فرمانده نیروی زمینی ارتش تأكید كرد؛

حضور مقتدرانه ارتش در مرزها برای حفظ تمامیت ارضی ایران

حضور مقتدرانه ارتش در مرزها برای حفظ تمامیت ارضی ایران

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به استقرار نیروها در مرزهای کشور، اظهار داشت: حضور مقتدارانه ارتش در همه مرزهای کشور برای حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، امیر سرتیپ کیومرث حیدری ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح های محرومیت زدایی نیروی زمینی ارتش در لاهیجان با اعلان اینکه پیامبران و ائمه اطهار در زمان خود نماد صراط مستقیم بودند، اظهار داشت: امروز در غیاب رسول گرامی و ائمه اطهار ولایت فقیه نماد عینی و واقعی صراط مستقیم به شمار می روند.
امیر سرتیپ حیدری با اشاره به این که ارتش جمهوری اسلامی نیز فرمانده آن ولی فقیه است، اضافه کرد: ماموریت ذاتی ارتش حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور در رکاب ولی فقیه است، بیان کرد: ارتش امروز به این ماموریت بصورت عینی جامه عمل پوشانده و در دفاع از خاک ایران در همه مناطق حضور داشته است.
وی با اعلان اینکه نیروی زمینی ارتش برای مقابله با نیروهای داعش در مرزهای غرب کشور در استان کرمانشاه مستقر است، اظهار داشت: در جنوب غرب و شمال غرب نیز در ۹۳۵ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان نیروی زمینی استقرار دارد.
وی اشاره کرد: حضور ما در مرزها نشان دهنده این نیست که خطری ایران را تهدید می کند بلکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ارتش، سپاه، بسیج به مرتبه ای از اعتدال در رکاب به ولایت دست یافته اند که بازدارندگی به مفهوم کلمه محقق کرده و امروز هیچ دشمنی به خود اجازه داشتن چشم طمع به مرزهای ما نمی دهد.
امیر حیدری افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار کارهایی که جز ماموریت های ذاتی آنست در عرصه های اجتماعی و خدمات رسانی به مردم نیز حضور دارد.
۱۲ هزار کادر درمان ارتش در خدمت بهداشت و درمان کشور
وی اضافه کرد: خدمت رسانی به مردم در حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، کرونا و ساخت بیمارستان های مجهز و مدرن در دورافتاده ترین نقاط کشور نشان دهنده حضور نیروی زمینی ارتش در عرصه های اجتماعی بوده که سبب شناخت بیشتر مردم از این نیرو شده است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش اشاره کرد: با شیوع ویروس کرونا ما ۲۸ بیمارستان تخصصی در سراسر کشور راه اندازی و ۱۲ هزار کادر پزشکی مجرب داشتیم که یک پشتوانه برای کشور است.
امیر حیدری اضافه کرد: توسط قرارگاه محرومیت زدایی و با ابتکار سرهنگ رحمانی که از سرمایه های اجتماعی گیلان نیز به شمار می روند ۱۲ بیمارستان تنفسی و دارویی به کشور اضافه کردیم.
وی اظهار داشت: قرارگاه محرومیت زدایی ماموریت دارد تا در کنار مردم باشد و خدا را شاکریم توانستیم برگ زرین دیگری از ولایت محور بودن نیروی زمینی ارتش را در خدمت محرومان و محرومیت زدایی رقم بزنیم.
امیر حیدری افزود: خواسته هایی که ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباب راه اندازی داروخانه شبانه روزی، مرکز سوختگی، سوله لاکان دارند محقق می شود.

1400/11/27
22:37:55
0.0 / 5
554
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام