رئیس سازمان ثبت اسناد:

تمام سواحل کشور به زودی دارای اسناد کاداستری می شوند

تمام سواحل کشور به زودی دارای اسناد کاداستری می شوند

به گزارش خبرگزاری نام رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: اقدامات لازم نسبت به صدور سند در سواحل کشور که عقب نشینی 60 درصدی داشته اند در حال انجام می باشد بدین سان در آینده نزدیک تمام سواحل دارای اسناد کاداستری خواهند شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حسن بابایی درباب سنددار کردن سواحل کشور، اظهارکرد: سنددار کردن سواحل کشور شروع شده است و اقدامات لازم نسبت به صدور سند در سواحل دریاهای شمال و جنوب که عقب نشینی ۶۰ درصدی داشته اند در حال انجام می باشد.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همین طور درباب معضل زمینهای اوقافی، بیان کرد: این عرصه ها قابل خرید و فروش نبوده و تنها قابلیت اجاره دارند اما به سبب عدم نظارت لازم متولیان وقف، زمین ها مورد دخل و تصرف قرار گرفته و سند سازی شدند.
وی بیان کرد: بمحض این که سازمان اوقاف اسناد و مدارک لازم را ارائه کند اگر سندی هم صادر شده باشد اقدامات لازم جهت ابطال اسناد صورت خواهد گرفت.
بابایی درباب جزییات نظام نامه دفاتر ازدواج و طلاق، اظهار نمود: نظام نامه دفاتر ازدواج و طلاق یکی از دستاوردهای دوران تحول و تعالی است که در اردیبهشت ماه به تصویب رییس قوه قضاییه رسید.
وی ادامه داد: ازجمله نوآوری هایی که در این نظام نامه وجود دارد این است که تمامی دفاتر ازدواج و طلاق بعنوان یک واحد تلقی می شوند و می توانند در هر دو حوزه ازدواج و طلاق ورود کنند که این امر موجب تسریع در امور می شود.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: با توجه به این که یکی از راهبردها در دوران تحول و تعالی هوشمند سازی و الکترونیکی شدن است کلیه اقدامات در دفاتر ازدواج و طلاق بصورت الکترونیکی انجام و دفاتر سنتی برچیده خواهد شد.
ایشان سپس اظهار داشت: ظرف مدت یکسال تمام سردفتران، پرونده های سنتی و دفاتر را بصورت الکترونیکی آرشیو و داده آمایی می کنند.
بابایی در ادامه اظهار داشت: باتوجه به ارتباطی که بین دفاتر ازدواج و طلاق و بانکهای اطلاعاتی سازمان ثبت اسناد و املاک وجود دارد صحت اسناد تنظیمی بالا خواهد رفت.
وی ادامه داد: طبق ماده ۲۹ نظام نامه دفاتر ازدواج و طلاق این امکان فراهم گشته است که دفتر ازدواج و طلاق مختص اهل تشیع با رعایت قوانین و مقررات همین طور موازین فقهی به ثبت اسناد ازدواج و طلاق اهل سنت نیز ورود کنند.
منبع:

1401/03/06
11:31:45
0.0 / 5
573
تگهای خبر: پرونده , قوه قضاییه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام