواهد داد تا آماده بازگشت به توافق شود.»
بتازگی آمریکا و ایران با تسهیل گری اتحادیه اروپا مذاکرات برجامی غیرمستقیمی در قطر برگزار کردند که در بر دارنده نتیجه ملموسی برای طرفین نبود.
منبع:

1401/04/22
21:36:27
0.0 / 5
427
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام