معاون اجرایی رئیس جمهور:

دستگاهی حق تضییع حقوق مردم و استفاده شخصی از بیت المال را ندارد

دستگاهی حق تضییع حقوق مردم و استفاده شخصی از بیت المال را ندارد

به گزارش خبرگزاری نام معاون اجرایی رئیس جمهور ضمن اشاره به تهاجم به حقوق عمومی، اظهار داشت: هیچ دستگاهی حق تضییع حقوق مردم و استفاده شخصی از بیت المال را ندارد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی عصر دوشنبه در جلسه نظارت بر اجرای تأکیدات رئیس جمهور در مسافرت به گیلان با اشاره به اینکه ارتقای تالاب انزلی سبب توسعه یافتگی استان، می شود اظهار نمود: بازدیدهای امروز از سویی باعث تأسف و از طرفی مایه خرسندی است. خرسندی از این که با وجود همه اتفاقات همچنان زنده است و تأسف از بی مبالاتی دستگاه ها و همسایه های تالاب که دین خویش را به آن ادا نکردند.
معاون اجرایی رئیس جمهور ضمن اشاره به این که ساحل هم مورد غفلت قرار گرفته و هم سبب عدم انتفاع مردم از این نعمت الهی شده است، بیان نمود: حقوق عمومی بعضاً مورد تهاجم قرار گرفته البته گاهی امکان دارد تصرف ساحل به علت خدمت به همکاران بوده اما باعث ظلم به سایر مردم شده است.
وی اضافه کرد: اگر تمام دستگاههای اجرایی و خانواده های عضو آن از سواحل استفاده کنند نهایتا ۵ درصد از جمعیت جامعه را تشکیل دهند و حقوق مابقی جامعه تضییع می شود بنابراین رئیس جمهور دستور دادند سواحلی که تحت تصرف شخصیت های حقیقی و حقوقی است، باید آزاد شود.
مرتضوی اظهار داشت: برخی دستگاههای اجرایی می گویند حقوق مکتسبه و سند مالکیت دارند، بنده بنای بحث حقوقی ندارم و به فرض صحت موضوع، ساحل متعلق به دولت می باشد و دستگاه اجرایی موظف به همکاری بوده و در غیر این صورت اعمال ماده ۸ و ۹ می شود؛ تمام املاکی که در راه اموال دولتی قرار دارند مشمول این قاعده می شوند.
تخصیص ۶۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای تصفیه خانه فاضلاب رشت
معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه اسناد مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی و سند آن در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی است، افزود: دولت برای بهره برداری از آن تصمیم می گیرد و حالا هم دولت تصمیم گرفته ساحل در اختیار مردم قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه کسی حق تضییع حقوق عامه و استفاده شخصی از بین المال را ندارد، خاطرنشان کرد: دستگاه ها در هر جایگاه و قوه ای، مشمول دستور رئیس جمهور هستند.
مرتضوی ضمن اشاره به ورود فاضلاب از صد نقطه به تالاب انزلی، بیان نمود: پروژه پیشگیری از ورود فاضلاب به تالاب انزلی باید تقریباً طی ۱۷ ماه جمع شود.
وی با اشاره به اینکه ۶۵۳ میلیارد تومان برای تصفیه خانه فاضلاب شهر رشت اختصاص می یابد، اظهار داشت: از این میزان ۵۳ میلیارد تومان آن ۱۰۰ در صد تخصیص می یابد و ۳۵۰ میلیارد آن از ماده ۵۶ و ۲۵۰ میلیارد تومان آن از محل مصوبات سفر رئیس جمهور است.
معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسئولیت حسن اجرای دستور رئیس جمهور در استان با استاندار و در شهرستان ها با فرمانداران است، اظهار داشت: توقع داریم فرمانداران با هماهنگی دستگاههای اجرایی در مورد اجرای دستورات و برداشتن محدودیت ها که با حصارهای کاذب و فنی بوجود آمده اقدام نمایند.


منبع:

1400/11/11
23:19:34
0.0 / 5
597
تگهای خبر: پروژه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام