توسلی :

فرصت بررسی بودجه کافی نبود

فرصت بررسی بودجه کافی نبود

به گزارش خبرگزاری نام عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: بودجه سال ۱۴۰۱ ایرادات زیادی داشت اما فرصت برای رسیدگی و بررسی پیشنهادات نمایندگان فراهم نشد، پیشنهاداتی که می توانستند راهکاری برای حل مشکلات باشند.فتح الله توسلی در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با بسته شدن پرونده بودجه و تاثیر آن بر اقتصاد و معیشت مردم، اظهار داشت: همه تلاش دولت و مجلس بر این بود که بودجه ای که تصویب می نماییم تورمی نباشد، نگاه ویژه به اقشار و دهک های پایین جامعه داشته باشد و آنها را ببیند و همینطور در جهت شروع به کار پروژه های مهم یا تکمیل آنها قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که آنچه در بودجه ۱۴۰۱ آمده ایرادات زیادی داشت؛ فرصت برای رسیدگی به آنها و بررسی پیشنهادات نمایندگان فراهم نشد. خیلی از این پیشنهادات راهکاری برای حل مشکلات بود.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با عنایت به شرایط پیش آمده همه چیز به «اگرها» بستگی دارد. برای آنکه نتیجه خوبی از نظر اقتصادی در سال جدید رقم بزنیم باید خوب عمل نماییم، تلاش خویش را افزایش دهیم، به درستی منابع را مدیریت نماییم، احکام دیده شده در بودجه را به درستی اجرا نماییم، صدمه شناسی دقیق از مشکلات بودجه سال آینده انجام دهیم، در حوزه تجارت خارجی تلاش خویش را افزایش دهیم تا ارز مورد نیاز کشور تأمین شود و همینطور کشاورزی و توسعه روستایی را محور توسعه ملی قرار دهیم.
توسلی تصریح کرد: اما مهم تر از همه چیز آن است که بدون شعار دادن، به خواسته مقام معظم رهبری در خصوص جدا کردن اقتصاد ملی از نفت عمل نماییم و اگر از خودمان برای ملت و منافع کشور بگذریم، حتما اتفاقات خوبی خواهد افتاد.
وی در پاسخ به این سؤال که مجلس تا چه حدی در رفع ایرادات بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موفق بود؟ اظهار داشت: بودجه ای که به تصویب مجلس رسیده ایراداتی داشت چون که فرصت کافی نبود، اما در عمل مشخص خواهد شد که این بودجه چه ایراداتی دارد. با همه اینها، مجلس موفق شد بخشی از ایرادات بودجه را مرتفع کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: مجلس آمادگی دارد تا ایراداتی که دولت در میدان عمل با آنها مواجه می شود را از راه استفساریه و سایر مسیرها جبران کند؛ اعتقاد ما بر این است که می شد بهتر از اینها بودجه بسته شود.
توسلی عنوان کرد: در عین حال می دانیم که رسیدگی به پیشنهادهایی که از جانب نمایندگان عرضه شد، کار راحتی نبود. اما نمایندگان همچون خود من تلاش زیادی برای عرضه این پیشنهادات کردند اما فرصت بررسی آنها محقق نشد. امید است با تلاش مضاعف بتوانیم سال ۱۴۰۱ اقتصاد بهتری را برای مردم رقم بزنیم.


منبع:

1401/01/07
12:35:47
0.0 / 5
549
تگهای خبر: پروژه , پرونده , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام