مالكی:

خواسته ما لغو تمام تحریم ها است

خواسته ما لغو تمام تحریم ها است

به گزارش خبرگزاری نام عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خواسته ایران لغو تمام تحریم های حقیقی و حقوقی است و آمریکا چاره ای جز توافق ندارد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، فداحسین مالکی در مورد سفر «انریکه مورا» معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران برای به سرانجام رساندن نتیجه مذاکرات برجام، اظهار داشت: ما در ایام اخیر خصوصاً در ماه گذشته شاهد فعالیت ها و رایزنی های مستقیم و غیرمستقیم بین جمهوری اسلامی ایران و دیپلمات های اروپایی بودیم. شرایط پیچیده شده و بحران اوکراین این شرایط را پیچیده تر کرده است.
وی با یادآوری سفر اخیر وزیر امور خارجه ایران به مسکو درباره شروط برجامی روسیه، اضافه کرد: در این سفر روس ها مجاب شدند که برجام را نباید به بحران اوکراین گره زنند، بنابراین سفر مقامی از اتحادیه اروپا به تهران در ادامه این فعالیتهای دیپلماسی در سطوح مختلف انجام گرفته است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سفر امیرعبداللهیان و خرازی به کشورهای منطقه همچون قطر مبین رایزنی های دیپلماسی اخیر است. مواردی در تمام مذاکرات از سوی ایران مورد تاکید قرار گرفته است؛ نخست این که خواسته ایران بر مبنای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها باید عملی شود و آن لغو تمام تحریم های حقیقی و حقوقی است.
مالکی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در مورد برخی تحریم ها مانند سپاه پاسداران حرف دارند، ما در مذاکره با وزیر خارجه روسیه هم بر خطوط قرمز ایران تاکید کردیم و وی هم پذیرفت که آمریکا باید تمام تحریم های ایران را لغو کند اما آمریکایی ها در این مورد تمایل به همکاری ندارند.
وی اضافه کرد: این گونه رفت و آمدهای سیاسی مبین این حقیقت است که آمریکایی ها متوجه شدند که ایران آماده به نتیجه رساندن مذاکرات برجام است. البته یکی از چالش ها این است که آمریکایی ها تمایل ندارند اروپایی ها با ایران همراه و هم نظر شوند. آمریکایی ها دنبال ارتباط مستقیم با ایران هستند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نظر می آید که درحال نزدیک شدن به راهکار عملی هستیم و آمریکا چاره ای جز توافق ندارد. آنان با عنایت به بحران اوکراین و برخی اتفاقات در منطقه، باید برجام را به سرانجام برسانند و به حق و حقوق ملت ایران تن دهند.


منبع:

1401/01/14
12:54:15
0.0 / 5
709
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام