عضو كمیسیون كشاورزی مجلس تأكید كرد؛

لزوم توجه به نوسازی شالیکوبی ها برای کاهش ضایعات برنج

لزوم توجه به نوسازی شالیکوبی ها برای کاهش ضایعات برنج

به گزارش خبرگزاری نام عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر نوسازی کارخانجات شالیکوبی، اظهار داشت: نوسازی شالیکوبی ها سبب صرفه جویی 250 هزار تنی در زمینه واردات برنج می شود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، ابراهیم نجفی پس از ظهر پنج شنبه در نشست مدیران استان گیلان با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در سالن الغدیر استانداری با اشاره به ضرورت سیاستگذاری در زمینه تسطیح اراضی، اظهار نمود: ۱۰۰۰ هکتار آب بندان در گیلان داریم که در صورت لایروبی بخش قابل توجهی از منابع آبی را ذخیره می کند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به نوسازی کارخانجات شالیکوبی، بیان کرد: اگر کارخانجات برنجکوبی نوسازی شود ۲۵۰ هزار تن در زمینه واردات برنج صرفه جویی می شود.
وی با اشاره به اینکه برخی پروژه ها در بخش فاضلاب صنعتی از نظر ماده ۵۶ مشکلاتی دارد که باید رفع گردد، اضافه کرد: برمبنای آخرین نقشه ها از سد منجیل تا سفیدرود که به دریا منتهی می شود حرایم مشکلات زیادی برای مردم به وجود آورده است.
نجفی افزود: به خانه ای که برای آن پروانه ساخت صادر و ساختمان نیز تولید شده است می گویند در بستر رودخانه است پس باید یک تصمیم جدی برای این مشکلات مردم لحاظ شود.
اعتبارات قطره چکانی بخش فاضلاب پاسخگوی حجم مشکلات نیست
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس نیز با اشاره به اینکه اعتبارات قطره چکانی بخش فاضلاب به هیچ عنوان پاسخگوی حجم مشکلات نیست، اظهار داشت: حداقل باید از بخش خصوصی بیشتر استفاده گردد و گرنه تا سال ها بحث فاضلاب گیلان جمع نمی گردد.
خلیل بهروزی فر اشاره کرد: سیلاب موجب تخریب و خسارت رودخانه ها شده و برای جبران این خسارت ها نیازمند اعتبارات ملی برای گیلان هستیم.


منبع:

1401/04/09
21:32:51
0.0 / 5
548
تگهای خبر: پروژه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام