اقدام جدید سوئدی ها در نقض حقوق شهروند ایرانی قطع ارتباط ۲۰ روزه حمید نوری با خانواده

اقدام جدید سوئدی ها در نقض حقوق شهروند ایرانی قطع ارتباط ۲۰ روزه حمید نوری با خانواده

به گزارش خبرگزاری نام ارتباط تلفنی حمید نوری با خانواده اش، حدود ۲۰ روز است که قطع شده و اعضای خانواده وی در نگرانی به سر می برند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، «حمید نوری» شهروند ایرانی که از آبان سال ۹۸ در سلول انفرادی سوئدی ها به سر می برد، بعد از برگزاری بیشتر از ۹۰ جلسه دادگاه و در حالیکه در انتظار صدور حکم دادگاه سوئدی می باشد، از ۲۰ روز قبل امکان تماس تلفنی با خانواده را از دست داده است.
برپایه گزارش های دریافتی، دستگاه قضایی سوئد محل نگه داری «حمید نوری» را تغییر داده اند اما شرایط وی تغییر نکرده است؛ این در شرایطی است که با عنایت به آخر روند برگزاری دادگاه، انتظار می رفت محدودیت های سخت اعمال شده در مورد او همچون نگه داری در سلول انفرادی تغییر کند.
خانواده «حمید نوری» در طول ۲۰ روز گذشته تلاشهای فراوانی کردند تا با وی تماس داشته و از وضعیت سلامتی او آگاه شوند، اما دستگاه قضایی کشور سوئد هر بار با بهانه ای از برقراری این تماس خودداری نموده است.
«نوری» بعد از بازداشت هم تا هفت ماه و نیم امکان تماس تلفنی و تا ۲ سال امکان ملاقات حضوری با خانواده را نداشت.
همینطور در مسافرت آخر خانواده «حمید نوری» به سوئد، امکان ملاقات نوه هایش با وی هم علیرغم درخواست های مکرر فراهم نشده است.
قابل ذکر است «حمید نوری» در روند یک دادرسی غیرقانونی، بنا بر شکایت برخی از اعضای گروهک تروریستی منافقین و به اتهامات واهی در کشور سوئد مورد محاکمه قرار گرفته و در طول دو سال و نیم گذشته با نقض مکرر حقوق شهروندی همچون نگه داری در سلول انفرادی، ضرب و شتم، عریان کردن اجباری، عدم دسترسی به پزشک و مواردی از این دست روبرو بوده است.1401/03/02
15:43:26
0.0 / 5
550
تگهای خبر: اتهام , بازداشت , حكم , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام