یك عضو كمیسیون امورداخلی كشور:

دلالی ها و نگاه های سطحی منجر به تکرار حوادثی مانند متروپل شده است

دلالی ها و نگاه های سطحی منجر به تکرار حوادثی مانند متروپل شده است

به گزارش خبرگزاری نام یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها اظهار داشت: معاملات پشت پرده و سطحی نگری در مراحل صدور پروانه های ساخت و ساز منجر به تکرار حوادث تلخی مانند متروپل می شود.


علی حدادی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به ریزش ساختمان متروپل درباره این که چه درس هایی باید از این حادثه آموخت، بیان نمود: برای جلوگیری از وقوع حوادثی مانند ریزش ساختمان متروپل در آبادان نکات مهمی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. از زمان شروع صدور مجوزها برای ساخت یک ساختمان مسکونی یا تجاری، نظام مهندسی باید به معنای واقعی پای کار بیاید. متاسفانه در بسیاری از موارد شاهد می باشیم که در صدور مجوزها اصلا دقت لازم لحاظ نشده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: یکی از عبرت های این حادثه تلخ، توجه به اهمیت صدور مجوزهای ساخت است. مسؤلان متولی در این عرصه باید بر مبنای قانون و ضوابط فنی و مهندسی تعیین شده گام بردارند. نکته بعدی این است که مهندسان ناظر باید در محل پروژه حضور یافته و مرحله به مرحله بر فرایند ساخت نظارت کامل را داشته باشند.
نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد مهندسان ناظر یا هر بخش دیگری که وظیفه نظارتی را بر عهده دارند در پشت پرده معاملاتی انجام دهند که به بهای جان مردم تمام شود. رعایت آیین نامه های فنی و مهندسی در ساخت و سازها باید خط قرمز تلقی شود و باید برخورد جدی با متخلفان در ساخت متروپل صورت گیرد.
حدادی تصریح کرد: یکی از علل تکرار حوادث تلخ عدم رعایت دقیق قانون است. دستگاههای نظارتی هم در این حوزه کوتاهی می کنند. اگر در بخش هایی احتیاج به اصلاح قانون است، مجلس بطور قطع ورود جدی خواهد داشت. متاسفانه امروز حضور دلال ها و واسطه ها در بازار مسکن و نگاه سطحی سبب تکرار این حوادث تلخ شده است.
منبع:

1401/03/18
10:15:26
0.0 / 5
499
تگهای خبر: پروژه , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام