رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

سهم اشتغال هر استان در بودجه 1401 حداقل 20 هزار میلیاردریال است

سهم اشتغال هر استان در بودجه 1401 حداقل 20 هزار میلیاردریال است

به گزارش خبرگزاری نام رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: دولت برای ایجاد اشتغال جوانان ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار پیشنهاد داده است که سهم اعتبار هر استان حداقل ۲۰ هزار میلیاردریال برآورد می شود.حمیدرضا حاجی بابایی ظهر پنج شنبه در آئین گرامیداشت نهم دیماه در مصلی بیت المقدس اراک با اشاره به اینکه صدور فرهنگ خاندان (ع) به نقاط مختلف جهان را دستاورد نظام اسلامی است، اظهار نمود: در گذشته اگر زائری می خواست به زیارت امام حسین (ع) مشرف شود، با مشکلات بسیاری روبرو بود، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران بزرگترین اجتماع مذهبی با حضور میلیونها نفر در آئین اربعین حسینی شکل می گیرد که سرمایه ارزشمندی به حساب می آید.
وی افزود: ۹ دی روزی بود که مردم احساس کردند به قلب نظامشان حمله شده و بر همین مبنا یکپارچه به خیابان ها آمدند و از نظام اسلامی صیانت و توطئه های دشمنان را خنثی کردند.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تشییع جنازه سردار سلیمانی در دیماه سال ۹۸ را مصداق حمایت مردم از نظام اسلامی دانست و در ادامه اظهار داشت: همه باید با پشتیبانی از نظام اسلامی در جهت خنثی سازی توطئه های دشمنان گام بردارند.
حاجی بابایی اظهار داشت: دولت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال جوانان در بودجه سال آینده کشور پیشنهاد داده که گام بلندی در جهت حل مشکل بیکاری است، علاوه بر این، ۱۵۰ هزار میلیارد تومان هم از محل تسهیلات بانکی به این مهم اضافه می شود که سهم هر استان از آن دست کم، ۲۰ هزار میلیاردریال برآورد می شود.
وی افزود: همینطور عملیات ساخت چهار میلیون واحد مسکن هم سال آینده در کشور شروع می شود که بر مبنای آن سه هزار و ۵۰۰ عنوان فرصت شغلی ایجاد می شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز دولتی زمام امور را در دست گرفته که شبانه روز برای بهبود شرایط کشور تلاش می کند و باید با تمام وجود از این دولت حمایت کرد چون که این مبادرت به مثابه پشتیبانی از نظام است.
حاجی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه در سایه هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب، تمام تلاش خویش را برای بهبود شرایط اقتصادی کشور به کار گرفته و با تمهیداتی که دولت در بودجه به کار گرفته، بدون شک سال آینده شرایط معیشتی و اقتصادی مردم بهتر خواهد شد.
وی افزود: با اینکه امروز مردم ایران درگیر مشکلات اقتصادی می باشد، اما با قدرت پای نظام و رهبری ایستاده اند و از آرمان های والای خود صیانت می کنند.
حاجی با اشاره به اینکه کشور ما امروز درگیر مشکل حباب اقتصادی شده است، اظهار نمود: آمریکای جنایتکار مقابل ما معبر بوجود آورده اما علیرغم این مردم نجیب و با اراده های پولادین بدون شک بزودی از این مسیر عبور کرده و گشایش های اقتصادی ایجاد می شود.
وی افزود: مردم ایران با افرادی که با رانت و رابطه، سرمایه کشور را به یغما بردند مشکل دارند نه با اصل نظام، ازاین رو مسؤلان باید تمام تلاش خویش را برای مقابله با فساد و حل مشکلات معیشتی مردم به کار بگیرند.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما لایه های متعدد دارد، اظهار داشت: یک لایه آن مسؤلان و دولت می باشد که اگر انتقادی باشد اعتراضی به دنبال ندارد اما لایه بعدی انقلاب اسلامی، آرمان های انقلاب، عاشورا، تاسوعا و کربلا است که در اینجا اگر فرد یا گروهی با دیدگاهی، بخواهد آنرا تضعیف کند، آحاد مردم وارد صحنه می شوند و حماسه ای همچون یوم الله ۹ دی، خلق می شود.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقد منصفانه با سیاه نمایی تفاوت بسیاری دارد، اظهار داشت: مردم می توانند دولت، مجلس و قوه قضاییه را نقد کنند اما باید توجه داشت که در این راه صدمه ای به اساس نظام اسلامی وارد نشود.


منبع:

1400/10/09
18:09:26
0.0 / 5
772
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام