دیدار وزیرخارجه پاكستان با رئیس جمهور؛

رئیسی: تقویت روابط تهران - اسلام آباد موجب ارتقای رونق اقتصادی و امنیت در منطقه می شود

رئیسی: تقویت روابط تهران - اسلام آباد موجب ارتقای رونق اقتصادی و امنیت در منطقه می شود

به گزارش خبرگزاری نام دکتر رئیسی اشاره کرد: آماده ارتقای همکاریهای همه جانبه با پاکستان هستیم و جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های لازم برای تامین نیازهای پاکستان در حوزه های مختلف همچون نفت، گاز و برق برخوردارست.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، عصر امروز (سه شنبه، ۲۴ خرداد) در دیدار «بلاول بوتو زرداری» وزیر خارجه پاکستان، با اشاره به روابط عمیق دو ملت که ریشه در قرن ها ارتباط قلبی و اعتقادی دارد، ملت ایران و پاکستان را نه فقط همسایه، بلکه خویشاوند یکدیگر خواند و اضافه کرد: بیشترین زوار خارجی حرم امام رضا(ع) پاکستانی ها هستند و عشق آنها به اهل بیت(ع) زبانزد است و همین مورد یکی از زمینه های نزدیکی دو ملت به یکدیگر است.
رییس جمهور با اشاره به اینکه امنیت پاکستان را امنیت خودمان می دانیم، گفت: برخی روابط حسنه دو کشور مسلمان، همسایه، دوست و برادر را نمی پسندند ولی تقویت روابط منجر به رونق اقتصادی و امنیت بیشتر برای ملت های منطقه می شود.
دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با اسلام آباد وجود ندارد، اضافه کرد: آماده ارتقای همکاریهای همه جانبه با پاکستان هستیم و جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های لازم برای تامین نیازهای پاکستان در حوزه های مختلف همچون نفت، گاز و برق برخوردارست.
آیت الله رئیسی حوزه های انرژی، همکاریهای ترانزیتی و همکاری و هماهنگی در مسائل و بحران های منطقه ای را از ابعاد مهم روابط دو کشور خواند و اشاره کرد: گفت وگوها درباب این مسائل باید به تصمیم و سندهای همکاری تبدیل گردد.
«بلاول بوتو زرداری» وزیرخارجه پاکستان نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران، اضافه کرد: من به همان اندازه که فرزند پاکستان هستم، فرزند ایران نیز هستم.
وزیرخارجه پاکستان با تشکر از صادرات برق کشورمان به پاکستان، گفت: ما آمادگی کامل برای تکمیل و به نتیجه رساندن گفت وگوهای گذشته در حوزه های امنیتی، تجاری و انرژی را داریم.
زرداری همین طور با اشاره به عمق ارادت پاکستانی ها به امام رضا(ع)، بر برنامه ریزی کشورش برای تسهیل امور سفر زوار این کشور به مشهد مقدس اصرار کرد.
وزیرخارجه پاکستان همین طور از دولت جمهوری اسلامی ایران به سبب کمک در خاموش کردن حریق گسترده در جنگل های استان بلوچستان پاکستان قدردانی نمود.
منبع:

1401/03/25
08:15:06
0.0 / 5
483
تگهای خبر: برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام