در مراسم تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران قوه مقننه

قالیباف: عده ای برای پست و مقام حاضرند هویت و شخصیت خودرا از بین ببرند

قالیباف: عده ای برای پست و مقام حاضرند هویت و شخصیت خودرا از بین ببرند

به گزارش خبرگزاری نام رییس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه در دوران دفاع مقدس هیچ کس «من» نبود و همه به تمام معنا «ما» بودند و کسی چیزی را برای خود نمی خواست و از اساس چیزی از جنس سیستم های اداری وجود نداشت، اظهار داشت: اما امروز گاها می بینیم که حتی آبروی افراد در محیط های اداری ارزشی ندارد و شان مردم در این محیط ها رعایت نمی گردد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز دوشنبه در مراسم تجلیل از فرزندان شهدا، ایثارگران و جانبازان قوه مقننه ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان، اظهار داشت: بدون شک همه ملت ایران زندگی مادی و معنوی خودرا مدیون ایثارگران و شهدای ایران اسلامی می دانند.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فضای اخلاقی، معنوی و صداقت حاکم بر جبهه ها اشاره کرد: در دوران دفاع مقدس اعتماد در حد اعلای آن بود، دو رزمنده ای که یکدیگر را نمی شناختند و دارای قومیت متفاوت بودند باوری یکسان داشتند و اعتماد، صفا، گذشت و صمیمیت کامل را شاهد بودیم.
رییس قوه مقننه با اعلان اینکه در دوران دفاع مقدس هیچ کس «من» نبود و همه به تمام معنا «ما» بودند و کسی چیزی را برای خود نمی خواست و از اساس چیزی از جنس سیستم های اداری وجود نداشت، اشاره کرد: روزی با شهید سلیمانی درباب شرایط فعلی صحبت می کردیم می گفت سرزمین دوران دفاع مقدس قطعه ای از بهشت بود و گذشت، برادری و انسجام وجود داشت.
وی اشاره کرد: اما امروز گاها می بینیم که حتی آبروی افراد در محیط های اداری ارزشی ندارد و شأن مردم در این محیط ها رعایت نمی شود؛ چونکه بر خلاف فضای دفاع مقدس، منیّت اساس کار برخی شده و در این فضا عده ای برای گرفتن پست، حاضرند شخصیت و هویت خودرا از بین ببرند.
قالیباف با تاکید بر این که دلیل عوض شدن موقعیت ارزش ها و ضد ارزش ها، جای بحث دارد، عنوان کرد: دلسوزان انقلاب که سلامتی، جوانی، برادران، پدران و هم رزمان خودرا در دوران دفاع مقدس از دست داده اند حق دارند برای این شرایط غصه بخورند و حق دارند از این غصه دق کنند.
رییس مجلس اشاره کرد: یکی از نکات مهمی که برای نسل امروز فرزندان رزمنده، ایثارگر، جانباز و خانواده شهدا وجود دارد این است که نسبت به باور آن فرهنگ از همه مسئول تر هستند تا بصیرتر از دیگران باشند به این معنا که نافذ بودن دینی خودرا در بزنگاه ها محکم و خالصانه انجام دهند.
وی ادامه داد: البته هیچ اتفاقی نباید ما را ناامید کند و نباید هم در این راه افراط و تفریط داشته باشیم، تعدادی از اوقات در زندگی و جامعه امروز شاهد افراط و تفریط هستیم درحالی که هیچگاه در راه امام شهدا و انقلاب شاهد افراط و تفریط نبودیم.
وی افزود: با همه وجود خود باید به جانبازان و رزمندگان افتخار نماییم برای اینکه مایه سرافرازی ما هستند و هرکدام از آنها نشانی از مردانگی، گذشت، مقاومت و مجاهدت در راه خدا هستند و این افراد بصیرهای واقعی بودند که فرمان امام برای حضور در جبهه ها را واجب کفایی دانستند و در راه الهی حرکت کردند. بدون شک شما با خدا معامله کرده اید و مشتری یکایک شهدا، رزمندگان و ایثارگران خدا بوده و شک نکنید عزت دنیوی و اخروی دست خداوند است.
قالیباف اظهار داشت: تا آن زمان که در صراط مستقیم حرکت نماییم، باور الهی داشته و برای مردم حق قائل باشیم بدون شک وعده الهی برای نصرت محقق می شود و این وعده برای کسانی است که در این راه حرکت می کنند و شک نکنید رزمندگان و جامعه ایثارگری با این مبانی زندگی کرده اند.
منبع:

1400/12/16
20:45:33
0.0 / 5
544
تگهای خبر: حكم , زندان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام