در دیدار با رئیس جمهور سوریه

خاجی: سیاست غرب در منزوی کردن سوریه شکست خورده است

خاجی: سیاست غرب در منزوی کردن سوریه شکست خورده است

علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در ادامه مذاکراتش در دمشق امروز با بشار اسد رئیس جمهور سوریه ملاقات و گفتگو کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در این دیدار آخرین تحولات سوریه و روابط دوجانبه، مذاکرات وین، بحران اوکراین، استمرار روند آستانه و گفتگو های کمیته قانون اساسی سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
خاجی با عنایت به اوضاع میدانی و گشایش در روابط دولت سوریه با سایر کشورها، تصریح کرد سیاست انزوای این کشور که توسط کشورهای غربی دنبال می شود با شکست روبرو شده است.
وی اضافه کرد که مبحث برگزاری نشست وزرای خارجه و همینطور نشست سران کشورهای ضامن فرمت آستانه در تهران در دستور کار قرار داشته و درحال پیگیری است.
در ادامه، آخرین تحولات اوکراین مورد بررسی قرار گرفت همچینن نقش آمریکا و ناتو در ایجاد بحران و نتایج منطقه ای و بین المللی آن مورد رایزنی و مشورت قرار گرفت.
بشار اسد رئیس جمهور سوریه هم در این دیدار ضمن اشاره به تحولات سریع منطقه و جهان و همینطور روابط راهبردی میان ایران و سوریه بر لزوم استمرار رایزنی های میان دو کشور بخصوص در نقاط عطف تحولات منطقه، تصریح کرد.
وی همچنین، حمایت دولت سوریه از استمرار روند سیاسی و گفتگو های ملی سوریه در چارچوب فرمت آستانه و کمیته قانون اساسی را مورد تاکید قرار داد.
منبع:

1400/12/10
22:30:14
0.0 / 5
621
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام