برگزاری نشست های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران با قطر و نیجریه

برگزاری نشست های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران با قطر و نیجریه

خبرگزاری نام: معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از برگزاری همزمان نشست های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران با قطر و نیجریه آگاهی داد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از برگزاری همزمان هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با کشور قطر در دوحه و ششمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با کشور نیجریه در تهران اطلاع داد.
در راستای توسعه روابط اقتصادی موجود بین جمهوری اسلامی ایران و قطر، مقرر است هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور طی روزهای ۱۶ تا ۱۸ خرداد ماه سالجاری در شهر دوحه برگزار گردد.
در این کمیسیون، موضوعات همکاری در حوزه های مختلفی همچون تجارت، سرمایه گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد، بهداشت مورد بحث و رایزنی قرار خواهد گرفت.
از سوی کشورمان وزارت نیرو و از سوی قطر وزارت تجارت مسئولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده دارند. هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور نیز در آذر ماه ۱۳۹۹ در اصفهان برگزار شده بود.
صفری اضافه کرد: ششمین کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال نیجریه نیز در ایام ۱۶ الی ۲۰ خرداد ماه سالجاری در تهران برگزار می شود.
از طرف کشورمان وزارت صنعت، معدن و تجارت و از سوی نیجریه، وزارت امور خارجه مسئولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده دارند.
در همین ارتباط، مقرر است «زبیر دادا»، وزیر امور خارجه نیجریه، به همراه هیئتی از مقامات نیجریه به کشورمان سفر کنند.
در این اجلاس تقویت و گسترش همکاریهای متقابل در زمینه تجارت و سرمایه گذاری، آموزش، حمل و نقل، صنعت و معدن، انرژی، امور قضایی، مالی، فرهنگ و گردشگری، محیط زیست، دانش و تکنولوژی در دستورکار خواهد بود.
همچنین بر ادامه همکاری و پشتیبانی دوجانبه در سازمان همکاری اسلامی، اوپک، کشورهای صادرکننده گاز، جنبش عدم تعهد و سازمان ملل تاکید خواهد شد.
گفتنی است؛ پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و نیجریه در خرداد ماه ۱۳۹۳ در «ابوجا» پایتخت نیجریه برگزار شده بود.


منبع:

1401/03/09
21:33:05
0.0 / 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام