در مراسم رونمایی از گزارش ارزیابی عملكرد برنامه ششم توسعه

قالیباف: دیوان محاسبات به عنوان یک نهاد نظارتی پیشرو، در راه تحولی خوبی حرکت می کند

قالیباف: دیوان محاسبات به عنوان یک نهاد نظارتی پیشرو، در راه تحولی خوبی حرکت می کند

به گزارش خبرگزاری نام رییس مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از دیوان محاسبات درباب ارائه گزارش ارزیابی عملکرد برنامه ششم توسعه، اظهار نمود: دیوان محاسبات به عنوان یک نهاد نظارتی پیشرو، در راه تحولی خوبی حرکت می کند که خوشبختانه مورد عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف امروز در مراسم رونمایی از گزارش ارزیابی عملکرد قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور با حضور مهرداد بذرپاش رییس کل دیوان محاسبات کشور و رییس کمیسیون اصل ۹۰ و اعضای هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات اظهار داشت: واکاوی اجمالی برنامه های توسعه چه در دوران پیش از انقلاب و چه طی چهار دهه اخیر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نشان میدهد که میزان دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده در تمامی آنها، در مرز ۳۰ درصدی قرار داشته است؛ پس باید در یک لطمه شناسی، به این پرسش مهم پاسخ دهیم که اگر ما این برنامه ریزی ها را نمی داشتیم، تحقق هدفگذاری های ما از میزان فعلی، بیشتر بود یا کمتر؟
وی تغییر در متدولوژی برنامه ریزی توسعه محور را نیاز اصلی کشور دانست و اشاره کرد: ناگفته پیداست که اگر بخواهیم به همان سبک و سیاق گذشته برنامه های توسعه را تدوین نماییم، توفیق چندانی در حل مشکلات نخواهیم داشت.
قالیباف با اشاره به این که ما بیش از آنکه به رشد اقتصادی نیاز داشته باشیم، محتاج ثبات اقتصادی هستیم، تاکید نمود: تردید نداشته باشید که با برنامه ریزی صحیح، تلاش خستگی ناپذیر و تمرکز بر مساله محوری به آسانی خواهیم توانست تا مشکلات اقتصادی کشور را حل نماییم.
وی در آخر بیان داشت: ما موظف هستیم تا با امیدآفرینی در سطح جامعه، در امتداد تحقق جهاد تبیین مورد تاکید رهبر انقلاب گام برداریم؛ بااینکه بنده معتقدم که افزون بر جهاد تبیین به جهاد تصمیم هم در عرصه حکمرانی نیازمندیم تا با پذیرفتن خطرات و قدرت ریسک پذیری، بهترین تصمیمات را برای مردم اتخاذ نماییم.
رونمایی از گزارش جامع ارزیابی عملکرد برنامه ششم توسعه توسط رییس مجلس شورای اسلامی و رییس کل دیوان محاسبات کشور از دیگر برنامه های این جلسه بود.1401/04/01
20:54:17
0.0 / 5
464
تگهای خبر: برنامه , حكم , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام