دبیر شورای عالی امنیت ملی

امنیت پایدار در منطقه بدون ثبات در منطقه قفقاز محقق نخواهد شد

امنیت پایدار در منطقه بدون ثبات در منطقه قفقاز محقق نخواهد شد

خبرگزاری نام: نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که برای انجام یک سفر رسمی یک روزه به ارمنستان سفر کرده است؛ بامداد امروز با آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان دیدار و پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور گفت و گو کردند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در این دیدار دریابان علی شمخانی با اشاره به پیوندهای عمیق و دیرینه ی تاریخی، فرهنگی و تمدنی میان دو ملت گفت؛ این شرایط بستر مناسبی را برای تقویت و گسترش روابط همه جانبه میان دو کشور فراهم نموده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اینکه دو ملت ایران و ارمنستان در طول تاریخ و در وضعیت سخت منطقه ای و بین المللی و حوداث ناگوار طبیعی در کنار هم بوده اند، تصریح کرد، با چنین پیشنه ای نباید هیچ محدودیتی برای بسط مناسبات بین قائل شد.
وی با اشاره به اینکه «حجم مبادلات اقتصادی میان ایران و ارمنستان متناسب با ظرفیت های قابل تبادل میان دو کشور نیست»؛ بر لزوم فعال سازی این ظرفیت ها اصرار کرد.
شمخانی همین طور تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آماده است؛ ظرفیت ها و امکانات خودرا برای برقراری صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی بکار گیرد.
در این دیدار آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از سفر دریابان شمخانی به ارمنستان بر تقویت و توسعه روابط دو کشور در همه سطوح اصرار کرد.
وی، توسعه روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور را همچون اقداماتی عنوان نمود که باید در اولویت همکاریهای دوجانبه قرار گیرد.
آرمن گریگوریان با اشاره به روابط دیرینه ی دو کشور، اظهار داشت: ظرفیت های بزرگی برای توسعه روابط اقتصادی و امنیتی بین دو کشور وجود دارد که فعال کردن آنها تلاش مضاعفی را می طلبد.
او افزود: پروژه های انتقال برق بین دو کشور و سوآپ گاز ترکمنستان به ارمنستان از موضوعات مهم در روابط دو کشور است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در توسعه روابط بین کشورهای قفقاز جنوبی و تامین امنیت منطقه دارد.
وی، ضمن تمجید از نقش فعال جمهوری اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه، ادامه نقش آفرینی کشورمان در این راه را ضروری و سبب تقویت امنیت پایدار در منطقه دانست.
منبع:

1401/04/16
14:32:23
0.0 / 5
482
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام