دولت سیزدهم فرصتی طلایی برای جوانان دلسوز و مستعد ایرانی است

دولت سیزدهم فرصتی طلایی برای جوانان دلسوز و مستعد ایرانی است

معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به ظرفیت ها و استعدادهای سرشار جوانان تحصیلکرده ایرانی در اقصی نقاط کشور تصریح کرد: دولت جوان و انقلابی سیزدهم فرصتی طلایی برای جوانان دلسوز و مستعد ایرانی است که استعدادهای خویش را به منصه ظهور برسانند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمد مخبر به مناسبت روز جوان در دیداری سه ساعت با تعدادی از جوانان فعال حوزه های اقتصادی، تولید و علم و فناوری در فضایی صریح، شفاف، آزاد و همینطور صمیمی پای درد و دل ها، مشکلات و دغدغه های آنان نشست و از نزدیک درخواست ها، نظرات و پیشنهادات آنان را جهت کمک به دولت و خلق ثروت در کشور شنید.
معاون اول رئیس جمهور در این دیدار به توانایی های جوانان نخبه و فعال ایرانی در حوزه های مختلف بخصوص شرکتهای دانش بنیان و صنایع نوین جهانی اشاره و تصریح کرد: در هر نقطه از کشور و حتی روستاهای دور افتاده نمونه هایی بی نظیر از فعالیت جوانان یافت می شود که در اوج تحریم های دشمنان اقدامات اساسی انجام می دهند تا جایی که علاوه بر درآمد زایی برای خود و مردم توانسته اند بازارهای صادراتی کشورهای همسایه و مجاور استان خویش را هم به دست آورند.
وی بعد از شنیدن پیشنهادات و نظرات تخصصی و کارشناسی جوانان حاضر در جلسه خطاب به آنان اظهار داشت: دولت مردمی با تمام توان آمادگی دارد تمام ظرفیت های خویش را در اختیار جوانان ایرانی قرار دهد که این گونه در عرصه های تکنولوژی های جدید و شرکتهای دانش بنیان و همگام با جدید ترین نوآوری های جهان به درآمدزایی و ایجاد اشتغال کشور کمک می کنند و توانسته اند جمهوری اسلامی ایران را در زمره پیشتازان صنعت و نوآوری های نوین جهان قرار دهند.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به تجربه موفقیت آمیز سپردن امور به مردم و جوانان در طول سال های پیروزی انقلاب اسلامی و همینطور هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: هر گاه امور به مردم سپرده شد توطئه های دشمن ضد جمهوری اسلامی خنثی شد و تجربه هایی مشابه این چنینی هم در مسائل امنیتی و اداره جنگ بارها تکرار شد و بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی هم بارها فرمودند که مشکلات کشور با حضور مردم حل می شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه تابحال اقتصاد به مردم سپرده نشده است و اگر این کار صورت گیرد مطمئنا مردم می توانند کارهای بزرگی هم همانند تجارب در بخش های دیگر برای پیشرفت و توسعه انجام دهند و شاهد یک بخش خصوصی قدرتمند در کشور باشیم و دولت سیزدهم آمادگی دارد که واسط انتقال اقتصاد از دولت به مردم و بخصوص جوانان در همه زمینه ها شود.
مخبر همینطور به نعمت های خدادادی و ظرفیت های فراوان کشور در بخش های مختلف اشاره و تصریح کرد: با هر کدام از این نعمت ها میتوان به سادگی کشور را اداره کرد و نباید ظرفیت های الهی در ایران را تنها به نفت و گاز خلاصه کرد بلکه فرصت هایی مثل وجود ۲۷۰۰ کیلومتر دریا در شمال و جنوب کشور، معادن مختلف و از همه مهم تر خیل عظیم نیروهای تحصیل کرده بزرگترین موقعیت برای پیشبرد اقتصاد ایران است.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به برخی مشکلات کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم اشاره نمود و اضافه کرد: افزایش فروش نفت و درآمدهای ارزی، تکمیل انبارهای کشور از ذخیره کالاهای اساسی، تزریق واکسن و همینطور پرداخت حقوق و دستمزد به کارکنان دولت و بازنشستگان بدون حتی استقراض یک ریال از بانک مرکزی تنها گوشه ای از تلاش ها و اقدامات دولت در ماه های گذشته است.
وی ادامه داد: به دنبال آن نیستیم که با کند و کاو در گذشته و شرایط و مشکلات به جای مانده در زمان شروع به کار دولت مشکلات را به گذشته ارجاع دهیم بلکه دولت سیزدهم دولتی امیدوار به حرکت رو به جلو و پیشرفت و توسعه کشور با تاکید بر توان داخلی و کمک جوانان تحصیلکرده و مردم است.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در چند ماه گذشته کشور را با این فرض مدیریت کردیم که تحت شدیدترین تحریم ها بتوانیم با نگاه به ظرفیت های درونی اقتصاد کشور را اداره نماییم و همینطور عملیات اجرایی طرح های پیشرفت توسعه ای در استانهای کشور آغاز شود.
مخبر همینطور در این دیدار ضمن اشاره به دغدغه یکی از فعالین حوزه صنایع سنگین در خصوص خام فروشی در کشور تصریح کرد: مطمئنا خام فروشی یکی از اشکالات صنعت کشور است که در هر بخش با چنین مساله ای مواجه هستیم و دولت آمادگی دارد با برون سپاری این مساله و پرداخت هزینه های تحقیقاتی و عملیاتی، فهرستی از خام فروشی ها در هر مرحله ای از صنایع بخصوص در بخش های نفت، پتروشیمی و معدن را پیگیری کند.
معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به درخواست یکی از حاضرین جلسه برای کمک و حمایت های دولت در زمینه بازارسازی و فروش محصولات ساخته شده توسط زنان و دختران در کشور تصریح کرد: دولت بطور قطع از فعالیت زنان در عرصه های اقتصادی حمایت و پشتیبانی می کند اما فعالان این حوزه باید با حضور گسترده در فضای مجازی و فروش اینترنتی به ظرفیت بازاریابی خود کمک کنند و تجربه دولت در فروش کالاهای اساسی در پلت فرم های اینترنتی می تواند یک تجربه موفق برای تلاشگران این عرصه باشد.
مخبر همینطور از جوانانی که در صنایع نوین و تکنولوژیهای جدید فعالیت می نمایند خواست تا با تشکیل و تقویت سندیکاها و اصناف در رابطه با حوزه کاری خود به پیشبرد اهداف شرکتهای فعال در این حوزه کمک کنند.
او همینطور در مورد مشکلات و درخواست های فعالان شرکتهای دانش بنیان در این نشست تصریح کرد: دولت در کنار استارتاپ ها به دنبال ایجاد کانون های فعالیتی است تا محصولات این شرکت ها به خارج از کشور بخصوص کشورهای همسایه با عنایت به اولویت دولت سیزدهم در توسعه روابط با همسایگان صادر شود که این مهم می تواند به یک جریان سازی اقتصادی جدید در کشور منجر شود.
همینطور در این نشست که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، فعالان جوان بخش های اقتصادی، تولیدی و علم و فناوری درخواست ها، پیشنهادات، نگرانی ها و دغدغه های خویش را در بخش های مختلف سیاست گذاری، حکمرانی هوشمند، سیاست های صنعتی، فعالیت شرکتهای دانش بنیان، نشر کتاب، انیمیشن سازی، راه اندازی کسب و کارهای نوین و شرکتهای دانش بنیان، صادرات محصولات ایرانی در کشورهای همسایه، هوش مصنوعی، سیاست های جمعیتی، حمایت های مالی از فعالیت شرکتهای دانش بنیان، کمک به تبیین و فعالیت صنایع نوین همچون صنعت بلاک چین و حوزه ارزهای دیجیتالی، کمک به صادرات پارک های فناوری و کارخانه های نوآوری و پیشبرد سند سیاست صنعتی کشور مطرح نمودند.1400/12/23
12:29:08
0.0 / 5
525
تگهای خبر: حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام